2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yenidoğan yatagı sert mi olmalı 😮 bilmiyordum bunu:KK43: sipariş vermiş bulundum çok aşırı mi yumuşak ya bu:KK43:
Reflü yatağı çok yumuşak olmaz muhtemelen yumusak değildir senin aldigin da ama kenar korumaliklari var ya onlara dikkat edersin, bı de yumusaksa içine gomulmesin ona dikkat edersin, sorun olmaz. Boğulma riskine karşın sert ve korumaliksiz dümdüz yatak önerilir genelde.

Demekki baya baskiliyor rahmin ana damarlari, mümkün olduğunca o pozisyonda kalmamaya calisicaksin mecburen. Yani kötü bisey olmaz ama Allah korusun dengeni filan kaybetme kalktığında, canin yanmasin. Benim de nst de midem bulanirdi genelde.
Olabilir canım. Dikkatli oluyorum genelde ama artık çok büyüdü sığmıyor içeri ciğerlerime baskı yapıyor. Tüm gün oturarak çalışıyorum o bile tüketti artık beni. Nst ye girmek bile istemiyorum 20 dk yerimde yatamam ben o şekilde

Süper çok sevindim. Aklıma bişi geldi. Manda yoğurdu. Doğumu geciktiriyor diye biliyorum. Manda yoğurdu bul ye sürekli. :rolleyes: çılgınca olabilir ama denemeye değer.
Aaa geciktiriyor mu, bı arkadaşım hamileler yememeli tetikliyor dedi diye manda yoğurdundan uzak durmaliyim diye düşünmüştüm. Demekki tam tersini hatırlıyor o da. O zaman ben manda yoğurdu aldirayim. Benim planlı sezaryen, doğuma kadar yerim. 😁

Kızlar bnmde tansiyon 2 aletle ölçüldü 2 si de 12 5 çıktı doktor serum gerekebilir bol sıvı iç dedi başına gelen varmı sorun teşkil ediyor mu çok

Yok canım 3. hamilelikte ne heyecanı. Sırt üstü yatınca direk bayılma moduna giriyorum. Aslında yattığım sedyenin kafa kısmıda yüksek ama anlamadım. Var bir sıkıntı.
3. Hamilelik mi 😅 maşallah ben kimlere heyecandan bahsediyorum 😅😅 belki evde sürekli yükseğe alıştığın içindir çünkü bende evde uyurken uzanırken hep yüksek boşluğa düşerse kafam yanlışlıkla sanki öküz oturuyor kafamın üstüne öyle bir bunalma. Bir sorun değil ama kendimi alıştırdığım için öyle olduğunu düşünüyorum değerlerim iyi çünkü. Belki senin de öyledir

Aaa geciktiriyor mu, bı arkadaşım hamileler yememeli tetikliyor dedi diye manda yoğurdundan uzak durmaliyim diye düşünmüştüm. Demekki tam tersini hatırlıyor o da. O zaman ben manda yoğurdu aldirayim. Benim planlı sezaryen, doğuma kadar yerim. 😁
Yani ben bir yerde öyle okumuştum. Kadın bir türlü doğuramadı dr ne yiyorsun dediğinde manda yoğurdu demişti. Oda onu bırak demişti ama nerde okudum hatırlamıyorum valla. Bende sancım ağrım çoğalınca aklımda kalmış yiyorum.
Kızlar bnmde tansiyon 2 aletle ölçüldü 2 si de 12 5 çıktı doktor serum gerekebilir bol sıvı iç dedi başına gelen varmı sorun teşkil ediyor mu çok
Evet su çok önemli, tansiyonu dengeliyor bol bol içmeye çalış.
3. Hamilelik mi 😅 maşallah ben kimlere heyecandan bahsediyorum 😅😅 belki evde sürekli yükseğe alıştığın içindir çünkü bende evde uyurken uzanırken hep yüksek boşluğa düşerse kafam yanlışlıkla sanki öküz oturuyor kafamın üstüne öyle bir bunalma. Bir sorun değil ama kendimi alıştırdığım için öyle olduğunu düşünüyorum değerlerim iyi çünkü. Belki senin de öyledir
3. sü süpriz bebek. ama bu çok zor geçiyor valla
Ben bilmeden yemiştim hamileliğimde 2 3 kez ama acaba bu haftalarda mi yenmesi gerekiyor 😀
Valla yaklaşınca yemek lazım bence

Yani ben bir yerde öyle okumuştum. Kadın bir türlü doğuramadı dr ne yiyorsun dediğinde manda yoğurdu demişti. Oda onu bırak demişti ama nerde okudum hatırlamıyorum valla. Bende sancım ağrım çoğalınca aklımda kalmış yiyorum.

Evet su çok önemli, tansiyonu dengeliyor bol bol içmeye çalış.

3. sü süpriz bebek. ama bu çok zor geçiyor valla

Valla yaklaşınca yemek lazım bence
Eee ben yiyeyim o zaman . Yarın için süt soylemistim bileydim manda yoğurdu da söylerdim 😂 Çok tşkler :)

Reflü yatağı çok yumuşak olmaz muhtemelen yumusak değildir senin aldigin da ama kenar korumaliklari var ya onlara dikkat edersin, bı de yumusaksa içine gomulmesin ona dikkat edersin, sorun olmaz. Boğulma riskine karşın sert ve korumaliksiz dümdüz yatak önerilir genelde.
Tamam canım dikkat ederim gelsin bakayim gözüm tutmazsa iade ederim ya en fazla napim:)

iyi akşamlar kızlar bugün doktor kontrolümüZ vardı. Sata göre 33+3 teyim ama bebek 3 hafta önden gidiyormuş. Normal istersen biraz sıkıntı olabilir dedi doktor. Dedim hocam ben zaten sezeryan istiyordum tamam o zaman sıkıntı olmaz dedi. Doğum 2 Ocak sabah 8 de yatış olacak. Ama erkenden suyun vs gelirse ya da herhangi bir sıkıntı olursa duruma göre öne çekeriz dedi. 2600 olmuş ağırlığı. Her şey yolunda dedi. Valla şaka maka sona yaklaşıyoruz 🥹🥹🥹

Eklentiler

• IMG_1348.png
    IMG_1348.png
    408 KB · Görüntüleme: 48
Maşallah Rabbim gününde kucağına versin cnm bende normalde özele gidiyorum ama bgn eğitim araştırmaya gittim hareketleri azaldı gibi geldi nst ye girdim ilk kez gayet iyi dedi şükr normalde 30 hafta olduk ama bebek 31 şuan önde gitti hep hala öyle birde dönmüş artık kafa aşağıda dedi serviks ölçün diyorum bizim aletler olcmuo perinatalog ölçer yaptı ne alakaysa kocaman üniversitesi Hastanesi'nde öyle işte sağlıcakla gelsinler günlerinde ins
Banada doktor hareketlerini sordu hemen. İyi oynuyor hareketli dedim. Tamam öyleyse dedi. Bu haftalarda sanırım en önemli şey bebeğin hareketleri sıkıntıda olup olmadığını oradan anlıyorlar en çok.

iyi akşamlar kızlar bugün doktor kontrolümüZ vardı. Sata göre 33+3 teyim ama bebek 3 hafta önden gidiyormuş. Normal istersen biraz sıkıntı olabilir dedi doktor. Dedim hocam ben zaten sezeryan istiyordum tamam o zaman sıkıntı olmaz dedi. Doğum 2 Ocak sabah 8 de yatış olacak. Ama erkenden suyun vs gelirse ya da herhangi bir sıkıntı olursa duruma göre öne çekeriz dedi. 2600 olmuş ağırlığı. Her şey yolunda dedi. Valla şaka maka sona yaklaşıyoruz 🥹🥹🥹
Benim oğlumda 3 hafta önden gidiyordu tospalağım 🥰 bu ise çok naif bi çocuk hep tam günü gününde ölçüm çıkıyor ne geri düşüyor ne ileri atıyor 😅

Benim tansiyon hep 12/7 çıkıyor 11-12 normal sayılıyor zaten neden serum istedi başka bir durum mu var nst de falan

Şaşırdım benim bugün 9/5 çıktı tansiyonum yinede bişey demedi doktorum bununla alakalı. Büyük normal çıkmış sizin zaten küçük biraz düşük ama çokda değil serumu ne diye bağladı acaba?

X