2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kusmalar ne alemde bugün bal kabağı verdim inanılmaz kusuyo her yer turuncu oldu silince de çıkmıyo hiç azalmadı kusmaları ya classy
Canıım kusmalar tam gaz devam bende de ama sana tavsiyelerim var. Birincisi git bi eczaneden gastrotuss baby al, eğer dışarı çıkacaksan veya o gün dışarda olacaksan her beslenme sonrası 5 ml onu ver. O beslenme sonrası midedeki sütün üstünü zar gibi kaplıyor, hani en azından o günü rahat geçirirsin (kuzenim çocuk gastroentroloji uzmanı o tavsiye etti) ama ben eğer evdeysem ve aşırı kusması yoksa vermiyorum çünkü neticede bi takviye yani bitkiselmiş ama olsun yine de ilaç ilaçtır. Ama sadece anne sütü versem dehşet kusar, ben süt sonrası 60 ml AR mama veriyorum. Sonracııma her beslenme sonrası gaklatmaya devam ediyorum ve beslenmesinden sonra mutlaka ana kucağına koyuyorum yarım saat asla yatırmıyorum cunku yatırdıgım an dönüyo ve karın üstü olduğu için kusuyor. Benim şansıma katı gıdalar midesini tuttu galiba onlardan sonra pek kusması yok. Yani kimi gün cidden berbat , kimi gün idare eder. Ama sana şöyle söyliyim doğduğundan beri benim besleyipte kusmadığı tek öğün olmadı en kötü ihtimal gak yaparken biraz çıkarıyor ona şükür diyorum düşün

Okudumda canım bana uygulamalı biri göstermeden ben emın olamıyorum :s
O zaman instagramdan takip et bak mesela

Bu kadının postlarında aşağı in hafta hafta liste vermiş oradan bakabilirsin

Ay hemen alıyım bi yere giderken korka korka gidiyorum kıyafetimizi mahvedicek mi acaba diye en son allaha yalvarıyodum yeter artık nolur diye öyle bir sinir krizi geldi bütün balkabağını kustu yatağına inşallah çıkar o turuncu lekeler. Bazı günler bizimde iyi bazı günler kusmuğuyla yıkıyo resmen bizi. Ama o ilacı yarın hemen alıyorum 7.ayda biter diyolar bekleyelim bakalım 1 ay daha

Kızlar bu kadar yukleeyeniliyoeum bebisten teld3n de çok zor oluyor umarım yardımcı olur 6 7 8 diye gidiyor sıralama çinko verilmeli yazıyor bunda anlamadum

Ben de bugün doktora gittim beslenmeyle alakalı doktorun söylediklerini aktarayım.
Not: bebeğim alerjik bir bebek değil
Not2: ben meme + mama karışık gittiğim için geçen ay tadımlara başlamıştık

Katı beslenmeyi Günde 3 öğüne çıkarmamı söyledi (yine tadımlarla devam ede ede)
Uyanınca 8de emzirmek
Saat 10- kahvaltı (avokado- zeytinyağı- 1 tatlı k. Lor ve yumurta sarısı / veya tarhana)
12 emzirmek
13-13.30 - sebze / veya tarhana + yoğurt
15.00 emzirmek
16.30-17 meyve
19.00 bizle sofrada mutlaka birşeyler yesin dedi yani öğün gibi değil de sofrada olmak için , işte o diş kaşıma filesinin içine bir şey koymak ya da bir iki kaşık yoğurt vermek gibi)
20.00 emzirmek ve uyku

*Emzirmelerde ben aksam mama veriyorum, gündüz meme + 60 cc mama
* günde toplam 200 ml katı gıda alabilir dedi, 1 su bardağı gibi , ama eğer çocuk severse isterse iştahlıysa 300 ml ‘e çıkabilirsin dedi.
*Mevsim sebzelerine geçebilirsin dedi; brokoli, pancar, kereviz bal kabağı gibi ..
*Meyvelerde zaten tüm kış muz ve elma yicek , eğer pazarda şeftali üzüm armut kırmızı erik vs bulursan al denettir dedi.

Benim için en zor şey ne yedirsem diye düşünmekten ziyade ne zaman yedirsem diye düşünmek yani katı gıda ve emzirme olayını çözememiştim o iyi oldu.

Ekstra notlar:
-Mutlaka mama sandalyesinde yedirin dedi
-benimki boylu biraz pusete sığmıyo artık o yüzden puseti salla artık bebek arabasına geç dedi
-gün içinde bol bol destekli oturun dedi, 7. Ayda artık yavaştan desteksizi kendi ister dedi

Bu şekilde.

Saol canım çok güzel bilgiler peki uykudan çığlıkla uyanmayı sorabildin mi

Bir besinin bebeğe alerji yaptığını nasıl anlarız kırmızı döküntüler haricinde? Mesela aşırı kusma şeklinde belli eder mi

Loru evde mı yapıcaksın canım bılgıler ıcın tesekkurler

Tetagil kullananlar faydasını gördünüz mü henüz diş çıkarmadı ama eli kulağında sanırım çok huysuz uyuyamıyo ağlıyo bende şimdi tetagil döktüm ağzına işe yarıyor mu acaba
Mukemmel degıl ama cok az sakınlestırıyor gibi yüne de kullanıyorum

Loru evde mı yapıcaksın canım bılgıler ıcın tesekkurler
Evet bugün yaptım bile, 1 bardak sütü kaynattım içine 7-8 damla limon ve 1 kaşık yoğurt koydum kaynatmaya devam ettim suyu sarımsı olunca tülbentle süzdüm , 1 öğünlük çıktı , denemek için yaptım. Bi dahakine 1 kilo sütten yaparım . 5 kaşık yoğurt ve yarım limon ile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…