2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Bizde kusma vardı 3 defa bunun için doktor değiştim midesinde şükür sorun çıkmarı şurup yazdı doktor sanki çok şükür etkisini görüyorum eskisi gibi diğil ve sanki büyüdükce hafifliyor
Bizde iki farklı doktora gttik onlarda normal diye gecistirdi. Sizin şuan kaç günlük oldu. İnşallah zamanla geçiyordur

Bnde 2bucuk saate bir uyandiriyorym. Kilo sorunu olunca başta saat başıydı sonra biraz aldı dr artık 2 buçuk saate bir besleyebilirsin dedi. Aynen işte gaz sorunu böyle bzimde gaz cikariyor uykuya dalıyor yatiriyoruz çocuk yine gaz sancisiyla uyanıyor

Bizde hiçbir yere gitmedik ama derin uykuya geçmekte zorlanıyor. Acaba atak haftası fln mi yoksa bu bebeklerin

Aynen canım tamamen yorgunluk aslında annelikle alakası yok ama insan dayanamıyor ağlıyor demek ki herkesin böyle bir hikayesi oluyor ya da var en azından eşin anlamış yorgunluktan olduğunu yoksa kim hangi anne öyle bir şey yapar Tabiki ölmüş gibi uyuyoruz robota bağlamışız ilk zamanlar

Oyy kuzum benim kıyamam ya
Çamaşır suyuna batırıp bir gece bekletesim var başka çare gelmiyor aklıma
Bütün gece bir de başında buna ağladım ay çok kötüydü şükür bir şişlik ya da kızarıklık yok bütün gece eşimi sürekli kaldırıp gözüne baktırdım neyseki eşim böyle şeylerde çok soğukkanlıdır bir şey yok görüyor korkma sakin ol ağlama dedi durdu.
Ben o kadar ağlayıp korktum ki çocuklar asla uyumadı ikisi de çığlık çığlığa ağladı onlar ağladıkça onlara zarar vermiş gibi hissettim üçümüz ağlıyoruz en sonunda eşim yeter dedi aldı ikisini besledi uyuttu bana dedi sen bi git elini yüzünü yıka sakinleş senin yüzünden ağlıyorlar sen ağladıkça onlar koktu canları yanacak bir şey olmadı ki sen ağlıyorsun diye ağlıyorlar korkudan dedi gerçekten eşim 30 dk besleyip uyuttu ikisini de ama bendeyken ikisi de canı çıkarcasına ağlayıp mama içmediler asla ittiler hep ağladılar çok kötüydü benim için dün akşam canı yandı diye ağlıyor sandım meğer ikisi de benden korktuğu için ağlarken onlarda ağlamış şimdi düşününce anladım bilmiyorum bende canı yandı korkusuna ağladım o an çok bağırdı çünkü kaos oldu bir anda eşim duştaydı adam nasıl çıktı koştu yanıma şaşırdı

Kizlar Dr dan sordum spiralmi taktirsam diye. Dr tandik birisi hayir taktirma 1 tane daha yap ben yine takip altinda olurum dedi. Hem spiraldan sonra hamile kalmak zorlaşabiliyor. Hem ne zaman kalırsan kalabilirsn dedi.
Zaten zor hamile kaliyorum. Kalsamda düşükle sonuçlaniyor. Oda bildigi için arasini çok açma dedi. tabi bu bebenin zorluklarini kendi çekmiyor...... bende sezeryan yaralari açilmazmi dedim. Bişey olmaz 1 yıl arayla sezeryan olan çok . Ama kendin korunabilirsn dedi.
Bende düşünmüyor degilim 1 tane daha yapip hepten spiral taktirmayi ama bu bebenin zorluklarini düşününce

Ay Allah razı olsun deneyeceğim inşallah rahatlatır miniğimi. Göbek deliğinin yanına iki elinle mi yapıyorsun yoksa göbeğinin deliğinin etrafında tam tur mu yapıyorsun tek elinle?
Canım bir elimin baş parmağını göbek deliğinin sağına diğer elimin baş parmağını soluna alıyorum aynı anda minik dairesel hareketler yapıyorum bastırarak. Sonra da dizinden tutup karnına doğru bastırıyorum

Ay bayramın 1. Günü bizimde öyleydi aşırı huysuzlardı hiç beni görüp kucağıma gelmediler hep kv kp annem babamların kucağındalardı eve gelince gece canımıza okudular huysuzluk ağlama krizleri uykuya direnme vs.

Kızlar aktardan tane kimyon aldım. Bunun ölçüsü nedir ? Ve nasıl yapıyoruz kaynatıyor muyuz vs. Aydınlatın :)

Ya benim bebeğim de kerem Ali tersi de çok güzelmiş sağlıkla büyüsün inşallah, benim de o noktaya gelmeme az kaldı

Nasıl mı becerdim çok da becerikli değilim açıkçası bugün çoluk çocuk tam 16 kişi çocuk görmeye geliyor eşimin ablaları eşleri çocukları. İnanmayacaksin ama
yemek falan hazırladım, tatlı bile yaptım dünden. Biraz becerikli olsam hiçbir şey yapmıyorum der rest çekerdim eşime ama o da benim sıkıntım işte.

Sağol canım deneyeceğim bunları yapmam için ağlamadığı bir an yakalamam lazım

Ya bizim kız babada da bir süre duruyor sadece. Of bi de hep kucakta hop hop zıplatılmak istiyo. Asla şöyle ağlamadan normal durmuyor. Hoplamaya alışır mı çocuk ya . Napıcam bilmiyorum
Bunu okurken şuan plates topunda kızı zıplatıyorum alissada umrumda değil yeterki ağlamasın diyorum o raddeye geldim anlattığım bire bir Alya kesinlikle normal bı şekilde durmaz sallanmadigi sürece hep agliyor hatta bazen sallanırken bile ağlıyor

Bebekler bizim duygularımızı aşırı hissediyorlar. Üzülme muhtemelen anlık canı acıdı sadece. Ben de bugün çok gerginim mesela ve kızım asla derin uyumuyor. Sabah 5ten beri kesik kesik uyuyor, çığlık atarak uyanıyor vs. Kesinlikle hissettiklerini düşünüyorum

Bizde hiçbir yere gitmedik ama derin uykuya geçmekte zorlanıyor. Acaba atak haftası fln mi yoksa bu bebeklerin
Atak dönemleri elbette ara ara oluyor ama çocuk evden çıkıp başka bir ortama girince o ortamda da düşüncesiz insanlar olunca olan oluyor uyutamadım çocuğumu izin vermediler o derece çalkalanıp durdu garibim
Aynı durumdaydık canım henüz düzelmiş sayılmaz şuan kucağımda uykuya dalmaya çalışıyor sürekli emziriyorum anca öyle sakinleşiyor bu seferde sürekli kusuyor ne yapacağımı şaşırdım
Allah kolaylık versin canım senin sınavın yeni başlıyor birde seninndoğum bayrama yakın oldu ya o konuda şanslısın diyecemde geliyorlar işte ne şansı bizimkiler 1 2 kere gördüler uzaktan küçük diye götürmedim yada onlar eve gelmedi ana sürekli 40 ın çıksın gelicez diyip duruyorlardı e bi yerde onlarında hakkı torun sevmek amannnn ne bileyim şöyle biraz serpilsede enazından hastalıkmış falanmış filanmış onu düşünmem

Kuzum direk sendeki stresi anlıyorlar ya çok şükür bişey olmamış benimde başıma benzer bişey gelmişti oğlum daha 10 günlük eşim yanında oturup antep fıstığı yiyor beş dk tuvalete girdim eşim nasil bağırıyor aslı çabuk gel keremin gözü kanıyor çıktım hemen çocuğun gözünden şıpır şıpır ağlar gibi su akıyor gözünün beyazinda kocaman bir kan gibi bişey oturmuş sonra bı baktım eşim Antep fisitigi yemiş hemen anladım, sen o iç kabuğunu çocuğun gözüne düşür Allah'tan elimle hemen çıkardım bende çok korkmuştum ama bişey olmadı çok şükür. Sizinde çok şükür bişey olmamış insan vicdan azabı çekiyor çok kötü hissediyorsun

Ay şu her hareket sonuna pırt yazman çok güldürdü beni ne güzel anlatmışsın gözümde canlandı resmen olay betimleme dediğin budur

Aynen canım resmen deşiğim gibi çığlık atarak uyandılar hep ay omlar öyle oldukça ben daha da gerildim bence dediğin gibi net hissediyorlar ya nasıl olabilir diyorum bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…