2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kızlar ben adet oldum adetliyken mevlit yapa bilirmiyim çocuğuma acaba

Niqu Niqu canım sende elele Madre anne yanı beşik vardı onun sallanma özelliğini kullanıyor musun ben daha hiç kullanmadım kullansam mı acaba diyorum? Bazen gece minik mırıldanıyorlar kucağıma alıp yatağa geri koyuyorum öyle anlarda sallasam yatağı daha mı iyi olur ki acaba çünkü ana kucağını sallanmasını çok seviyorlar hemen uykuya dalıyorlar beşiği de öyle mi kullansam ki?

Diğer kızlar siz ne diyorsunuz ? Beşiğin sallanması iyi mi kötü mü? Bebekte alışkanlık yapar mı? Bizimkiler sallanmaya alışık değil sallanarak uyutmuyorum. Sizce beşiğin sallanma ayaklarını açsam mı gece küçük ağlama anları için uykuya tekrar geçmeleri için ya da ben mama hazırlarken ağlamamaları için?
Tatlım benimki ahşap sallanan beşik. Ben hafif hafif sallıyorum.bebekler zaten bizim karnimizdan alışık sallanmaya.:KK66:

Ana kucağı ne kullaniyorsun

Bende de öyle bugün 15gunluk olduk, annem yanimizdaydi, o da gidince iyice duygulanır oldum herseye 🥴kendiliğinden gözlerimden sapır sapır dokuluyor valla, çok buyuk bişe olmuş gibi

Kizlar bir de ben mestil damla kullaniyorum gaz icin var mı kullanan aranızda
Ben kullanıyorum canim çok memnunum

Herkese İyi bayramlar 🥰

Ben 29 mart'ta sezeryan doğum yaptım bugün 14. Günüm ilk hafta yoğun ikinci hafta neredeyse hiç kanamam gelmedi günlük ped kullanmaya başlamıştım bugün tekrar şiddetli karın sancısı ile kanamam arttı regl ağrısı çekiyorum ve regl gibi kanama geliyo

Bu durum normal mi yaşayan var mı aranızda
Zaman zaman kanamaların artabilir normal demişti dr canım

Herkese selam bebeğim 6 günlük oldu göğüs ucum küçük olduğu için kalkanla emziriyorum. Ama bırakmak istiyorum göğsümü nasıl tutturabilirim bir fikri olan var mı? Gerçekten zor oluyor kalkanla.
canım benim göğüs ucum resmen yoktu. Göğüs ucunu değil kahverengi kısmı verceksin komple ağzına, hem diğer türşü hava yuttuğu için gaz da yapar bebekte. Bende burda sormuşttum nasıl emziricem diye ama gayet kahve kısmı komple tuttu benim minik

• Beğen
Reactions: The
Bizde İnek sütüne alerji var canım yüzünde böyle kırmızı sivilceler çıkmıştı ki ayrıca kakasında kanka vardı bir ara makattan baya çiş gibi kan akmıştı ben süt diyeti yapıyorum mama da neocate kullanıyoruz alerji için artık kakasıda düzeldi yüzündekilerde geçti bir doktora gidebilirsin 🤔
Hiç bu mamayı duymamıştım peki alerji testi yaptırdın mı canım

The The canım sen bir de 3 yaş bebesiyle uğraş valla kafayı yicek gibi oluyorum herşeye inat yapmaya başladı bile bile inatlaşıyor herşeyi anlıyor bugün akşam yemeği yesin diye önden kurabiye rüşveti yaptım 😃😃

Hahah kıyamam 🤣 iyi olmuş canım, ne iyi yapmışsın 🥰
Benim oğlum saçlarım daginiksa falan kızıyor bana 🤣 Saç bağımlısı kendisi, durup durup saçlarımı öper ama dağınık olduğunda dokunmuyor bile 🤣
Valla iyi geldi 🥰
Aboo senin oğlan işi biliyor demek ki bakımlı kadın seviyor 🙂 ilerde bakımsız kızlara bakmaz 😬

• Komik
Reactions: The
The The canım sen bir de 3 yaş bebesiyle uğraş valla kafayı yicek gibi oluyorum herşeye inat yapmaya başladı bile bile inatlaşıyor herşeyi anlıyor bugün akşam yemeği yesin diye önden kurabiye rüşveti yaptım 😃😃
2 yaş 3 yaş ikisi de birbirinden zor galiba 😂 Allah yardımcımız olsun kuzum 😅

eğer fazla değilse bu bebek pamukları oluyo ya ilk zamanlar ıslak mendil yerine kullandığımız onu kullanabilirsin. Benim mesela artık leke şeklinde kanamalarım oluyor o yüzden onu kullanıyorum ped kullanmıyorum artık. Temizliği de şu şekilde önerdi bana doktorum; her lavaboda batikonlu ılık su ile taharet alıyorum, sonrasında saç kurutma makinası ile iyice kurutuyorum, daha sonra bebek pamuğuna batikon döküp dikişlerin üzerine hafif hafif tampon şeklinde uyguluyorum. Bunu her lavaboda yaptım, şu an 15 gün oldu kesimin yüzde doksan iyileştiğini düşünüyorum hatta ipler koptu bir tanesi sallanıyor sadece :KK70: ama yine de yapmaya devam ediyorum korkudan :KK70:
Ben hiç batikon kullanmadım galiba ondan geç iyileşiyor. Batikonlu ılık suyu nasıl hazırladın canım bende öyle yapıyım

Ben.çoktan 2 numaraya geçtim 3 pakette bitirdim gerçi biz sünnet olduk sürekli bez değiştiriyorum 2 numara sleepy bile kücük bence 3 e geçebilirim her an 😃

2 yaş 3 yaş ikisi de birbirinden zor galiba 😂 Allah yardımcımız olsun kuzum 😅
Bana 2 daha zor geldi her ikisinde de, 3 daha rahattı 🥰
Bn yazmıştım cnm burayada detaylı. İlk hafta yattı bnım
Canım yatan emzirme parası mı, doğum parası mı, bende baktım emzirme parası yatmış görünüyor ptt ye, ama doğum parası henüz görünmüyor şu ssknın yüklü vereceği para 😬

X