Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kontrolden geldim 32 çalışır raporumu aldım
Bebişi biraz büyütmüşüm hep gününde veya 2 3 gün ilerde çıkıyordu şimdi 2 hafta ilerde çıktı 2300 küsür olmuş kilosu ekmeği tatlıyı yasakladı Kiloya o kadar takıldım ki boyunu sormayı unutmuşum
34 de nts ye gircem bakalım heyecan başladı doğum pozisyonunu da almış artık değişmez dedi
Ben ufaktan Yusuf Yusuf olmaya başladım yaa

oyyyy maşallahhhhhhh kız benim 32 de 1800 dü ne güzel büyütmüşsünnn

Kizlar iyi aksamlar 30 +1 oldum bugün serklajim var doktorum dün gece ve bu sabah ciğer geliştirici vurdurdu. İşimizi riske atmiyalim dedi . Ama ciğer geliştiriciden sonra açlık şekerim 105-110 arasında çıkmaya başladı daha öncesinde 80-90 arasındaydı böyle bişey yaşıyan yada bilgisi olan varmi

I irmakyyy Bugun hastanneye gittim endol fitil işe yaramış bebeğin suyu normal seviyeye düşmüş. Ama küçük bir problem var bebiş 10 günde kilo almamış. Doktor endolden ve hata payı da olabilir sorun yok dedi. Haftaya sanırım fitili bıraktıracak. Ama kasılmalarıma iyi gelmişti bırakmak korkutuyor. Sen böyle kiloyla ilgili bir sıkıntı yaşadın mı acaba ? Aklıma sorabilecek tek sen geldin kullanan başka birisi var mıydı? Çok şükür rahim ağzı daha da kötüye gitmemiş

Merhaba
Hayır canım ben o zamanlar folik asit kullanıyordum ve dahiliye bölumunede gittim bı kaç hafta sonra değerlerim düştü korkma sende ilk haftalarda olabilirmiş ama kontrolünüde bırakma bana 15 günde bir kan ver demişti dahiliyede ki doktor ama benim değerlerim dustugunden takibi bıraktılar
Sende bı dahiliye doktoruna git istersen hem kadın doğumla hem dahiliye ile takibi sürdür Allah'ın izniyle hiç bişey olmaz

Haftaya salı günü bir daha kan vereceğim. Daha önce kullandığım folik asit içeriğinde bitkisel bazlı başka takviyeler vardı, onu değiştirdi doktorum denemek için haftaya bir daha bakalım eğer düşmemişse dahiliyeye yönlendirecek muhtemelen.
Tam 1 ay önce yaptırdığım değerlerim normal aralıkta görünüyor.
İnşallah sizin gibi bende de sorun çıkmaz da rahatlarım.
Teşekkür ederimmm

oyyyy maşallahhhhhhh kız benim 32 de 1800 dü ne güzel büyütmüşsünnn
30+4 de 1750 ydi 10 günde nası bu kadar büyüdü anlayamadım
Mide rahatsızlıklarımda başladı öyle çok da yiyemiyorum artık anlam veremedik ama ben be kardeşlerim 4.500 üstü doğmuşuz hep ben 5200 doğmuşum doktor ırsi olabilir ama sen yine de yediklerine dikkat et dedi
Böyle giderse normal doğum hayal olur dedi

Olabilir canım ben vifolic kullanmıştım doktorum onu önermişti bana
Hatta dahiliyede sarılığa falan bakmislardi ultrason falan çekmişlerdi ama şükürler olsun bişey çıkmamıştı sende de bişey olmaz daha çok yeni hamileliğin bı kaç haftaya değerlerin düşer
Hatta o zamanlar kadın doğum doktorum demişti bana ilk haftalarda böyle degerler çok normal vücut bebeğe alışmaya çalışıyor diye

İşte bana doktorum hiç ilk haftalarda normal, olabiliyor diye bahsetmedi. :) o yüzden sizin yazdığınızı da okuyunca biraz rahatladım. Bir kaç da video izledim bazı değerler hamileliğin başında yüksek ya da düşük çıkabiliyormuş.
Dahiliye bölümü safra, karaciğer yağlanması gibi şeylere bakıyor değil mi? Öyle bir durum olsaydı ağustos ayındaki değerlerim normal çıkmazdı heralde diye düşünüyorum ama bakalım.

Canım anlayamadım şekerin yüksek ve doktor daha fazla karbonhidrat mı yemelisin dedi? Bir yanlışlık olabilir mi

Merhaba 32 hafta oldum bugün tam, çalışabilir raporumu aldım bende ama bebek biraz küçük gidiyor galiba.. 1700gr , üzdü beni bu durum.. Bebeği kilolu giden anneler neler yaptınız neler yediniz biraz tüyo verin lütfen

Sıkıntı yapma canım bı çok kişide oluyormuş bu ve duzeliyormus
Bakıyor diye biliyorum canım
Dediğim gibi hamilelikte değerler değişiyor ondan mesela ben kansızlık yasamazdim hamilelikte yaşıyorum ama ilaçlarla falan dengelemeye çalışıyorum yani hamileyken herşeyin değişiyor vücut buna alışmaya çalışıyor
Dediğim gibi o değerler bı kaç haftaya normale döner

Çok teşekkür ederim hepsini cevapladığın için, içim rahatladı gerçekten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…