Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

9+5 teyim sizin kaçtı? aynen benim uygulamada da böyle bir şey yazıyordu bir de bende bel ağrısı başladı 2 gündür...
Benim bugun tam 12 hafta gorunuyor 12+0. Demek ki o zamanlardan beri yaziyomus ama bende bu iki gundur tavan yapti
beezuus beezuus benim de yaklaşık 1 hafta önce başlayan inanılmaz bir baş ağrım vardı öne eğildiğimde bile başım zonkluyordu resmen uyusan da geçmeyen fena bir ağrı dün ve bugün daha iyi gibi tansiyonum düşüyor da ondan mı böyle ağrı oluyor tam anlayamadım malum bulantılardan yeteri kadar beslenemediğimiz ya da su içmekte zorlandığımız günler çok oluyor 🤔
Ya ben ofiste cok su iciyorum ama evet dediginiz gibi zaten ozellikle uyandiktan sonraki o sabah saatlerinde cok oluyor, yeteri kadar beslenememekten oluyor olabilir ben de sandvic makarnadan:KK43:

Iki gundur cok basim agriyo kizlar sol tarafi, yeterli su da iciyorum aslinda ama ozellikle sabahlari cok kotu oluyorum. Var mi bas agrisi yasayan?

Bir de dun gece gobusum kasindi, krem surmeyi unutuyorum daha almadim da zaten alicaklarimi. Evde bebe yagi ve normal nemlendirici kremim var onlari suruyorum simdilik kurumasin diye hem gogsume hem kalcama hem de belim ve gobegime. Siz basladiniz mi yavastan?
Bence krem sürmeye 12.haftadan sonra başlayabilirsiniz. Yani en azından ben öyle yapacağım sonuçta hiç bir şeyden yüzde yüz emin olamayız tam büyüme döneminde değilde 3 ay dolduktan sonra öneriyor çoğu doktor tabi yinede siz bilirsiniz öneri sadece ☺️

Bence krem sürmeye 12.haftadan sonra başlayabilirsiniz. Yani en azından ben öyle yapacağım sonuçta hiç bir şeyden yüzde yüz emin olamayız tam büyüme döneminde değilde 3 ay dolduktan sonra öneriyor çoğu doktor tabi yinede siz bilirsiniz öneri sadece ☺️
Biliyorum 3 aydan sonra oneriyolar, ama asiri kasindigini hissettigim gunlerde suruyorum. Cogunlukla unutuyorum. Bugun 12.hafta diye haftayadan sonra baslicam asil yag ve jeli.

Arkadaşlar merhaba konuya ortadan giriyorum ama fetal dna yaptıran birisi, ikili tarama gibi diğer tarama testlerini yaptırmasına gerek varmı ? Özele gideceğim o yüzden onlara kalsa hepsi gerekli.
Fetal dnanin kesinlik orani %99, genelde fetal dna yaptiranlara ikili testi yaptirmasa da olur diyolar cunku ikili testin kesinlik orani daha dusuk. Ki cogu insan da sadece fetal dna yaptiriyor. Ikili testi daha cok fetal dna pahali oldugu icin yaptirmak istemiyolar diye anliyorum, ya da bebiste bi durum olsa da kabulumdur diyen insanlar. Size tavsiyem fetal dna yaptirma imkaniniz varsa sadece onu yaptirmaniz.

Fetal dnanin kesinlik orani %99, genelde fetal dna yaptiranlara ikili testi yaptirmasa da olur diyolar cunku ikili testin kesinlik orani daha dusuk. Ki cogu insan da sadece fetal dna yaptiriyor. Ikili testi daha cok fetal dna pahali oldugu icin yaptirmak istemiyolar diye anliyorum, ya da bebiste bi durum olsa da kabulumdur diyen insanlar. Size tavsiyem fetal dna yaptirma imkaniniz varsa sadece onu yaptirmaniz.
Çok teşekkür ederim cevap için ☺️ yaşım 35 yaptırıcam mutlaka doktorumda önerdi zaten ama sanki ikili test falan onları da araya sıkıştıracak. Olabildiğince az masraf yapmaya çalışıyorum yeni tüp bebek sürecinden çıktım o yüzden

Kızlar selam bebek arabası ve oto koltuğu araştırdınız mı? İndirimde yakalarsam bakıcam da çok çeşit var
Cybex daha ağır basıyor ama bugaboo da düsünüyorum. Her sekilde gidip görüp deneyip almayı planlıyorum, acılısı kapanısı rahat mı sürüsünü vs görmek lazım. Ben de kasım indirimlerinde alırım diye düsündüm, önden gidip bakıp deneriz, cok eğlenceli geliyor düsüncesi bile🤩

Çok teşekkür ederim cevap için ☺️ yaşım 35 yaptırıcam mutlaka doktorumda önerdi zaten ama sanki ikili test falan onları da araya sıkıştıracak. Olabildiğince az masraf yapmaya çalışıyorum yeni tüp bebek sürecinden çıktım o yüzden
Dr Kağan Kocatepe youtube videosunda fetal dna yapılıyorsa diğerlerine gerek yok demisti, bence de yeterli olur cevremdeki kisiler de sadece fetal dna yaptırmıs😊

Iki gundur cok basim agriyo kizlar sol tarafi, yeterli su da iciyorum aslinda ama ozellikle sabahlari cok kotu oluyorum. Var mi bas agrisi yasayan?

Bir de dun gece gobusum kasindi, krem surmeyi unutuyorum daha almadim da zaten alicaklarimi. Evde bebe yagi ve normal nemlendirici kremim var onlari suruyorum simdilik kurumasin diye hem gogsume hem kalcama hem de belim ve gobegime. Siz basladiniz mi yavastan?
Ben basladım canım cünkü büyüdü karnım, arkadaslarım da hamileligin basından direkt baslamıslar ama tabii istersen yine doktoruna vs danıs.
Ben bio oil + liearac + nemlendirici krem sürüyorum karnıma (özellikle alt bölgelere de getiriyorum), göğüslerime ve üst bacaklarıma. İlerleyen dönemde kollarıma da sürücem kilo aldıkça 😅

Bizim de aynı şekilde evlendiğimizde bakılmıyordu, hamilelik düşünmeye başlarken eşim aile hekimliğinde kan verdi sanırım 1 ay icinde de sonucu cıktı. Yalnız 2 tane daha tasıyıcılık testi varmıs onu yaptırmamısız, ikinci cocuk vs düsünürsek diye onları da artık özelde yaptırdım ben 2 hafta önce henüz sonuc cıkmadı.
1 ay içinde çıkan sonucu devlette mi yaptırdınız

Hangi il acaba bizde evliyiz yeni verdik çok beklemek istemiyoruz
İstanbul’dayız. İsterseniz aile hekiminize bir danışın ama onlar da bilmeyebilir merkeze bir yere gidiyor cünkü. Bu arada bizde eşim acaba cıkmıs mıdır diye enabıza girdi tesadüfen gördük sonucu

Merhaba arkadaşlar kan değerlerim kötü mü bi bakar mısınız
9 eylül 63
13 eylül 306
19 eylül 1187

Ben basladım canım cünkü büyüdü karnım, arkadaslarım da hamileligin basından direkt baslamıslar ama tabii istersen yine doktoruna vs danıs.
Ben bio oil + liearac + nemlendirici krem sürüyorum karnıma (özellikle alt bölgelere de getiriyorum), göğüslerime ve üst bacaklarıma. İlerleyen dönemde kollarıma da sürücem kilo aldıkça 😅
Siz kac haftaliksiniz

10+3teyim. Aslında kilo verdim 45 kiloyum zaten 47.5la hamile kalmıstım karnım dümdüzdü, su an kilo verince vücudumun diğer yerleri çöktü ama karnım nedense çıktı baya. Dün isyerinden bir arkadasım karnımdan anladı, bugün ofiste bir ara düğmemi açmak zorunda kaldım otururken😅
Krem suruyorum deyince merak ettim, Ben de 9+5 teyim daha kilo almadim ama alt karnim regl karnindan büyük şu an pantolonlar gobekten sıkıyor ofiste düğme acmisligim var benim de 😅

Benim de kremler gelsin baslicam caniiim🙏🏻💕 kasinti tutuyo yoksaa evet her yere surmek lazimm😬

X