Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Canım anlayamadım şekerin yüksek ve doktor daha fazla karbonhidrat mı yemelisin dedi? Bir yanlışlık olabilir mi
Evet aynen öyle dedi yanlışlık yok. Ama tabi bunlar kişinin sağlık durumuna göre değişen şeyler.
Sabah ilk ölçtüğüm açlık şekerim yüksek ama öğünlerden sonraki tokluk şekerim düşük. Biz senin zayıflamanı amaçlayan bir diyet yapmıyoruz vücudunun ve bebeğin karbonhidrata da ihtiyacı var biraz daha karbonhidrat yiyebilirsin dedi

Anladım canım ama zayıflamak değil de karbonhidrat kan şekerini hızlı yükseltir. Enerji verir ama hızlı tükenir ve kısa süre sonra yine acıkma hissi vs oluşur sen tekrar yediğinde kan şekerin tekrar yükselir ve bu bir döngüye girer. Kanda şeker hep yüksek kalır. Kanda şekerin yavaş yükselmesi için nişasta ve karbonhidratı düşük protein ve sağlıklı yağ oranı yüksek gıdalar tüketmek gerekir. Karbonhidratın çalışma prensibi bu o yüzden şaşırdım; tabii insülin kullanan kronik rahatsızlıkları olanlar için farklı prensipler uygulanabilir, bu daha bireysel şeyler gerektirir.
Benimki sadece ek bir bilgi, bünyen için en sağlıklı yolu bulursun canım inş

Aslında insülinlik bir durumum yok şimdilik umarım ilerde de olmaz.
Hekim ya da diyetisyen misiniz bilmiyorum ama bilgi için teşekkür ederim
Ben gebelik diyabetinden çok çekindiğim için sanırım biraz abarttım. Doktorumda porsiyon kontrolünün önemli olduğunu, abartmadan tam buğday ekmeği ya da patates yememin bir zararı olmayacağını, karbonhidrattan bu kadar korkmamam gerektiğini söyledi. Bebeğin gelişimi için söylediğiniz gibi protein ve sağlıklı yağların yanında karbonhidrata da ihtiyaç olduğunu söyledi.
Umarım düzenleyebilirim kan şekerimi. Tekrar çok teşekkürler

Canım benimde fitilden sonra kontrole gittiğimde beklenenden az kilo almıştı. Doktor çok üzerinde durmadı alır zamanla dedi. Şuan kilosu da öyle aman aman değil . Ama ben fitili bırakınca şükür ağrı falan yaşamadım . Bana da iyi gelmişti fitil canım benim .

maşallah çok güzel beslenmişşşş 5200 neeee çok iyiiiiiii :) olsun sağlıklı kucağımıza alalım da inşallah yavrum sıkma canınııı

Aa bıraktın mı sende fitili. Sanırım bu fitil 28. Haftaya kadar kullanılıyormuşya da benim için o zamana kadar kullanıcaz dedi. .Bana demiştin ya fitil çok rahatlatıyor diye. Bende fitili kulllanınca fark ettim ben baya kasılıyormuşum. Sırf o yüzden bırakmaya korkuyorum ama sen ağrım olmadı deyince yine rahatladım. Benim de şlacı kullanmadan bebek kilosu öndeydi şimdi geride kalmış biraz ama benim doktorum da üzerimde durmadı. Erken doğuö olmamamsı için küçük bir bebek istiyorum iri olması bizim için iyi değil dedi ( şu senin yazdığın mesajlarla rahatlıyorum cidden. kalp atışı vaktinde de bebek geride diye sorduğumda çok güzel bi açıklama yapmıştın ekran görüntüsü alıp arada okuyordum)

Ay çok sevindim bunları yazmana. Aslında aynı şeyler yaşanıyor ama insan panik oluyor. Fitil çok rahatlatıyordu aynı senin hesap meğer kasılma ağrı varmış farkında değilmişim. Şimdş bırakacaksın ya fitili öyle net bir değişiklik olmayacak bende olmadı sanki hala fitil kullanıyormuşum gibi. Görevini tamamladı bana da doktor kiloya takılma dedi galiba fitilden kaynaklı ikimizinde böylr olduğuna göre. Ben de açıkçası az az kilo almış geriye düşmüş hiç takılmadım dedim toparlarız ilerleyen haftalarda. Önemli olan içeride kalması zamanında doğması. Bebeler zamanında gelsin biz besleriz daha onları. Sana tavsiyem ben fitili bıraktıktan sonra istemsiz su alımını azalttım onla bağlantılı mı bilmiyorum ama. Hemen enfeksiyon buldum . Sen su içimine dikkat et. Fitille bağlantılı mı değil mi bilmiyorum tabi bunu. ( ben Yapı olarak çok sakinim böylr üzülen panik yapan birini görünce hiç üşenmiyorum detaylı detaylı yazıyorum . Böyle herkesin kalbi ferahlasın istiyorum. Stres üzüntü daha çok bebeği etkiliyor kimsenin bebesi mutsuz olmasın. Ondan galiba zamanında sana da baya detaylı yazmışımdır tabi bildiğim başımdan geçen konu hakkında yazarım öyle rahatlasın anne adayı diye de sallamam ). Fitili bırakmaktan da korkma . Çünkü artık yalancı sancıları da hissetmemiz lazım ki gerçeği ayırt edebilelim bana doktor böyle demişti

Selam kızlar doğum temizliği yapan var mı bu evleri kim temizlicek dün ev sil süpür yaptım bugün evdeyim çocuk hastalandı fırsat varken camlara perdelere bir gireşesim var ama erken mi d iyorum ya ama sonrada kim yapacak eşim silet camları aslında ama ben şuan rahat duramıyorum 30+5ten selam

Ben ekim maaşını bekliyorum :) yardımcı abla tutcam dip köşe temizlik için. halıları felan vericem yıkamaya. toptan bi temizlik cümbüşü olacak kısaca.

Benim annem rahmetli ablam da çok uzakta. görümcelerim de çalışıyor kendi evlerine zor yetişiyor, yardımcı olabilecek kimsem yok maalesef. hafta içi de 8.30-17.00 çalışıyorum. mecburen abla tutcam bakalım.

Ayyy vallahi hiç öyle şeylerde gözüm yok hiç de sevmem cam falan silmeyi zaten Türkiyede olsam kadın tutardım sanırım ama burda bizim gibi temizlik yapacak birini bulmak da zor ve pahalı. Benim ev duracak öyle içini de eşimle yapıyoruz zaten olduğu kadar artık
Yorma sende kendini bu haftadan sonra bırak kirlenmek güzeldir

Ben direk evi değiştiriyorum halıları verdim yarın da evi toplayıp pazar taşınıyorum pazar günü ilk çamaşır makinesini kurduracağım arkadaşlarım camları bugün sağolsunlar silecekler pazar günü de yıkayıp direk asacaklar annemle bende mutfağı temizledik dün temizlik çıkmış oldu aradan

hahahah aynen doğurcaz bi şekilde inşallah sağlıklıca
ay inşallah hep öyle gider uyursun güzelce benim bu ara çok üst üste denk geldi her gece her gece ayaktayım
Amin canm inşallah
Kızz doğduktan snra da uykular haram olacak:)) geçen meraktan eylül anneleri grubuna girdim biraz okudum çıktm gözüm korkmasn diye

Allah'ım kolaylk versn yavrucum vlla
Bende ekim de birini bulcam temizlik yaptırcam şimdiden erken sankim:)

sakın sakın girişme o büyük işlere Allah esirgesin bişe mişe olur boşver kadın çağır ya da kardeş kuzen falan çağır camlar için sakın sen yapma

Selam yavrum bence kücük değil yani normal kilosu takılma hiç
Ben muz, ceviz, yumurta yemeğe calışıyorum hergün o işi yaradı sanki
Bi ara yemiyordum daha zayıftı çünkü

Ben 35te yapmayı planlıyorum oğlumda da 35te yaptım zaten 2 hafta sonrada doğurdum iyi denk gelmişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…