Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Normalde bende o hafta olucaktim ama işim çıktığı için 21+6 da oldum.

Ben bugün 22+0 da vurdum doktorum önerdi 5 sene önce 2 doz vurduğum için hamilelikte tek doz vurulacağım

Anladım, teşekkürler. Bana da bebeğin hareketlerini hissetmeye başladıysan yapabiliriz dediler de sağlık ocağından. Erken mi diye merak etmiştim.

Benimkide özel kuzu hiç böyle değil tam tersi kilo mu yaşımı adımı herşeyimi biliyor not ediyorlar herşeyi takip ediyor hatta biz hareketlerini falan görelim diye baya bakıyor ölçüm yaparken bize anlatıyor her sorumuzu cevaplıyor bence sen doktorunu değiştir

Şöyle anlatayım önce 16 haftalıkken bağırsak parlaklığı görüldü. 3lü test istedi doktor. Sonucu temiz çıktı. 18. Haftada kalp parlaklığı çıktı. Sonra ayrıntılı ultrason için devlette perinatolojiye gittim. Kalpteki parlaklık devam ediyor, ensesi kalın, böbrekte genişleme falan dedi doktor. Ben şok oldum. Acil amniyosentez önerdi. Ama ben öncesinde çok iyi doktorlara gitmiştim hiçbiri böyle bulgular söylemedi. Sonra diğer doktoruma gittim. Kalp parlaklığını çok önemsemeyiz zamanla geçer. Hatta bebeklerin birçoğu küçük de olsa kalbinde deliklerle doğar kilo aldıkça kapanır. Böbrek genişlemesi dediği de fizyolojik bir bulguymuş yani normal sınırlar dahilinde biri diğerinden daha büyükmüş. Ki bu da özellikle erkek bebeklerde görülebiliyormuş. Yenidoğan sünneti ile çözülüyormuş. Sonra özel hastanenin ayrıntılısına girdim. Kalp parlaklığı haricinde bir sorun görülmedi. Devletteki doktorun ölçümleri sıkıntılı çıktı. Tek doktorlar kalmamak lazım. Ben de acaba fetal mi yaptırsam diye düşündüm ama bebek down olsa da bizim kabulümüz. Gebeliği sonlandırmak gibi bir düşüncem asla olmadı. Öğrensem de Elimden gelecek bir şey olmayacak. İğne ilaç tedavisi olan bir durum da değil sonuçta. O yüzden sonraki kontrollerimizi bekliyoruz. Umarım hepimiz sağlıkla sıhhatle kucağımıza alırız yavrularımızı.

Bir de hangi anne grubuna bakarsam bakayım büyük çoğunluğu bu problemleri yaşıyor. Ama günün sonunda doğum yaptıklarında down olabilir dedikleri bebeklerin çok büyük çoğunluğu sağlıklı sıhhatli doğuyor. Down meselesi biraz sağlık bakanlığının politikası. Başka hastalıklar bu kadar çok araştırılmıyor malesef. Çünkü down bir bebeğe ömür boyu sağlık, eğitim bütün imkanlarını ücretsiz sağlamak zorundalar. Bu yüzden amaçları erken teşhis edilip gebelik sonlandırılmasına yönlendirmek.

günaydınnn güzeller :) dün şeker yüklemesini yaptırdım birde ikinci doz tetanoz aşısını vuruldum. şeker yüklemesi için kesinlikle en erken saatte gidin . İlk kan aldı sonra 75 gr bi içecek içtim. su bile içmek yasak bu arada. gitmeden önce de içmedim yemedim bir şey. sonra bir saat sonra bi kere daha kan aldı onun üzerine bi saat sonra da sın kanı aldı. bir şey çıkmadı şükür ancak o kadar süre aç kalma ve o içecek mide bulantısı yapıyor. Herkesin çok iyi geçer umarımmm

Geçen sosyal medyada gördüm kadının bitanesini fetal DNA sı temiz gelmiş ense herşey güzelmiş ama genetik bir rahatsızlıkla dünyaya gelmiş ölçümler testler bazen yanılabiliyor down dedikleri bir çok bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiğini çoğu kes şahit oldum bende inşallah sağ Salim sağlıkla kolaylıkla hepimiz kucağımıza alırız inşallah

Kaç haftalıksın suan canım
Masallah sağlıkla gelsin kuzucuk

Geçen hafta eşimde şekerden şüphelenip yaptırmışlardı bende orda gördüm bu uygulamayı ben de yaptırcam büyük ihtimalle

Geçen hafta eşimde şekerden şüphelenip yaptırmışlardı bende orda gördüm bu uygulamayı ben de yaptırcam büyük ihtimalle
yavrum benim babamda var diye doktor yaptırmamı istedi şükür bir şey çıkmadı. çıkarsa da ona göre beslenme programı yapılırmış ben zaten tansiyon için tuzsuz besleniyorum .

yavrum benim babamda var diye doktor yaptırmamı istedi şükür bir şey çıkmadı. çıkarsa da ona göre beslenme programı yapılırmış ben zaten tansiyon için tuzsuz besleniyorum .
Doktorum bana diyet dedi ama. Ben doymuyorum yaa bilmiyorum tuzu kestim ama yine de yemeklere falan katıyorum karpuz kavun tarzı şeyleri yeme dedi tatlı çikolata zaten yemem normal de de ama haftama göre fazla kilo almışım öyle diyor

Sen hiç yeni doktor baktın mı bahsetmiştin bana doktorun çok ilgisiz gelmişti açıkçası .

Benim detaylıda tansiyon çıktı tuzsuzluk çok zor

Sen hiç yeni doktor baktın mı bahsetmiştin bana doktorun çok ilgisiz gelmişti açıkçası .
Baktım canım ikisi özelde birisi üniversite de önceliğim üniversitede ki ğrof olacak büyük ihtimalle çünkü kendisi perinatologmuş kendisinden detaylı için randevu almıştık o zaman doktoru gözlemlemek istedim giden arkadaşlarım doğum yapanlarda var memnunlar

İnşallah canım Rabbim yüzünü güldürsün bize de müjdeli haberini almayı nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…