Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Kızlarııııım merhaba nasılsınız nasıl gidiyor hamilelik bebişleriniz nasıl? 😍 Ben bugün aşılama tedavisine başladım ruhen fiziksel olarak hazır hissettim kendimi. Umarım tuttu diye yazmayı da nasip eder rabbim 🫶🏻🌸
Benim bebeğim de aşılama ile geldi şükürler olsun Allahım sana da nasip eder inşallah tutunur bebeğin ve sağlıcakla gelir hep dua ediyorum olmayan herkese versin Allahım ben olmamasıyla sınandım kimseye yaşatmadın rabbim 🤲🏻

Benim bebeğim de aşılama ile geldi şükürler olsun Allahım sana da nasip eder inşallah tutunur bebeğin ve sağlıcakla gelir hep dua ediyorum olmayan herkese versin Allahım ben olmamasıyla sınandım kimseye yaşatmadın rabbim 🤲🏻
Canııım rabbim hepinizin sağlıklı şekilde bebeklerinizi kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Olmayan herkese de bana da nasip etsin bu defa umarım benim de her şey çok daha güzel olur. Ümitliyim umutluyum 😍🌸 dua edin bana da hamilelerin duası kabul olur derler 🫶🏻

Kızlarııııım merhaba nasılsınız nasıl gidiyor hamilelik bebişleriniz nasıl? 😍 Ben bugün aşılama tedavisine başladım ruhen fiziksel olarak hazır hissettim kendimi. Umarım tuttu diye yazmayı da nasip eder rabbim 🫶🏻🌸
Ay inşallah inşallah inşalalh hayırlı haberlerle gel. En önemlisi ruhen hazır olmak zaten 🤩

Şöyle anlatayım önce 16 haftalıkken bağırsak parlaklığı görüldü. 3lü test istedi doktor. Sonucu temiz çıktı. 18. Haftada kalp parlaklığı çıktı. Sonra ayrıntılı ultrason için devlette perinatolojiye gittim. Kalpteki parlaklık devam ediyor, ensesi kalın, böbrekte genişleme falan dedi doktor. Ben şok oldum. Acil amniyosentez önerdi. Ama ben öncesinde çok iyi doktorlara gitmiştim hiçbiri böyle bulgular söylemedi. Sonra diğer doktoruma gittim. Kalp parlaklığını çok önemsemeyiz zamanla geçer. Hatta bebeklerin birçoğu küçük de olsa kalbinde deliklerle doğar kilo aldıkça kapanır. Böbrek genişlemesi dediği de fizyolojik bir bulguymuş yani normal sınırlar dahilinde biri diğerinden daha büyükmüş. Ki bu da özellikle erkek bebeklerde görülebiliyormuş. Yenidoğan sünneti ile çözülüyormuş. Sonra özel hastanenin ayrıntılısına girdim. Kalp parlaklığı haricinde bir sorun görülmedi. Devletteki doktorun ölçümleri sıkıntılı çıktı. Tek doktorlar kalmamak lazım. Ben de acaba fetal mi yaptırsam diye düşündüm ama bebek down olsa da bizim kabulümüz. Gebeliği sonlandırmak gibi bir düşüncem asla olmadı. Öğrensem de Elimden gelecek bir şey olmayacak. İğne ilaç tedavisi olan bir durum da değil sonuçta. O yüzden sonraki kontrollerimizi bekliyoruz. Umarım hepimiz sağlıkla sıhhatle kucağımıza alırız yavrularımızı.

Bir de hangi anne grubuna bakarsam bakayım büyük çoğunluğu bu problemleri yaşıyor. Ama günün sonunda doğum yaptıklarında down olabilir dedikleri bebeklerin çok büyük çoğunluğu sağlıklı sıhhatli doğuyor. Down meselesi biraz sağlık bakanlığının politikası. Başka hastalıklar bu kadar çok araştırılmıyor malesef. Çünkü down bir bebeğe ömür boyu sağlık, eğitim bütün imkanlarını ücretsiz sağlamak zorundalar. Bu yüzden amaçları erken teşhis edilip gebelik sonlandırılmasına yönlendirmek.
Ben bunu yaşayana kadar bu kadar çok kadının da aynı şeyi yaşadığını bilmiyordum. Çok üzücü gerçekten yani hamile bi kadın olarak 3 gündür doğru düzgün yemek yiyemiyorum. Dün farkettim ki demir ilacımı bile içmiyorum günlerdir çünkü aklım başımda değil. Bugun bi perinatolog la görüştüm bunlar çok önemli bulgular değil bebeğiniz yüzde 99 sağlıklı dedi ve biraz içim rahatladı. Bizde herlekilde kabulumüz Allah muhafaza aldırmak düşüncesi asla yok. Böyle şeylerden rabbime sığınırım. Sadece değilse bu stres devam etmesin istedim. Bu arada benim doktorum 2 li testin olsaydı sana parlaklığı söylemezdim bile dedi. Yani sizin 3 lü testiniz var çok şükür. İnşallah benimde fetal temiz gelir de size güzel haber veririm belki içinizi biraz daha rahatlatır

Ben kendim de yay burcuyum genel olarak aileye çok düşkünüm ben evlendim evime eşime de çok düşkünüm Oğluşum da büyük ihtimalle yay burcu olacak bu duyduklarıma çok sevindim ama 🥰🥰🥰 çocuklara ilk eğitim ailede başladığı için ne kadar güzel bir bağ kurulursa özellikle anne ile eğitim o kadar güzel oluyor bence inşallah bizde sen gibi oğlanlarımızla o güçlü bağı kurarız 🥰
Bende 13aralık yay burcuyum dediğin gbiyim amin canım inşallah 🤲🏻🌸

Ben bunu yaşayana kadar bu kadar çok kadının da aynı şeyi yaşadığını bilmiyordum. Çok üzücü gerçekten yani hamile bi kadın olarak 3 gündür doğru düzgün yemek yiyemiyorum. Dün farkettim ki demir ilacımı bile içmiyorum günlerdir çünkü aklım başımda değil. Bugun bi perinatolog la görüştüm bunlar çok önemli bulgular değil bebeğiniz yüzde 99 sağlıklı dedi ve biraz içim rahatladı. Bizde herlekilde kabulumüz Allah muhafaza aldırmak düşüncesi asla yok. Böyle şeylerden rabbime sığınırım. Sadece değilse bu stres devam etmesin istedim. Bu arada benim doktorum 2 li testin olsaydı sana parlaklığı söylemezdim bile dedi. Yani sizin 3 lü testiniz var çok şükür. İnşallah benimde fetal temiz gelir de size güzel haber veririm belki içinizi biraz daha rahatlatır
İnşallah canım çok sevindim doktorun öyle demesine de. Sen içini ferah tut. Yaşanmamış say. Allah'ın izniyle bebeklerimiz sağlıklıdır. İlaçlarını beslenmenin suyunu ihmal etme. Asıl üzülerek, kendini ihmal ederek hem kendine hem bebeğe zararın dokunur.

Kızlar bugün tahlil aldı sağlık ocağı ve idrarda kan çıktı bu neden olur ki Kasık ve karın ağrın var mı dye sordu yok dedim ama halsizlik var ama hamileliğe bağlıyorum aranızda idrarında kan çıkan oldu mu

Doktorum bana diyet dedi ama. Ben doymuyorum yaa bilmiyorum tuzu kestim ama yine de yemeklere falan katıyorum karpuz kavun tarzı şeyleri yeme dedi tatlı çikolata zaten yemem normal de de ama haftama göre fazla kilo almışım öyle diyor
Kaç haftalıksın kaçtan kaç kg olmuşsun canım

İnşallah canım çok sevindim doktorun öyle demesine de. Sen içini ferah tut. Yaşanmamış say. Allah'ın izniyle bebeklerimiz sağlıklıdır. İlaçlarını beslenmenin suyunu ihmal etme. Asıl üzülerek, kendini ihmal ederek hem kendine hem bebeğe zararın dokunur.
İnşaallah canım 🌸

X