Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Kuzum mesela zaten iki ekran oluyor birine kendi bakıyor biri benim yattığım yerde ben kendim izliyorum o ölçüm alırken.Gelişimi iyi güzel merak etmeyin diyor ama boyu su , kilosu su demiyor henüz ben sorarsam diyor ama.Kilomu doktor bana sormuyor sürekli ama bana dikkatli ol diye her seferinde uyarıyor.resmen diyete girdim ben bu halimde.kilom 64.bende 5-6 aldım.ama olay şu Eğer şeker çıkarsa ve kilolu olursak sonraki dönemlerde rahat edelim diye diyorum diye bana açıklıyor.benim anladığım senin doktor biraz işini sevmeyen isteksiz biri gibi.

Canım suyu fazlaysa asıl şeker yoktur diye biliyorum ama suyun fazla olmasının sebebi neymiş acaba ? Bana da suyu normal ama düşüğe yakın normal dedi , o yüzden ekmeği ve meyveyi kestim , şeker çıkabilir dedi.

Nasıl beslen dedi mesela canım söyledi mi ?

Benim de normal ama yükseğe yakın normal dengelesek keşke suyu üst sınıra yakın olduğu için şekerden kesinlikle uzak duracaksın dedi canım nette de baktım şekerde su fazlalığı oluyormuş. Karpuz kavun kesinlikle yasak kahvaltıda 2 dilimden fazla ekmek yasak. Hamurişi tatlı bunlar yenmeyecek. Ama sorun şu ki benim bulantılarım devam ettiği için ben zaten eskiye göre çok az yiyorum. Hamurişi mideme iyi geldiği için yiyordum da dikkat edeceğim artık. İnşallah sorunsuz güzelce atlatırız bu süreci sağlıkla kucağımıza alıp sağlıkla büyütürüz. Gerçekten ufacık tekmesine bile değişilmez hiçbirşey ama insanın da bi zoruna gidiyor yani çok iştahlı olup şuan böyle şeyler yaşamak

Canm ben de suyun fazlaysa şeker var diye biliyorum benim ilk gebeliğimde de suyundan şüphelendiler öyle yüklemede de azda olsa çıkmıştı suyun azsa havuç suyu iyi geliyor diye biliyorum yinede araştır sen

Kızlar idrarımda bakteri cıktı zaten ağrılarımda vardı doktoruma mesajla gönderdim 2 ayrı antibiyotik verdi bana hamile olduğumu hatırlamışmıdır ya şimdide aklıma bu takıldı

Benimde arada yanıyor sade soda içiyorum biraz rahatlatıyor canım

Kızlar bu gün öğlenden beri sağ kasigim da böyle nasıl tarif etsem birşey anlık sıkışıp bırakıyor gibi orda sanki bir sertl8k var kasıp bırakıyor dinlendim az uyudum uyurken iyiydi şimdi yine neden acaba Dr randevusu yarın acile de gitmek istemedim

Ben biraz korktum valla canım, bebeğin sıvısı azalmasın diye diyete girdim.kalori ihtiyacım da arttı doymuyorum ama nasıl olacak bilmiyorum
Bende doymuyorum normalde görsen beni uzun boylu kemikli bi insanım sadece ortada hamile göbeğim var kimse inanmıyor bana ama bilmiyorum nasıl olacak bende diyet uyguluyorum

Kızlar idrarımda bakteri cıktı zaten ağrılarımda vardı doktoruma mesajla gönderdim 2 ayrı antibiyotik verdi bana hamile olduğumu hatırlamışmıdır ya şimdide aklıma bu takıldı
Bende de ilk defe enfeksiyon başlangıcı çıktı 6 lı bi vajinal tablet yazan antibiyotik vermiş ama bişey olmaz herhalde onu kullanmaktan

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var. Cumartesi detaylı ultrason günümdü. Kalpte parlaklık ve hafif düzeyde kapakçıktaki kaçak çıktı. Doktor kalpte parlaklığın downlu çocuklarda biraz daha fazla olabildiğini söyledi. Diğer herşeyi iz normal. Daha sonra kaçağından bi belirteç olduğunu öğrendim. Fetal dna verdik bi hafta da çıkacakmış ama göğsüm daralıyor. Napacağımı bilmiyorum. Var mı hiç bu konuda tecrübeniz

Sen ne aldın canım yada almayı düşünüyosun bir bakayım fikir olaun
Canım benim oğlum var 9 yaşında o zaman ona park yatak almıştım o duruyor ikincimde oğlan kullanacağım onda da
Mama sandalyesi arabası örümcek puset araba koltuğu gibi şeyler duruyor ilk oğlumdan

Bende de ilk defe enfeksiyon başlangıcı çıktı 6 lı bi vajinal tablet yazan antibiyotik vermiş ama bişey olmaz herhalde onu kullanmaktan
Doktor veriyosa kullancaz canım enfeksiyon daha riskli ya. Bende asistanı arayıo sordum hoca beni hatırladı dimi diye onlar hamilelikte kulanılan antibiyotikler hatırlamasa sorgular dedi

H sonu köye gittim büyük görümce sadece tokalaştı öptü karşı komşuyu öper gibi hayırlı olsun bebeğinizi sağlıkla büyütün dedi bende yüzüne bakmadan dil ucuyla sağol dedim
Bundan 1.5 yıl önce eşimin ailesi ile hoş olmayan ortamda kp bana söylenmeyecek lafı ile eşim yüzünden ortalık karışmıştı ve o sırada görümce bana dönüp elinizdeki çocuğu halletiniz de ikinciyi düşünüyorsunuz demişti, herkes elindekine baksın kızın var el kapısına gidecek birşey demiyorum demiştim ondan ötürü böyle davranması siz olsanız ne yapardınız
Mesela doğumda hastaneye gelince hiç birşey demeyip yüzüne bakmasam mı yoksa ne yapsam
Anladım ki kinci biri çünkü o o gün anne ve babasına saygısızlık yaptığımı sanıyor kardeşine bakmadan

oda yapmasaydın park yatak diyecektim ama oda yapıyorsan derğnse beşik de anne yanı al bence
Bence bebekten odaya gerek yok tecrübe ile sabit oğlum 9 yaşında doğmadan bir ay önce çilekten oda takımı aldım suan büyüdü yatağa sığmıyor annem bazalı yatak aldı ama elbise dolabinı kullanıyor onu da bir kaç sene sonra istemeyecek
Allahtan kardeşi geliyor da ona kullanırım ona da genç elbise dolabı alırım yada büyük bir tane alırım epey kullanır

Öyle oluyor gerçekten benim de 4 yaşında kızım var geçen seneye kadar park yatak kullandık bu sene bazalı yatak aldım ama şimdi kardeş gelecek oda yapacağım sadece ranza mı alsam 2 ayrı yatak mı onu bilemedim kardeşi de erkek olacak nasıl yapsam acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…