Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    113
Al benden de okadar bir kaç parça kıyafet harici hala birşey almadım

Arabaya zaten karar veremedim alt üst mu alsam yan yanami temmuzda başlarım diyordum bu gidişle temmuzda da olmuycak hele birde oda yapmayı istiyorum bu totosla ne zaman basliycam da yapicam inan bilmiyorum
Bebelerimiz doğacak biz hala hazır olmayacağız gibi geliyor bana. Ya eşim çok rahat herhalde ondan bende böyleyim . O bütçemi ayarladım bu ay bitsin hepsinin gidelim toplu alalım 2 günde hallederiz dedi bana çok Mantıklı geldi niyeyse🤣🤣🤣

Haklı olarak hepimiz öyle ister istemez kıyaslıyoruz herkes hissetti ben niye hissetmedim diye. Ama hiç endişe etme hissetmemek içimin çok faktör var biz anneler niye en kötüyü düşünürüz ki😀 bu plesantan noldu yukarı çoğalt diyorlar çok bildiğim bir konu değil ama sağlıkla doğsun miniklerim 😀
Ahhh annelik ahhh her nebzemize yüklendi 🥰

Kızlar size sorum bebislerimiz doğunca nasıl uyutmayi düşünüyorsunuz ben ailem ve çevremden gördüğüm kadarıyla üstlerini örtüyorlar

Ama araştırmalarım sonucu uyku tulumu en güvenli olaniymis besiklerine yorgan battaniye dolanabilicegi hiç birşey koymayı düşünmüyorum uyku tulumu aldım
Sizlerin yorumlarını merak ediyorum

Eklentiler

• IMG-20240613-WA0024.jpg
    IMG-20240613-WA0024.jpg
    46,4 KB · Görüntüleme: 31
Haklı olarak hepimiz öyle ister istemez kıyaslıyoruz herkes hissetti ben niye hissetmedim diye. Ama hiç endişe etme hissetmemek içimin çok faktör var biz anneler niye en kötüyü düşünürüz ki😀 bu plesantan noldu yukarı çoğalt diyorlar çok bildiğim bir konu değil ama sağlıkla doğsun miniklerim 😀
Çok haklısın canım her birimiz ve bebeklerimiz kendimize ozeliz ama bu annelik ve kayıpları olan kadınlardaki korku duygusu panik yaptırıyor

Kızlar uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba :) Aşırı derecede halsizlik, yemek yiyememe ve bulantılarla baş ediyordum. Bunlar bebeğin yanı sıra yaşadığım streslerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Tayinimiz açıklandı Ankara'ya taşınıyoruz. Ankarada önerebileceğiniz devlet ve özel hastaneler varsa yazarsanız çok mutlu olurum.
Bizim bebeğimiz çok nazlı çıktı kızlar. Her ultrasonda bize arkasını dönüyor ya da bacakları sımsıkı kapalı oluyor. Doktorumuz kız olarak düşünüyorum dedi. Sağlıklı olması bizim için önemli olan zaten. Doktorun tahmini doğru çıkarsa ismini güneş koymayı düşünüyoruz.
Bu arada biz bebek arabasını geçen hafta e bebekte indirimden aldık. Bebeğe ilk ve tek aldığımız şey bu oldu :KK70: Puset tercih etmedik çünkü ilk aylarda dışarı çok çıkamıcağımız için ekstra onu almayı gerek duymadık diyelim. Çünkü 3-4 aydan sonra kullanılmıyor. Onun yerine ileride uzun süreli kullanabilceği oto koltuğu alırız. Aldığımız bebek arabasının linkini bırakıyorum aşağıya. İnternetten bakmak yerine mağazadan alın derim kızlar çünkü ellerinde 1 adet kaldığında %50 indirim yapıyorlar bize öyle denk geldi. Joie Aeria Signature Bebek Arabası V2 - ebebek
Sağlıkla doğsun güneş hanım diyelim bu naza niyaza erkek olursa yandın kız sen😀😀 benimde oğluşum haftalarca bacaklarını bağladı sırtını döndü fetal dna yaptırmasam 20. Haftada hala cinsiyet öğrenememiştik. Dikkat et erkek olup nazlı da olabiliyor 😀😀bende senin gibi poşet almayı planlamıyorum o aylar kışa denk geliyor zaten. Bu arada yeni şehir yeni bebiş sana mutluluk huzur getirsin Ankara’yı çok seviyorum ben yılda 2 kez de giderim umarım sende çok mutlu olursun 😀

Selam hanımlar, herkese sağlık diliyorum.
Biz 19. Haftadayız plasenta rahim ağzına yakın olduğu için arada bir kanamam oluyor o yüzden biraz stresliyim.
bugün rahim altında ağrım var. (Sağ sol kasık değilde alt kısımda) Sizdede oluyor mu?
Canım senin ekstra dikkat etmen gerekiyor ağır kaldırma bol bol uzan dinlen benim böyle bir ağrı yada durum yok ama teyzem böyleydi 9 ay yaptırdı doktor . Zamanla yukarı çıkar demişti ama onun çıkmadı. İnşallah senin zamansal yukarı çıkar 🙏

Çok haklısın canım her birimiz ve bebeklerimiz kendimize ozeliz ama bu annelik ve kayıpları olan kadınlardaki korku duygusu panik yaptırıyor
Evet kayıp yaşayınca insan ekstra ekstra stres oluyor . Ben şanslıyım galiba 2 kaybım var ama bu gebelikte çok rahatım. Aklıma hiç kötüyü getirmiyorum yani gelmiyor aslında isteyerek yaptığım bşr rahatlık değil. Allah kolaylığını mı veriyor napıyor anlamadım umarım da böyle devam eder 😀

Evet yaa hastane çıkışları öyle canım iyiymiş yaa benim eşimde beğendin mi evet tamam alalım der ine indirim ne kupon 😀😀😀😀
Civil de çok uykun yaa takımlar iki tane müslin kumaş battaniye aldım ama hevesle başladım artık yavaştan almaya
🤣🤣 Ay bende bimden küvet aldım biraz önce daha hiç öyle giyim tarzı falan bişey almadım pazartesi bakacam onlarada
Aynen yavaştan başlayıp erkenden bitirmek lazım bebislerim ne zaman geleceği belli değil ki 😍🤣

Sağlıkla doğsun güneş hanım diyelim bu naza niyaza erkek olursa yandın kız sen😀😀 benimde oğluşum haftalarca bacaklarını bağladı sırtını döndü fetal dna yaptırmasam 20. Haftada hala cinsiyet öğrenememiştik. Dikkat et erkek olup nazlı da olabiliyor 😀😀bende senin gibi poşet almayı planlamıyorum o aylar kışa denk geliyor zaten. Bu arada yeni şehir yeni bebiş sana mutluluk huzur getirsin Ankara’yı çok seviyorum ben yılda 2 kez de giderim umarım sende çok mutlu olursun 😀
Benim baby gibi 😀benim arkadaşımın bebeği de 23. Haftaya kadar asla açmadı bacağını kesin kız dedik bende dahil ama erkek çıktı şimdi herkes bana göstermiyorsa kızdır diyor ben nasip diyorum 😀

Günaydın kızlarmmm🤩 detaylı ultrasonum vardı bgn
Şükür herşey yolunda sağlıklı bir kız bebecik
Amaa nazlı mı desem utanç mı desem saklamış kendini asla resim alamadı doktor
Her şeyini kontrol etti ama resmimiz yok
2 hadra snra yine gelin resim için dedi🤣

Oyyyy maşallahhhh nazlı güzel ya :KK70: her şeyin yolunda olmasına çok sevindimmm

Ohh çok şükür benimde 4 temmuzda randevum doktor suyun az fazla dedi ama canım sıkıldı bakalım bende diğer tüm arkadaşlarda sorunsuz sıkıntısız girip çıkalım inş detaylıdan

Hanımlar ben 20. Haftayı doldurdum 3 gündür bebeğimi hissetmiyorum karnımda da bir ağrı var kıpır kıpırdı normalde çok korkuyorum şuan haftaya perşembe detaylıya gidicem ama beklemek panik yaptırıyor bana 2 gündür dinleniyorum sürekli belki yoruldum diyedir diye ama hareket etmiyor sanki çok stres oldum acile de bebek hareket etmiyor diye gidemem ki akıntım yok birşeyim yok bi karın ağrım var 😔
Endişelenme haraket hisseetmeyince önemli ciddi bi durum olsa dişari belirti verir kocaman oldu artık bebişler bunu düşün hissedemedğinde

Bak normalde 4 haftada ya kontrol kızın sana 2 haftada ayarlamış randevuyu 😀 artık bebişlerimiz sağlıklı olsun da gerisi önemli değil gibi 😘

Kızlar birde benim cinsiyet hikayesini biliyorsunuz En son 20+2 de 2 gün önce gittim erkek dedi ilk defa üstüste 2 kontrolde aynı dedi değişir mi sizce bir daha fobi oluştu artık
Yılan hikayesine döndü senin ya 😂 hiçte birşey diyemiyorum 😀belli olmuyor heran değişebilir de değişmez de 😀😀

Çok sevindim canım, sağlıkla doğsun inşallah. Bu seneki kız erkek bebekler gerçekten çok nazlı düzgün yüzlerini göremiyoruz 😄 hepimiz iyi haberler alırız inşallah detaylı ultrasonda bende 17 temmuzda gidicem, çok merak ediyorum kızımın suratını 🫠

Kızlar size sorum bebislerimiz doğunca nasıl uyutmayi düşünüyorsunuz ben ailem ve çevremden gördüğüm kadarıyla üstlerini örtüyorlar

Ama araştırmalarım sonucu uyku tulumu en güvenli olaniymis besiklerine yorgan battaniye dolanabilicegi hiç birşey koymayı düşünmüyorum uyku tulumu aldım
Sizlerin yorumlarını merak ediyorum
Canım ben başlarda kundak yapmayı düşünüyorum. anne karnında gibi hissediyorlar diye 3 aylık falan olunca bende uyku tulumuna geçmeyi planlıyorum inşallah.

X