Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Aaaa önlem amaçlıdır ne olur ne olmaz diye geçmiş olsun heöen toparlarsın inşallah kaç çıktı sonucun

Aldırdım şimdi eşime gidip gelip yiyorum yemek yemeğe korkuyorum artık yaaa canım yanıyor resmen ve salak gibi bu durumu doktora söylemeyi unuttum bugün 🤦🏻‍♀️
Korkma canım inşallah şifa olur sana bol bol da su iç inşallah düzene girer çok zor gerçekten 🙁

Herkese merhaba , doktorla görüştüm , maalesef rahim ağzım çok kısalmış , 13 mm olarak ölçtü , ciğer geliştirici yapıldı , yarın da ikinci doz olacak , bol dinlenme ve progesteron verdi . NTS’ye de girdim küçük kasılmalar var ama tehlikeli değil dedi. Erken doğum riski var , 34’ü bari görelim dedi doktor. Dua edin lütfen en azından 36’ya kadar beklesin, daha 32 haftalığız..
Dualarımız seninle canım 🤲 Allah sağ salim kucağına versin canım kendine çok dikkat et canım 🤲

Kızlar aranızda demir serumu yaptıran var mı Bir de dr ferritin kaçta iken önerdi size serumu Hapla çok artmıyor
Ben demir serumu için gün bekliyorum , değerim 10’du en son
Dualarımız seninle canım 🤲 Allah sağ salim kucağına versin canım kendine çok dikkat et canım 🤲
Çok teşekkür ederim, hala şokunu atlatamadım, her şey yolunda sanarken birden bu çıkınca çok üzüldüm . En azından 36’yı beklese bari 🙏

Ben demir serumu için gün bekliyorum , değerim 10’du en son

Çok teşekkür ederim, hala şokunu atlatamadım, her şey yolunda sanarken birden bu çıkınca çok üzüldüm . En azından 36’yı beklese bari 🙏
Ne olacağını bilmeden gidiyoruz içimizde ne oluyor bilmiyoruz ki bende erken doğumla karşı karşıyim Allah yardımcımız olsun inşallah 36/37 görürsün

Herkese merhaba , doktorla görüştüm , maalesef rahim ağzım çok kısalmış , 13 mm olarak ölçtü , ciğer geliştirici yapıldı , yarın da ikinci doz olacak , bol dinlenme ve progesteron verdi . NTS’ye de girdim küçük kasılmalar var ama tehlikeli değil dedi. Erken doğum riski var , 34’ü bari görelim dedi doktor. Dua edin lütfen en azından 36’ya kadar beklesin, daha 32 haftalığız..
Çok çok dinlen gerçekten bu işin en büyük sırrı dinlenmen🙏🏻 ve bol su iç☺️ bekleyecektir bebişin hiç merak etme

Çok çok dinlen gerçekten bu işin en büyük sırrı dinlenmen🙏🏻 ve bol su iç☺️ bekleyecektir bebişin hiç merak etme
Umarım bekler bebiş , suyu iyi , gelişimi iyi , sıkıntı olan benim rahim ağzı boyum , o da beklese kısaltmada keşke.

Senin de bebeğin iyiye gidiyormuş çok sevindim 🥰 bir an önce kavuşmanız dileğiyle 🩷

Bundan önce kaçtı? Belki çok yavaş yavaş kısalıyodur. 38'i falan bile görebilirsin bence, 40 da derdim de bebek zaten küçük değildi 😅 rahim ağzı 3 mm falan olup haftalarca doğurmayanlar olabiliyomuş, sertliği de önemli galiba.

Umarım bekler bebiş , suyu iyi , gelişimi iyi , sıkıntı olan benim rahim ağzı boyum , o da beklese kısaltmada keşke.

Senin de bebeğin iyiye gidiyormuş çok sevindim 🥰 bir an önce kavuşmanız dileğiyle 🩷
O yüzden hiç endişelenme bolca yat, biliyorum zor ama imkansız değil kendimden biliyorum sadece sabır. Çok daha kısa rahim ağzı boyuyla haftalar götürenler var için rahat olsun🙏🏻

Bundan önce kaçtı? Belki çok yavaş yavaş kısalıyodur. 38'i falan bile görebilirsin bence, 40 da derdim de bebek zaten küçük değildi 😅 rahim ağzı 3 mm falan olup haftalarca doğurmayanlar olabiliyomuş, sertliği de önemli galiba.
En son 4 Haziran’da bakıldı , 32 mm idi ama karından bakmıştı , açılma vs yoktu . Umarım yavaş kısalıyordur , ah inşallah ya yerinde bekler umarım 🙏 aynen zaten 37’de doğum başlatırız demişlerdi , 36’yı devirsem rahat bir nefes alacağım
O yüzden hiç endişelenme bolca yat, biliyorum zor ama imkansız değil kendimden biliyorum sadece sabır. Çok daha kısa rahim ağzı boyuyla haftalar götürenler var için rahat olsun🙏🏻
Umarım öyle olur , 4 hafta kalsa bana yeter .. bir de bugün kendimi çok yordum doktor öncesi 😞😞 şimdi artık bol bol dinlenip dua edeceğim . Canım senin bebiş küvezde değil mi , ciğerleri için mi tutuyorlar ?

Kedisi olan kızlar bir de bir şey soracağım. Kedim son 3 haftadır falan yeni bir şey ya da temiz bir şey gördü mü işiyor üstüne. Yeni yatak almıştık işedi neyse ki alez falan vardı güzel temizlendi yatağa geçmemiş.

2 gün önce bebek yatağını kurduk hadiii üzerine işemiş. Yatağı çıkardım temizlemeye verecektim ki dün silinen koltuklara da işemiş. Sirkeyle falan çıkarmayı denedim yok geçmiyor. Koltuk yıkama çağırdım. İnternetten baktım kızgınlık döneminde yapıyorlarmış bunu. Yeni olan şeyler kızgınlığa denk geldi. Umarım bebeğin üzerine işemez 😁

Çözüm kısırlaştırmak demişler ama başına gelen var mı böyle? 1 yaşına giriyor bu ay. Ama sürekli kızgınlıkta gibi. 1-2 hafta normal 1-2 hafta kızgınlıkta sürekli. Ne yapmak lazım acaba?

allah yatdimcin olsun,annen icin ameliyat guzel gecer ins
Hamileliğimin 3. Ayından beri annemin beyninde öıkan tümörle uğraşıyorum aslında gerçekten çok zor bir hamilelik geçirdim ama hep bu sürecin ne olursa olaun keyfine odaklanmaya çalıştım. Doktorlar ameliyat etmek çok riskli kemoterapi ve radyoterapi alsın dediler ama yapılan biyopsi yeterli olmadığı için kesin bir rapor yazamadılar ve hastanelerin onkoloji bölümleri tedaviyi kabıl etmedi. Durumu da gittikçe kötüleşti son çare artık önceden asla olmaz bu hastaya demelerine rağmen mecbure ameliyat yapacağız dediler ve çarşamba günü ameliyata girecek. Başarılı olur mu olmaz mı başarılı olsa derdimize çare mi değil mi hiçbir fikrimiz yok. Bu arada 33+4 teyim ve suyum sınırda çok sıkı takip ediliyorum erken doğacak diye ödüm kopuyor bu süreçte kötü ihtimallerde ne yaparım hiç bilmiyorum. Burada herkesin bir şekilde derdini paylaştığını okudum benim de sıkıntılarım böyle. Kimin duası kabul olacağı hiç belli olmaz annem ve özellikle bebeğim ve benim için dua eder misiniz ?

İnsallah bekler canım dinlen bol bol sıcaklarda su iç çokça insallah her şey yolunda gider 🙏🏻

31+3 1695 Gr sizce nasıl hanımlar kilosu bugün kontrolüm vardida boyunu söylemedi. Daha önce iyi uzun demişti bol bol süt icmemi söyledi birde. Dr

Kedisi olan kızlar bir de bir şey soracağım. Kedim son 3 haftadır falan yeni bir şey ya da temiz bir şey gördü mü işiyor üstüne. Yeni yatak almıştık işedi neyse ki alez falan vardı güzel temizlendi yatağa geçmemiş.

2 gün önce bebek yatağını kurduk hadiii üzerine işemiş. Yatağı çıkardım temizlemeye verecektim ki dün silinen koltuklara da işemiş. Sirkeyle falan çıkarmayı denedim yok geçmiyor. Koltuk yıkama çağırdım. İnternetten baktım kızgınlık döneminde yapıyorlarmış bunu. Yeni olan şeyler kızgınlığa denk geldi. Umarım bebeğin üzerine işemez 😁

Çözüm kısırlaştırmak demişler ama başına gelen var mı böyle? 1 yaşına giriyor bu ay. Ama sürekli kızgınlıkta gibi. 1-2 hafta normal 1-2 hafta kızgınlıkta sürekli. Ne yapmak lazım acaba?
Canım üzgünüm kısırlaştırmaktan başka çözümü ve çaresi yok. Bizim de 1 yaş dönemi bu sorunla geçti. Maalesef ki düzeliyor gibi oluyorlar 15 gün sonra bir bakıyorsun hop yine her yere çiş. Ben başedemedim vala temizlikle. Kısırlaştırdık şimdi çok rahatız eski düzen devam.

X