Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 28 44,4%
  • erkek

OY: 34 54,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    63
Kızlar birde bebek arabasına karar verdim annemler alacak bütçemiz de çok yüksek değil zorlamak istemiyorum epeyce araştırdım

Bu modele karar verdim tek parça katlanıyor bebek içinde rahat görünüyor çift yönlü kullanışlı geldi bana travelde çok baktım havalı duruyor görüntüsü falan ama uzun vadede zor olur kullanması ve genelde herkes zorlanmış. Bizim bebişler yaza oturabilirler gezerken falan bu tarz bir araba mantıklı geldi. Uygun fiyatlı düşünenler bakabilir💕💕

Yine beşik olarakta uygun fiyatlı yorumları iyi

Buna karar verdim.

Reflü yatağı olarakta
Babyjem Tummy Ä°lk YataÄım Beyaz Yorumları, Fiyatı - Trendyol Bu. İlk zamanlar beşiğin içine de bununla yatırırım diye düşünüyorum güvenli geliyor diğer odalrdaykende bununla yanıma götürürüm hep.
puset ve mama sandalyesi de yine fiyat performans olarak aşağıdaki linklerdekiler alacağım.
Bir kısmını eşimin ailesi bir kısmını benimkiler alacak büyük şeyleri halletmiş olacağız 😄😄fikir arayanlar için…
Hayırlı olsun şimdiden 🫶🏿 benimki de babyjem sanırım cici biş
Güle güle kullansın canım, güzel tercihler. Bana sadece puset gereksiz geliyor, ben almayı düşünmüyorum mesela. Puseti taşıyana kadar bebeği taşımak daha kolay değil mi. Mahvoluruz onun ağırlığından ya nerede kullanılır ki o
Bazı hastaneler pusetsiz çıkış yaptırmıyomuş diye okudum

Bende mart ayında almıştım evde kedi varya bizim kıyafetleri tüyleri çok yapışıyordu o sebepten almıştım şuan bende çok memnunum kıyafette toz bırakmıyor benim toza alerjim var bide ona da iyi geldi mis gibi çıkıyor asma derdi yok aşğıdan alıyorum çamaşırı hop yukarı ütülecekleri daha erken çıkartıyorum çok fazla kırışmada olmuyor o sebeple
Aynen ben de çok memnunum, tozu çok azalttı gerçekten. Yalnız eşim devamlı benim her şeyim küçüldü diyip duruyor, benim hiçbir kıyafetimde böyle bir sıkıntı yok devamlı didişiyoruz bu konuda 😂

İşte bunu anakucağında ya da reflü yatağı gibi daha hafif şeylerde yapamaz mıyız mesela
Mesela ben misafirliğe gidicem arabayla önce mutlaka bebek sabit olacak sonra onu ordan al taşı misafirlikte ana kucağını mı taşıyacaksın ayrıyetten o imkansız gibi reflü yatağıda sallama değil uyuma alanı sadece o mantıklı evet ama ben hem puset diyorum hem o yatağıda savunuyorum😂 çünkü ben ilk evlendiğim sırada herkes çocuk yapmıştı etrafımdaki çocukları hep pusette sallayarak uyutuyorlardı gittikleri yerde ordan tecrübe olarak kaldı bende özellikle ilk 3-4 ay çok işlerine yaramıştı

Ahahahha hepimiz yapalım hayatım tek ben mi doğurcam bak bez bağlama riskini çıkarma aklından :KK70: Sizin ev ne taraftaydı?
Ay deme deme Allah korusun😄 o kadar üşeniyorum ki yaa pilates videoları falan baktım ama hiç yapmadım sende çalışıyordun ne ara yapcan😄ben eve gidince sadece yatmak istiyorum🥲
evim nataveganın orada.

Çok güzel dizayn canım gözümde canlandırdım da :) Bizim ev 3+1. Oturma odam ve giyinme odam var salonla yatak odası haricinde. Giyinme odası çok işime yarıyor gardrop orada ütü masası orada. Çamaşırı orada katlayıp ütüleyip yerleştiriyorum. Hem ev toz olmuyor devamlı, sadece o oda çok tozlanıyor çamaşır yüzünden. (ki bizim evin etrafı orman gibi olduğundan normaline göre çok toz var zaten) Öte yandan oturma odasını kullanan kimse yok. Orada iki kanepe, küçük bir tv sehpası ve küçük bir monitör var üzerinde. Ben de oturma odasını çocuk odasına çevireyim diyorum çünkü biz hep salonda oturuyoruz zaten. Gereksiz o oda baktığında. Ama çevremdekiler de oturma odası kalsın giyinme odasını kaldır diyorlar. Yine de dinlemeyeceğim onları önemli olan bizim açımızdan kullanışlı olması yani evin, değil mi? Oturma odasından bir kanepeyi çıkarıp oraya beşik, küçük tv sehpasını da kaldırıp yerine gardrop koysam, şifonyer de sığar. İhtiyaç olursa onu da alırım. Kanepe de kendim uzanırım yerine göre falan diyorum. Şimdilik aklımdan geçenler bunlar bakalım.
Oturma odasimi kaldi yahu:) o eskidenmis. Dinleme sen onlari miss gibi cocuk odasi yap giyinme odanda sana kalsin 😌

merhaba kızlar umarım hepiniz iyisinizdir. işlerim çok yoğun anca yorumları okuyup aldıklarınızı kaydedip çıkıyorum gerçekten sayenizde araştırmama gerek kalmıyor maşallahınız var bu konuda tebrik ederim :)
Kraft Kenya Travel Sistem Bebek Arabası Kiremit-Siyah Fiyatı B108/X1P / KRS
bebek arabasını aldım pusetli almayı düşünen olursa bana çok sağlam ve kullanışlı geldi.

Benim araba ve ana kucağı teslimat şubesinde, inşallah gelir bugün merak ettim 🥹
Bence güzeldir ya en azından sağlamdır bebek arabasına gittimizde ki adam demişti ne kadar ağırsa o kadar sağlam oluyor dedi kabin boylar hafif çünkü malzemeside ona göre demişti düşününce dedim evet malzemesi içinde boş yani borular içleri boştur ondan hafif yani çokta kaliteli olmuyor demişti

Çok da dikkat etmedim de sanki hepsi de kayın ağacı gibiydi canım. Favorim ikincisi, beyaz olan oldu sanki ama dediğin gibi mağazadan bakmam lazım. İş yerimin karşısında ebebek var, gün içimde çok vaktim de oluyor aslında ama 4 aydır bir kere bile gitmedim ben oraya ya neden ki :KK70: Bizim aileler uzakta canım ya gidince de en az 1-2 hafta kalıyoruz, onlar geldiğinde de kalıyorlar. Bana öyle portatif bir şey lazım. Peki bir şey sorcam, yine herkese olsun bu soru da. Ana kucağını hep yanımızda taşısak bebek onda uyumaz mı. Mesela 2 hafta annemde kaldım diyeyim yanıma sadece ana kucağını alsam, bir yaşa kadar idare etmez mi bizi??
Ana kucagi derken bebek arabasinin ki yoksa su mamma falan gibi olanmi ?

Çok da dikkat etmedim de sanki hepsi de kayın ağacı gibiydi canım. Favorim ikincisi, beyaz olan oldu sanki ama dediğin gibi mağazadan bakmam lazım. İş yerimin karşısında ebebek var, gün içimde çok vaktim de oluyor aslında ama 4 aydır bir kere bile gitmedim ben oraya ya neden ki :KK70: Bizim aileler uzakta canım ya gidince de en az 1-2 hafta kalıyoruz, onlar geldiğinde de kalıyorlar. Bana öyle portatif bir şey lazım. Peki bir şey sorcam, yine herkese olsun bu soru da. Ana kucağını hep yanımızda taşısak bebek onda uyumaz mı. Mesela 2 hafta annemde kaldım diyeyim yanıma sadece ana kucağını alsam, bir yaşa kadar idare etmez mi bizi??
Bence ana kucağı ve alacaksan reflü yatağı ikisi yeter. Reflü yatağını aşırı kullanan var, hani reflü sorunu olmasa dahi bebek için ergonomik olduğundan kullanışlı. Gün içinde de ana kucağı. İkisi ağır mı olur?

Bence güzeldir ya en azından sağlamdır bebek arabasına gittimizde ki adam demişti ne kadar ağırsa o kadar sağlam oluyor dedi kabin boylar hafif çünkü malzemeside ona göre demişti düşününce dedim evet malzemesi içinde boş yani borular içleri boştur ondan hafif yani çokta kaliteli olmuyor demişti
Bizim gittiğimiz mağazada varmış ama o zaman kafamdaki bütçenin üstünde olduğu ve travel olduğu için bakmamışım bile dkfk

Evet öyle, ya da popüler markaların kabin boylarını alacaksın diğerleri elinde parçalanacak gibi görünüyor gerçekten.

Bence ana kucağı ve alacaksan reflü yatağı ikisi yeter. Reflü yatağını aşırı kullanan var, hani reflü sorunu olmasa dahi bebek için ergonomik olduğundan kullanışlı. Gün içinde de ana kucağı. İkisi ağır mı olur?
Bak ben bunu favorilemişim özellikle bir yerden bir yere gidilecekse bence çok pratik hem reflü hem baybnest hemde çanta şeklinde taşınıyor

Bak ben bunu favorilemişim özellikle bir yerden bir yere gidilecekse bence çok pratik hem reflü hem baybnest hemde çanta şeklinde taşınıyor
Aynen canım bu güzel bence de, ben ebebekten aldım indirim var diye onun da bi çantası var ama bu kadar portatif olmuyor tabii

Aynen ben de çok memnunum, tozu çok azalttı gerçekten. Yalnız eşim devamlı benim her şeyim küçüldü diyip duruyor, benim hiçbir kıyafetimde böyle bir sıkıntı yok devamlı didişiyoruz bu konuda 😂
Hahahaa benimki artik kilo olsa da makineyi sucluyor ben de artik atmiyorum onun tshirtlerini falan . Benim suan gectigim evde yer yok banyoda mecburen esime oyun odasi yaptik hemde ivir zivir koyuyoruz oraya koyduk . Gideri falan yok nasilsa bi de yazin cok kullanmiyorum ben kot / nevresim harici . Bi sekil idare edicem. Eski evde banyom kocamandi ustuste koymustum😔

Ben aldım bundan çok beğendim kalitesini. Çanta şeklindeyken epey büyük ama

Evet öyle, ya da popüler markaların kabin boylarını alacaksın diğerleri elinde parçalanacak gibi görünüyor gerçekten.
Dimi bencede sağlam olan kabin boylarda işte 25-30 arası değiştiği için diğerlerine gereksiz para vermek gibi diğerleri oyuncak gibi zaten bir yerden sonra belki bastona geçiş yaparız onunda pahalısını değil uygun olanına bakarız

Hahahaa benimki artik kilo olsa da makineyi sucluyor ben de artik atmiyorum onun tshirtlerini falan . Benim suan gectigim evde yer yok banyoda mecburen esime oyun odasi yaptik hemde ivir zivir koyuyoruz oraya koyduk . Gideri falan yok nasilsa bi de yazin cok kullanmiyorum ben kot / nevresim harici . Bi sekil idare edicem. Eski evde banyom kocamandi ustuste koymustum😔
Ya senin eşin de mi gamer yoksa, inanamıyorum yalnız olmadığıma 😂 aynen bizim oda da öyle, artık bebe odası olacak çok şükür 😂 ben kullanıyorum ya salonum büyük ama çok toz oluyor orada kurutmak istemiyorum. Beyefendinin tişörtlerini kalorifere falan asıp kurutuyorum 🙄😂

Dimi bencede sağlam olan kabin boylarda işte 25-30 arası değiştiği için diğerlerine gereksiz para vermek gibi diğerleri oyuncak gibi zaten bir yerden sonra belki bastona geçiş yaparız onunda pahalısını değil uygun olanına bakarız
Kesinlikle öyle ya. Çok bütçe ayırmak istemeyenlere tavsiyem 4baby’nin büyük portbebeli bir bebek arabası var taş gibi, 1-1.5 sene onu kullanıp sonra bastona geçmek. Joie’ninki çok güzel mesela 👍🏻

X