Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 28 44,4%
  • erkek

OY: 34 54,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    63
Ahahahha ay inşallah yaaa 😄 Şu kontrole gittiğimde doktora sorup acilen pilates mi olur yüzme mi olur, bir şeylere başlayacağım kızlar. Valla benim şimdiden kuyruk sokumum, bu belim, sırtım falan ağrıyor. Özellikle sabahları yataktan ilk çıkacağım vakit fena yani. Daha vücut ağırlaşmadan böyle olduysak işimiz iş. Bak çişimizi tutamama riskini de hatırlattın şimdi :KK70: Spor şart.😄
😄bende uzun süre uzanınca belim çok ağrıyor kalkarken iki büklüm oluyorum geçen şort giyerken zorlandım eğilemiyorum ah uh diyorum eşim iyi misin diyor yaşlı gibiydim🥲gerçekten spor şart uygun şekilde.

Korkutmıyım da komik gelir bana hep benim görümcem 2. Çocuğu doğururken poposunu zorlamış mı ne açıklık oluşmuş😄tam tıbbi detayını bilmiyorum ama onun için doktora gitmişti o nednele korkarım böyle şeylerden

Muhtemel ağaç cinsinin farkındandır atıyorum meşe ağacından yapılmıştır diğeri başka ağaçtan kalitesi ona göre değişiyordur birde öbemli olan şu kaç kiloya kadar taşıyor bence en az 36 kilo taşıması lazım o zaman daha sağlam olur gibi şöyleki benim kayınvalidemde eltimden kalma park beşiği var oraya gidince çocuk orda yatar kendime anneme de taşınabilir reflü yatağı var trendyolda var büyüyene kadar onda yatar sonrası yanımda yatar zaten eşimle anneme kalmaya çok gitmiyoruz ben park beşik alsam da yanımda taşımam gibi sabit durur yerinde bakalım e bebeğe civile gidince bide kalite kontrol orda yapıcam ben aralarındaki fark nedir diye
Çok da dikkat etmedim de sanki hepsi de kayın ağacı gibiydi canım. Favorim ikincisi, beyaz olan oldu sanki ama dediğin gibi mağazadan bakmam lazım. İş yerimin karşısında ebebek var, gün içimde çok vaktim de oluyor aslında ama 4 aydır bir kere bile gitmedim ben oraya ya neden ki :KK70: Bizim aileler uzakta canım ya gidince de en az 1-2 hafta kalıyoruz, onlar geldiğinde de kalıyorlar. Bana öyle portatif bir şey lazım. Peki bir şey sorcam, yine herkese olsun bu soru da. Ana kucağını hep yanımızda taşısak bebek onda uyumaz mı. Mesela 2 hafta annemde kaldım diyeyim yanıma sadece ana kucağını alsam, bir yaşa kadar idare etmez mi bizi??

Kızlar birde bebek arabasına karar verdim annemler alacak bütçemiz de çok yüksek değil zorlamak istemiyorum epeyce araştırdım

Bu modele karar verdim tek parça katlanıyor bebek içinde rahat görünüyor çift yönlü kullanışlı geldi bana travelde çok baktım havalı duruyor görüntüsü falan ama uzun vadede zor olur kullanması ve genelde herkes zorlanmış. Bizim bebişler yaza oturabilirler gezerken falan bu tarz bir araba mantıklı geldi. Uygun fiyatlı düşünenler bakabilir💕💕

Yine beşik olarakta uygun fiyatlı yorumları iyi

Buna karar verdim.

Reflü yatağı olarakta
Babyjem Tummy Ä°lk YataÄım Beyaz Yorumları, Fiyatı - Trendyol Bu. İlk zamanlar beşiğin içine de bununla yatırırım diye düşünüyorum güvenli geliyor diğer odalrdaykende bununla yanıma götürürüm hep.
puset ve mama sandalyesi de yine fiyat performans olarak aşağıdaki linklerdekiler alacağım.
Bir kısmını eşimin ailesi bir kısmını benimkiler alacak büyük şeyleri halletmiş olacağız 😄😄fikir arayanlar için…
Güle güle kullansın canım, güzel tercihler. Bana sadece puset gereksiz geliyor, ben almayı düşünmüyorum mesela. Puseti taşıyana kadar bebeği taşımak daha kolay değil mi. Mahvoluruz onun ağırlığından ya nerede kullanılır ki o

Çok güzel dizayn canım gözümde canlandırdım da :) Bizim ev 3+1. Oturma odam ve giyinme odam var salonla yatak odası haricinde. Giyinme odası çok işime yarıyor gardrop orada ütü masası orada. Çamaşırı orada katlayıp ütüleyip yerleştiriyorum. Hem ev toz olmuyor devamlı, sadece o oda çok tozlanıyor çamaşır yüzünden. (ki bizim evin etrafı orman gibi olduğundan normaline göre çok toz var zaten) Öte yandan oturma odasını kullanan kimse yok. Orada iki kanepe, küçük bir tv sehpası ve küçük bir monitör var üzerinde. Ben de oturma odasını çocuk odasına çevireyim diyorum çünkü biz hep salonda oturuyoruz zaten. Gereksiz o oda baktığında. Ama çevremdekiler de oturma odası kalsın giyinme odasını kaldır diyorlar. Yine de dinlemeyeceğim onları önemli olan bizim açımızdan kullanışlı olması yani evin, değil mi? Oturma odasından bir kanepeyi çıkarıp oraya beşik, küçük tv sehpasını da kaldırıp yerine gardrop koysam, şifonyer de sığar. İhtiyaç olursa onu da alırım. Kanepe de kendim uzanırım yerine göre falan diyorum. Şimdilik aklımdan geçenler bunlar bakalım.
Çamaşır ütü ve kurutma konusu önemli bence kesinlikle ben de sizin gibi yapardım. Benim evim 2+1, küçük oda eşimin çalışma odası mecburen orayı bebek odası yapacağız. Evin konumu çocuğa çok uygun olduğu ve kiralar 5 katına çıktığı için evi dekore edeceğiz, ekstra portmanto yapılacak vs. Ben yer problemim olduğu için kurutma makinesi aldım Ocak ayında, inanılmaz memnunum resmen ev tozlanmıyor artık. Bebek olunca ekstra oda yoksa da şart bence, annelere de en büyük tavsiyem bu olur sanırım. Oda dar uzun, elimden geldiğince kullanışlı yapmaya çalışacağım bakalım umarım güzel olur.

Güle güle kullansın canım, güzel tercihler. Bana sadece puset gereksiz geliyor, ben almayı düşünmüyorum mesela. Puseti taşıyana kadar bebeği taşımak daha kolay değil mi. Mahvoluruz onun ağırlığından ya nerede kullanılır ki o
Sadece araçta kullanmak mantıklı onun harici gerçekten gereksiz

😄bende uzun süre uzanınca belim çok ağrıyor kalkarken iki büklüm oluyorum geçen şort giyerken zorlandım eğilemiyorum ah uh diyorum eşim iyi misin diyor yaşlı gibiydim🥲gerçekten spor şart uygun şekilde.

Korkutmıyım da komik gelir bana hep benim görümcem 2. Çocuğu doğururken poposunu zorlamış mı ne açıklık oluşmuş😄tam tıbbi detayını bilmiyorum ama onun için doktora gitmişti o nednele korkarım böyle şeylerden
Yeni fobi yüklendi. Ya benim görümcem de makatıma bile dikiş atıldı demişti, baygınlık geçireyazdım 🥲 Ki o doğumunun yine kolay olduğunu ve birçok kadına göre çabuk toparladığını düşünenlerden. Şu anda bir sıkıntısı yok ama maşallah.

O kalkarken ki sıkıntıları ben de yaşıyorum işte canım, bizimki de hemen ohooo şimdiden mi falan yapıyor :KK70: Haklı ama gerçekten şimdiden mi ya aldığımız 3 kilo, vücudu taşıyamaz olduk :KK70: 2 haftaya çözücem inşallah bu sıkıntıyı 😄

Sadece araçta kullanmak mantıklı onun harici gerçekten gereksiz
Araca sabit bir oto koltuğu alırız diye düşünüyorum onu oradan çok çıkarmayız zaten. Eşim hayatta kucakta falan seyahat ettirmez bebeği. Onun dışında bence de puset çok yorar hepimizi.

Çok da dikkat etmedim de sanki hepsi de kayın ağacı gibiydi canım. Favorim ikincisi, beyaz olan oldu sanki ama dediğin gibi mağazadan bakmam lazım. İş yerimin karşısında ebebek var, gün içimde çok vaktim de oluyor aslında ama 4 aydır bir kere bile gitmedim ben oraya ya neden ki :KK70: Bizim aileler uzakta canım ya gidince de en az 1-2 hafta kalıyoruz, onlar geldiğinde de kalıyorlar. Bana öyle portatif bir şey lazım. Peki bir şey sorcam, yine herkese olsun bu soru da. Ana kucağını hep yanımızda taşısak bebek onda uyumaz mı. Mesela 2 hafta annemde kaldım diyeyim yanıma sadece ana kucağını alsam, bir yaşa kadar idare etmez mi bizi??
Sallanan ana kucağından mı bahsettin bazı bebekler uyuyor bazıları uyumuyor onda pusetten bahsettiysen yani belli bir aydan sonra taşıyorlar ondan sığmıyorlar

Pusete heveslenmiş olabilir hastane çıkışında falan😄bide annemlere falan giderm bebek biraz büyüynce genelde taksiyle geçerim gibi o zman falan içine koyabilirm yatırabilirim diye düşündüm kullanım açısından ama çok bir kullanım alabı yok haklısın babasının kucağında hastane çıkış videosu çekmek için hevesleniyorum sanırım😄

Ben de puseti gerekli buluyorum ya benim komşum vardı gece işleri çıkmıştı verdiler pusette çocuğu bize çocuğun yanında yattım o pusette yatıyor 2 saat boyınca hiç ağlamadı soluksuz uyudu sonra annesi aldı onu gitti bazı bebekler sevincede güzel uyuyor onu beşik gibi sallama gibi özelliği varya misafirliğe gittiğinde falan uyutabiliyorsun

Yeni fobi yüklendi. Ya benim görümcem de makatıma bile dikiş atıldı demişti, baygınlık geçireyazdım 🥲 Ki o doğumunun yine kolay olduğunu ve birçok kadına göre çabuk toparladığını düşünenlerden. Şu anda bir sıkıntısı yok ama maşallah.

O kalkarken ki sıkıntıları ben de yaşıyorum işte canım, bizimki de hemen ohooo şimdiden mi falan yapıyor :KK70: Haklı ama gerçekten şimdiden mi ya aldığımız 3 kilo, vücudu taşıyamaz olduk :KK70: 2 haftaya çözücem inşallah bu sıkıntıyı 😄
Hadi aslanım sen yaparsın 😄😄son aylarda iki büklüm olmayalım

Çamaşır ütü ve kurutma konusu önemli bence kesinlikle ben de sizin gibi yapardım. Benim evim 2+1, küçük oda eşimin çalışma odası mecburen orayı bebek odası yapacağız. Evin konumu çocuğa çok uygun olduğu ve kiralar 5 katına çıktığı için evi dekore edeceğiz, ekstra portmanto yapılacak vs. Ben yer problemim olduğu için kurutma makinesi aldım Ocak ayında, inanılmaz memnunum resmen ev tozlanmıyor artık. Bebek olunca ekstra oda yoksa da şart bence, annelere de en büyük tavsiyem bu olur sanırım. Oda dar uzun, elimden geldiğince kullanışlı yapmaya çalışacağım bakalım umarım güzel olur.
Olur olur canım, biz fakültedeyken iç mimar arkadaşların ödevleri oluyordu daracık alanlara verilen tüm eşyaları yerleşirip hem de ferah görünmesini sağlamak gibi. Neler yapıyorlardı neler, onları gördüğümden beri hiçbir şey imkansız gelmiyor :) Pinterestte falan çok güzel örnekler mevcuttur eminim. Kurutma makinesini almayı ben de düşünüyorum. Aslında havalandırarak kurutmayı çok seviyorum balkonda ama o da yılın 3-5 ayı mümkün oluyor geri kalan zamanda evin içine asılması gerekiyor. Tozu hiç eksik olmuyor evin. Ama benim3+1 evde kurutma makinesine uygun yer yok inanır mısın :KK70: Çamaşır makinesinin üstünde dolap var, ev bizim değil sökemem de onu oradan. Banyoda boşluğa koysam ev daralacak, giderini nereye vereceğiz onu da bilemiyorum. Ama alasım çok var, bunu kafamda bir çözüme kavuşturmam lazım.

Ben de puseti gerekli buluyorum ya benim komşum vardı gece işleri çıkmıştı verdiler pusette çocuğu bize çocuğun yanında yattım o pusette yatıyor 2 saat boyınca hiç ağlamadı soluksuz uyudu sonra annesi aldı onu gitti bazı bebekler sevincede güzel uyuyor onu beşik gibi sallama gibi özelliği varya misafirliğe gittiğinde falan uyutabiliyorsun
İşte bunu anakucağında ya da reflü yatağı gibi daha hafif şeylerde yapamaz mıyız mesela

Bende mart ayında almıştım evde kedi varya bizim kıyafetleri tüyleri çok yapışıyordu o sebepten almıştım şuan bende çok memnunum kıyafette toz bırakmıyor benim toza alerjim var bide ona da iyi geldi mis gibi çıkıyor asma derdi yok aşğıdan alıyorum çamaşırı hop yukarı ütülecekleri daha erken çıkartıyorum çok fazla kırışmada olmuyor o sebeple

Olur olur canım, biz fakültedeyken iç mimar arkadaşların ödevleri oluyordu daracık alanlara verilen tüm eşyaları yerleşirip hem de ferah görünmesini sağlamak gibi. Neler yapıyorlardı neler, onları gördüğümden beri hiçbir şey imkansız gelmiyor :) Pinterestte falan çok güzel örnekler mevcuttur eminim. Kurutma makinesini almayı ben de düşünüyorum. Aslında havalandırarak kurutmayı çok seviyorum balkonda ama o da yılın 3-5 ayı mümkün oluyor geri kalan zamanda evin içine asılması gerekiyor. Tozu hiç eksik olmuyor evin. Ama benim3+1 evde kurutma makinesine uygun yer yok inanır mısın :KK70: Çamaşır makinesinin üstünde dolap var, ev bizim değil sökemem de onu oradan. Banyoda boşluğa koysam ev daralacak, giderini nereye vereceğiz onu da bilemiyorum. Ama alasım çok var, bunu kafamda bir çözüme kavuşturmam lazım.
Bizim de yer yoktu, ben söktüm valla 😂 çıkarken tekrar takacağım. Kurutmayla çamaşır makinesinin üst üste olması çok daha kullanışlı bence, çamaşır sepeti, kurutma askısı vs hepsi o kadar dağınıklıkmış ki şimdi hepsini atmak için yer arıyorum.

Ben de bir mimarla çalışmayı düşünüyorum, profesyonel birinin bakması daha iyi olur bence.

X