Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Azar azar gelmeye devam ediyor sürekli yatacakmışım kalan sürede ne kadar tutabilirlerse içerde tutmaya çalışacaklar bebeği 😢
Allah yardımcın olsun canım🙏 inş zamanında alırsın bebeğini kucağına
korkma lütfen stres yapma hastanedesin
bak kontrol altındasın hersey yolunda gidecek üzülüp bebisini de üzme annesi 💕

Oy maşallah kocaman olmuş bile annesi hiç telaş etme arkadaşlarda demiş gerekirse ciger geliştirici yaparlar ilk gebeligimde nasi bir kanamam var o haftalarda doktor heran dogum başlayabilir dedi yatış verildi ciger geliştirici iğneler yapıldı
yine de Rabbım yardım etti zamanında geldi bebegim sende sakin ol lütfen eminim hersey guzel olacak sizin için 🙏💕

Oy maşallah kocaman olmuş bile annesi hiç telaş etme arkadaşlarda demiş gerekirse ciger geliştirici yaparlar ilk gebeligimde nasi bir kanamam var o haftalarda doktor heran dogum başlayabilir dedi yatış verildi ciger geliştirici iğneler yapıldı
yine de Rabbım yardım etti zamanında geldi bebegim sende sakin ol lütfen eminim hersey guzel olacak sizin için 🙏💕
Çok teşekkür ederim moral oldu

Evet uzun uzun oturmalarini bende istemiyorum. Aslında keşke ilk 40 gün kimse gelmese ama sanmıyorum ilk günlerden gelirler muhtemelen.
Bence istemiyorsanız eşinizle bir olup söyleyin etrafa, biz öyle yapacağız hatta annemlere şimdiden söyledim bile eş dosta söylersiniz eve kimseyi kabul etmeyeceğiz ilk 1-2 ay diye. Hastaneye gelen gelir o da maske takarak zaten ve kısa sürer herhalde. Yani insanlara söylemezseniz gelirler çünkü baktım insanlar diyor ki doğuma geliriz bebek sevmeye vs dedim ikinci aydan sonra bekleriz, ilk zamanlar kabul edemeyeceğiz bilginiz olsun diye. Kimse kırılır darılır diye düşünmemek lazım bence

Ben de 1. Derece yakınlarım dışında kimseyi kabul etmeyi düşünmüyorum. Gelmek isteyen hastaneye gelsin 5 dk hediyelerini verip, bebeği beni görüp gitsinler kafi 😅 Bence söylenmesi gerekiyor bunda yanlış anlaşılacak bir durum yok. Hem bebek mikroplara açık hem annenin rahminde tabak büyüklüğünde yara oluyor, kanama vs kimseyi ağırlayamak zorunda değiliz kızçeler, ancak 40ından sonra
Ya evet ben de şaşırıyorum açıkçası doğum yapıp bir de millete ikramlık düşünmek ne bileyim, eve normal zamanda misafir geleceği zaman bile bir hazırlık süpürme filan oluyor, gittiklerinde de aynı. Hele lohusa halde çok anlamsız bence, hasta olan vardır bize bebeğe bulaştırır filan ne gerek var :/

Ben de gelecekler konusunda tedirginim. Kimseye ilk 40 gün gelmeyin diyemem. Şimdiden plan yapıyorlar biz geliriz bebeği severiz falan diye :KK43: gelenlere mecbur ikramda bulunacağım annem destek olur ama çok yorulacağıma eminim :KK43: ve bebeği aldıklarında baya stres yaparım :KK43: şimdiden buzluğu boşaltıyım hazırlık yapayım diyorum
Bence kendinize bunu yapmayın ya gerçekten değmez

Merhaba arkadaşlar günlerdir düşünmekten burayı buldum benim 3 gebeliğim 26 haftalık gamileyim daha önce hastaneye gittim bebeğin durumunda hiç bir sıkıntj yoktu ama daha erken diye düşündüğüm için doktoruma hiç sormadım göbeğim neden çıkmamış ama artık yavaş yavaş büyüyeceğini sandım ve 26 haftalık olmamam rapmen bebeğimin hareketleri çok az denilecek şekilde ve göbeğim hiç çıkmamaış haftaya gontürolüm var ama ben o güne kadar çok düşünecem bana yardımcı olabilmisiniz lütfen böyle bir durum yaşadınız mı

Merhaba arkadaşlar günlerdir düşünmekten burayı buldum benim 3 gebeliğim 26 haftalık gamileyim daha önce hastaneye gittim bebeğin durumunda hiç bir sıkıntj yoktu ama daha erken diye düşündüğüm için doktoruma hiç sormadım göbeğim neden çıkmamış ama artık yavaş yavaş büyüyeceğini sandım ve 26 haftalık olmamam rapmen bebeğimin hareketleri çok az denilecek şekilde ve göbeğim hiç çıkmamaış haftaya gontürolüm var ama ben o güne kadar çok düşünecem bana yardımcı olabilmisiniz lütfen böyle bir durum yaşadınız mı
Olabilir herkeste farklı özellikle ilk gebeliklerde göbek hemen çıkmayabilir ki 32 haftalık filan olup yine çok belli olmayan da var. Benim de 26+3 çok dar giymem lazım belli olması için. Kimisinde 16 haftada çıkar hareketler de öyle her gün aynı yoğunlukta olmayabilir yani sorun değil içiniz rahat olsun

Olabilir herkeste farklı özellikle ilk gebeliklerde göbek hemen çıkmayabilir ki 32 haftalık filan olup yine çok belli olmayan da var. Benim de 26+3 çok dar giymem lazım belli olması için. Kimisinde 16 haftada çıkar hareketler de öyle her gün aynı yoğunlukta olmayabilir yani sorun değil içiniz rahat olsun
3 gebeliğim benimde yani hareketlerini hisetmezsem bişey olmuş diyecem allah korusun ama hareketleri var çok az oda bende düşünüyorum bebeğim geride mi kalmış çok mu küçük diye inşallah haftaya doktora gidicem yorumunuz için teşekkürler

Çok teşekkür ederim moral oldu
Canım hiç korkma dün de yazmıştım sana bu haftalarda sızıntı şeklinde olabilir arkadaşımın da başına gelmişti üstelik 24 haftaydı senin haftan daha iyi . İyi bir dinlenme ile düzeleceğini umuyorum . Dualarım seninle inşallah ikiniz için de en sağlıklı zamanda kavuşursunuz .

Canım hiç korkma dün de yazmıştım sana bu haftalarda sızıntı şeklinde olabilir arkadaşımın da başına gelmişti üstelik 24 haftaydı senin haftan daha iyi . İyi bir dinlenme ile düzeleceğini umuyorum . Dualarım seninle inşallah ikiniz için de en sağlıklı zamanda kavuşursunuz .
İnşallah canım dua edin 🙏🏻💕 yatıyorum dünden beri iğne serum ciğer geliştirici iğne akşam ikinci dozu yapılacak

Arkadaşının durumu ne oldu peki iyi mi bebeği kendi

Benimde göbeğim az. Bebeğin kilosuda az çıkınca dikkat ettim suyu fazla içtim büyüdü sanki. Su içmek etkili oldu gibi geldi ama tamamen benim hissiyatım

3 gebeliğim benimde yani hareketlerini hisetmezsem bişey olmuş diyecem allah korusun ama hareketleri var çok az oda bende düşünüyorum bebeğim geride mi kalmış çok mu küçük diye inşallah haftaya doktora gidicem yorumunuz için teşekkürler
Benimde 23 haftalık ama öyle büyük bir göbeğim yok hatta belli bile olmuyor çok dar giyinmezsem. Telaş etmeyin sağlıklıdır iç karnınız geniştir

X