Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    30
Amin kuzum inşallah 🤲yani evet nazar olayları oluyor haklisin.ben anne konusunda biraz hassas olunca öyle dedim.annem kanserle mücadele etti bu dünyada .inşallah öbür dünyada kefareti olsun bu çektikleri.anne ve babalarinizi başınızdan eksik etmesin .bnm annemde babamda erken yaşta vefat ettiler .biri kalp kriziyle ,diğeri kanserden .rabbim sağ olan anne babalara uzun ömür versin ölenlere de rahmetiyle muamele etsin inşallah 🤲
amin arkadaşım güzel duaların için çok teşekkürler. rabbim sana evlatlarına eşine hayırlı uzun sağlıklı ömür versin. hepimize inşallah 🤍

Maşallah cnm sağlıkla kucağına alırsın ınsallah
Hangi firmaya yaptırmıstınız testi kaç günde çıktı
Doktorun bı tahminde bulunmuş muydu cinsiyet için
amin canım çok sağol. Sen de, bütün anneler de inşallah ♥️ birbirimize çok dua edelim ♥️
Eurofins yaptı, 2 hafta dediler tam 1 haftada çıktı sonuç, ben almanya da yaşıyorum.
Yok doktorum bir tahminde bulunmamıştı, en son doktora gittiğimde zaten 10+4 çok erkendi

amin canım çok sağol. Sen de, bütün anneler de inşallah ♥️ birbirimize çok dua edelim ♥️
Eurofins yaptı, 2 hafta dediler tam 1 haftada çıktı sonuç, ben almanya da yaşıyorum.
Yok doktorum bir tahminde bulunmamıştı, en son doktora gittiğimde zaten 10+4 çok erkendi
Merhaba bende eurofinse yaptırdım geçen hafta pazartesi ama benimkinden bir haber yok henüz umarım bu hafta gelir

Mrerhaba arkadaşlar, 11+6 da ikili test için gittim doktora. Burun kemiği görülüyor ense kalınlığı 1,25 dedi. Ama bu kan sonucu kafamı karıştırdı. Anlayan olursa yorumlayabilir mi endişeliyim yaşım da 39

Eklentiler

• Screenshot_20240701_140738_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_20240701_140738_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    58,3 KB · Görüntüleme: 57
Mrerhaba arkadaşlar, 11+6 da ikili test için gittim doktora. Burun kemiği görülüyor ense kalınlığı 1,25 dedi. Ama bu kan sonucu kafamı karıştırdı. Anlayan olursa yorumlayabilir mi endişeliyim yaşım da 39
Sanırım bu tek başına anlam ifade etmiyor tabloyla beraber degerlendiriyorlar orda riskler yazıyor

Sizin belli mi 🙈 benimde ilki oğlan ama yine erkek hissediyorum ben dahil bütün çevrem kız olursa şaşırırım 🫠
Yok belli değil.bnm de ilki oğlan .bende erkek hissediom ama kardeşlerim bı yeğenim hariç bütün yegenlerim kız diyor bakalım hayirlisi artık.
Kızlar randevum 11+1 e denk geliyor devlet hastanesindeki doktorlar bu haftada ikili tarama testi yapıyolar mı yoksa bir iki hafta sonra gel mi diyolar bilgisi olan var mı
11+2 de gittim de baktı .11den sonra bakılıyor diye biliyorum.
Bunun tek başına anlamı yok.mom değerleri oluyor ona göre bakılıyor.bu bnm 2020de oğlumun değerleri mesela.bende 38 hatta 39oldum mayısta .ense 1.10dedi burun kemiği var güzel şuan kan değerleri de iyi çıkarsa bı sorun görünmez dedi.ama yaştan dolayı risk çıkıyor.

Eklentiler

• 1000017096.jpg
    1000017096.jpg
    40,9 KB · Görüntüleme: 46
Kızlar ben bugün 12.haftaya girdim inanılmaz bir uyku hali ve yorgunluk çökmeye başladı 3 gündür bu haftalarda böyle yorgunluğu uykusu artan var mı 9.haftadan beri kontrole de gitmedim 5 Temmuz da gideceğim yolundadır umarım her şey sizde durumlar nasıl merak ettim
Bende kalp atışını duyduğumdan beri gitmedim 22 .haftaya girdim devlet hastanesinde randevu yok😔

süreci ben de tam bilmiyorum, ama 12. Hafta olması lazım. Bir de kadın doğumda sürekli gittiğiniz bir doktor varsa (devlet için yorum yapıyorum) arada randevusuz da alıyor olması lazım.
İkili test için gidicem normalde askeri hastaneye gidiyorum ama orda yapmıyorlar

Hanımlar ben geçtiğimiz hafta 10+6 da kontrole gittim bir sıkıntı yok hamdolsun . Doktor önümüzdeki hafta gel 2 li tarama yapalım dedi. Ama istemiyorsan yaptırmayabilirsin falan da dedi. Yaptırmalı mıyım sizce. Birde tam olarak nasıl yapılıyor ?

Hanımlar ben geçtiğimiz hafta 10+6 da kontrole gittim bir sıkıntı yok hamdolsun . Doktor önümüzdeki hafta gel 2 li tarama yapalım dedi. Ama istemiyorsan yaptırmayabilirsin falan da dedi. Yaptırmalı mıyım sizce. Birde tam olarak nasıl yapılıyor ?
Ultrason da burun kemiğine bakıyor,ense kalınlığına bakıyor.sonra bı kan veriyorsunuz bukadar.cikan sonuçları Dr yorumluyor bi mom değeri oluyor ona göre.ense kalınlığı sınır 3. Daha yüksek çıkarsa down sendromundan supheleniliyor

Sabah erken gıtsenız sıra alıp girebilirsiniz ikili test için zaman geçmış olabilir ama 3lü 4lü var onları yaptırırsınız ya da imkanınız varsa siz de nipt testi yaptırın
Bende kalp atışını duyduğumdan beri gitmedim 22 .haftaya girdim devlet hastanesinde randevu yok😔

Kızlar merhaba bugün doktor kontrolüm vardı 11+1 ense kalınlığı vs iyi dedi 1 hafta içinde panoroma sonucumuz çıkar cinsiyeti paylaşırım sizinle dedi doktor. Ayrıca 3 hafta sonra çağırdı tekrar fakat hastaneden ayrılıyormuş özel klinik açıyor onda da benim tamamlayacı sigortam geçmiyor. İzmirde olan doktorundan memnun olan var mı paylaşırsanız çok memnun olurum kızlar üzgünüm açıkcası doktorumu seviyordum :KK43:
Hangi doktora gidiyorsun canım şu an ? Ben Medicana da Cüneyt beye gidiyorum benim durumum riskli biraz mizacı sert ama bizim elektriğimiz tuttu kendisiyle iyi anlaşıyoruz , bir de Özel sağlıkta gayem hanımı öneririm. Bende bugün panaroma test için kan verdim hızlıca çıkar inşallah 🙏🏻
Kızlar selam, benim NIPT sonucu beklediğimden erken çıktı, sonuçlar güzel cinsiyet de kızmış 🧚🏻‍♀️🌸 cinnabon cinnabon
Grubumuzda prenses sayısı artıyor 😍 sağlıkla gelsin güzellik 🩷🧿

X