Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
çocuk düşünen herkese yaz hamileliginden uzak durun diyecegim,kişin dogurun :) oh mis gibi serin serin ,çok sicaklarda hamilelik zormus,bu sicaklarda lohusaliktanda tirsmaya basladim
Ay benim kafama 🙈 kışın doğurmuşsun ne güzel 2.yi niye yaza denk getiriyorsun değil mi? Mis gibi şubatta martta doğurmak varken geldik yaz sıcağına 😂😂😂😂😂

Hamileliğimin 3. Ayından beri annemin beyninde öıkan tümörle uğraşıyorum aslında gerçekten çok zor bir hamilelik geçirdim ama hep bu sürecin ne olursa olaun keyfine odaklanmaya çalıştım. Doktorlar ameliyat etmek çok riskli kemoterapi ve radyoterapi alsın dediler ama yapılan biyopsi yeterli olmadığı için kesin bir rapor yazamadılar ve hastanelerin onkoloji bölümleri tedaviyi kabıl etmedi. Durumu da gittikçe kötüleşti son çare artık önceden asla olmaz bu hastaya demelerine rağmen mecbure ameliyat yapacağız dediler ve çarşamba günü ameliyata girecek. Başarılı olur mu olmaz mı başarılı olsa derdimize çare mi değil mi hiçbir fikrimiz yok. Bu arada 33+4 teyim ve suyum sınırda çok sıkı takip ediliyorum erken doğacak diye ödüm kopuyor bu süreçte kötü ihtimallerde ne yaparım hiç bilmiyorum. Burada herkesin bir şekilde derdini paylaştığını okudum benim de sıkıntılarım böyle. Kimin duası kabul olacağı hiç belli olmaz annem ve özellikle bebeğim ve benim için dua eder misiniz ?
Canım çok dua edeceğim Rabbim güç kuvvet sabır versin inşallah
Çok şükür daha iyiyim kızlar hala hastanede yatıyorum doğuma kadar duracak gibiyim 37 de doğum planlanıyor dualarınızı esirgemeyin 🤲🏻
Çok geçmiş olsun inşallah önce Allaha sonra doktorlara emanetsiniz emin ellerdesiniz, Rabbim kolaylıklar versin ❣️
Herkese merhaba , doktorla görüştüm , maalesef rahim ağzım çok kısalmış , 13 mm olarak ölçtü , ciğer geliştirici yapıldı , yarın da ikinci doz olacak , bol dinlenme ve progesteron verdi . NTS’ye de girdim küçük kasılmalar var ama tehlikeli değil dedi. Erken doğum riski var , 34’ü bari görelim dedi doktor. Dua edin lütfen en azından 36’ya kadar beklesin, daha 32 haftalığız..
Canım çok geçmiş olsun, sana en büyük tavsiyem psikolojikmen ‘benim erken doğum riskim var, erken doğabilir’ gibi düşüncelere girmemen. Bunu şimdilik kafandan at kendini buna inandırma vee en önemlisi kendini hiç yorma bool bool dinlen uzan hiçbir iş yapma eğilip kalkma bile, bool su iç. İnşallah bir sıkıntı olmayacaktır kendine ve bebişine güven 🩷

çocuk düşünen herkese yaz hamileliginden uzak durun diyecegim,kişin dogurun :) oh mis gibi serin serin ,çok sicaklarda hamilelik zormus,bu sicaklarda lohusaliktanda tirsmaya basladim
Valla benim her iki bebe kış bebeğiydi. Bu süpriz gebelik olduğu için yaza denk geldi şans 😄 ama kışın da lohusayken tır tir titriyodum

Canım çok dua edeceğim Rabbim güç kuvvet sabır versin inşallah

Çok geçmiş olsun inşallah önce Allaha sonra doktorlara emanetsiniz emin ellerdesiniz, Rabbim kolaylıklar versin ❣️

Canım çok geçmiş olsun, sana en büyük tavsiyem psikolojikmen ‘benim erken doğum riskim var, erken doğabilir’ gibi düşüncelere girmemen. Bunu şimdilik kafandan at kendini buna inandırma vee en önemlisi kendini hiç yorma bool bool dinlen uzan hiçbir iş yapma eğilip kalkma bile, bool su iç. İnşallah bir sıkıntı olmayacaktır kendine ve bebişine güven 🩷
Çok teşekkür ederim canım , haklısın evet psikolojimi düzeltmem lazım, biraz beklenmedik oldu benim için.. planım dinlenmek , dua ve pozitif düşünme 🥰

Çok teşekkür ederim canım , haklısın evet psikolojimi düzeltmem lazım, biraz beklenmedik oldu benim için.. planım dinlenmek , dua ve pozitif düşünme 🥰
Rica ederim ne demek, kendimden biliyorum çünkü 2 hafta önce gittiğim son kontrolde doktorum bana da benzer şeyleri söyledi kasılmalarım olduğu için, bikaç gün moralim çok bozuktu kendimce acaba erken mi doğurucam diye düşünüp durdum sonra dedim dur napıyosun böyle zaman geçmek bilmez bu düşüncelerin esiri olma, biz elimizden geleni yapalım ki yapıyoruz gerisi zaten takdiri ilahi her ne şekilde olursa olsun sağlıkla kavuşalım da inşallah 🥰

Kızlar selam. Aşırı kötü bir günün sonuna geldim. Akşam 11 gibi kasıklarıma adet ağrısı girdi lavaboya gittim ve şarıl şarıl adet gibi kan aktı. Korkudan buz kesildim. Hemen acile gittik. Açıklığa baktılar açıklık yok. Nstye girdim sancım yok. Bebeği kontrol ettiler hiçbir sıkıntı yok. Ne olduğunu anlayamadık. Kan uyuşmazlığımız vardı aslında nisanda bir kere iğne olmuştum ama kanamam olduğu için tekrar iğne yaptılar. Serum ve iki tane dil altı verdiler. Tekrardan kanamam olursa araştırma hastanesine gitmemi söylediler. Dua edin inşallah tekrarlanmaz.🥹

Kızlar selam. Aşırı kötü bir günün sonuna geldim. Akşam 11 gibi kasıklarıma adet ağrısı girdi lavaboya gittim ve şarıl şarıl adet gibi kan aktı. Korkudan buz kesildim. Hemen acile gittik. Açıklığa baktılar açıklık yok. Nstye girdim sancım yok. Bebeği kontrol ettiler hiçbir sıkıntı yok. Ne olduğunu anlayamadık. Kan uyuşmazlığımız vardı aslında nisanda bir kere iğne olmuştum ama kanamam olduğu için tekrar iğne yaptılar. Serum ve iki tane dil altı verdiler. Tekrardan kanamam olursa araştırma hastanesine gitmemi söylediler. Dua edin inşallah tekrarlanmaz.🥹
Çok geçmiş olsun🙏🏻 nasıl korktuğunuzu tahmin bile edemiyorum neyse ki bebeğiniz iyiymiş çok şükür🙏🏻🧿

Günaydın kızlar hepimizin Allah yardımcısı olsun umarım şu son 1 ayı sağlıkla atlatır bebeklerimizi kucağımıza alırız. Benim de tam iki gündür geçmeyen baş ağrım var tansiyonumu ölçüyorum normalde hatta düşük çıkıyor ( genel olarak düşük tansiyonluyumdur) fakat bu baş ağrısı neyin nesidir anlamadım. Tam bir hafta öncede bir gün boyunca böyle ağırmıştı. Bugün bir kan idrar tahlili vereyim diyorum sağlık ocağına

Çok geçmiş olsun🙏🏼

Valla ben yazın hamile kalıp nisanın son günleri doğurdum ikisini o kadar güzeldi ki havalar ve ince uzun kollu giyinmek yeterli oldu o zaman ben ve bebek için ama şimdi yazlık ve mevsimlik aldık hep kafa karışık. Herşeyi yıkadım bebeğin oa kadar çok almışım ki ne lazım belli olmaz diye diye

Çok geçmiş olsun canım.İnşallah bir daha tekrarlamaz.Bol bol dinlen..şu bir iki haftayı da atlatsak rahat bir nefes alıcaz

Valla benim her iki bebe kış bebeğiydi. Bu süpriz gebelik olduğu için yaza denk geldi şans 😄 ama kışın da lohusayken tır tir titriyodum
Kesinlikle kış daha zor. Zaten yazın bile dogurunca üşüyorsun. Bir de kışın bebek üşüdü mü hasta oldu mu ilk banyosu bile bunu düşünmekten eziyetle geçiyor. Üstünü yeterince örttüm mu iyi giyindi mi fln. Yaz hamileliği evet sıcak ama bu gibi düşünceler yok bir de lohusayken al bebeği çık dışarı ama kışın bebekle onu da yapamıyorsun hasta olur diye. Kesinlikle yaz hamileliği daha iyi :)

Kedisi olan kızlar bir de bir şey soracağım. Kedim son 3 haftadır falan yeni bir şey ya da temiz bir şey gördü mü işiyor üstüne. Yeni yatak almıştık işedi neyse ki alez falan vardı güzel temizlendi yatağa geçmemiş.

2 gün önce bebek yatağını kurduk hadiii üzerine işemiş. Yatağı çıkardım temizlemeye verecektim ki dün silinen koltuklara da işemiş. Sirkeyle falan çıkarmayı denedim yok geçmiyor. Koltuk yıkama çağırdım. İnternetten baktım kızgınlık döneminde yapıyorlarmış bunu. Yeni olan şeyler kızgınlığa denk geldi. Umarım bebeğin üzerine işemez 😁

Çözüm kısırlaştırmak demişler ama başına gelen var mı böyle? 1 yaşına giriyor bu ay. Ama sürekli kızgınlıkta gibi. 1-2 hafta normal 1-2 hafta kızgınlıkta sürekli. Ne yapmak lazım acaba?
Erkek kedi mi? Erkek kediler maalesef kisirlastirmazsaniz her tarafa koku bırakmak için çiş yapıyorlar. Kisirlastirin eğer sorun ondan kaynakliysa biter. Benim biri Erkek biz de daha 1 yaşına gelmeden kisirlastirdik bu sorun yüzünde yoksa 1 yaşını beklemek mantıklı. Ama şuan Erkek olan kedim evdeki düzen değişikliğinden, bebek odası hazirliklarindan dolayi strese girdi ve çiş yapmaya başladı yerlere. Korkudan bebeğin yatağını kuramıyorum ben. Dişi kedim de karnımda hissediyor bebeği ve normalde gelir yanımda yatar ama gelip karnımı koklayıp hızlıca kaçıyor. Umarim alisirlar ama şuan onlar da baya stresli. Siz yine de beklemeden kısırlaştırın eğer sorun buysa rahat edersiniz.

Biz de bugün 34+1 olduk kızlar kontrol günü. Ben 2 hafta önceki kontrolde ilk kez nst ye girdim, benim 3.cocuk olduğu için sanırım yalancı kasilmalarim uzun zamandır bir de aşırı baski hissim var hoca geçen hafta kısa Bi nst ye aldı. Bu hafta normal nst başlıyor. 3 hafta daha dayanırsa sonra gelebilir istediği zaman. Genel olarak ağustos anneleri sona yaklaştık. Zaman çok çabuk geçiyor kalp atışlarını kaçıncı haftada duyduğumuzu fln konuşuyorduk burda :) sağlıkla doğup buyusunler dilerim. Hamilelik güzel ama annelik, bebişle koklaşmak, göz göze gelmek, onun sizin kucağınıza sakinleşmesi size bakmasi cooook daha güzel. Kavuşmalarımız sağlıklı olsun inşallah. Burda anlatalım pozitif pozitif :)

X