Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
İyiyiz çok şükür sadece az mı yiyoruz diye düşünce deyim 2-3 saatte bir 20-30 dk emiyor
Kızlar doğumdan sonra süt geliyor dimi hemen olmasa da yani benim hiç süt akmadı gögüslerimden hamileligimde sanki hiç gelmicekmiş gibi geliyor arkadaşım sorup duruyor gögüslerinden akmıyormu hiç atletine diye

Kızlar doğumdan sonra süt geliyor dimi hemen olmasa da yani benim hiç süt akmadı gögüslerimden hamileligimde sanki hiç gelmicekmiş gibi geliyor arkadaşım sorup duruyor gögüslerinden akmıyormu hiç atletine diye
İlk iki gün gelmedi çok çok azdı sonra arttı canım

Benim de kendiliğinden akmıyor ama sağar gibi yapıca sarı sarı geliyor. Ufaktan masaj yap kuzum zeytinyağı ile hazırlansınlar onlar da ☺️

Benim de hiç akmadı hatta sıktım yine çıkmadı doğum olur olmaz geldi vücut zamanını biliyo bence dert etme hiç

Kızlar bizim 6.günümüz ama her emmede tek göğüsten maksimum 30 dk emiyor ve doyuyor ve bırakıyor uykuya geçiyor kakamız düzenli 4. Gün kontrolünde kilosunda da problem çıkmadı sıkıntı yoktur dimi 30 dk emme yetiyordur ona 🙏🏻
Niye kimse cevap vermedi bana 😢

Kızlar çoğunuz doğum yaptınız tecrübelisiniz. Rahim ağzına baskı vajinaya zonklama çok oluyor mu doğumdan önce. Benim sağ kasığıma çok vuruyor ara sıra gidip geliyor.

Niye kimse cevap vermedi bana 😢
Canım bir hemşire vardı. Bebeğim geliyor diye sayfası vardı hatta. O diyor ki her iki göğsü de 15 dk 15 dk olacak şekilde emzir. Sonra göğsüne masaj yap, sıcak uygula, sağ sütünü sonra da soğuk uygula. Tabi bunlar teoride... Pratikte çok vakit alır gibi. Ben henüz doğurmadım bilemiyorum tabi.

Ben bugun sordum normal emzirme sıklıgındaki hibi sag dediler 3 saatte 1
Çok sağol canım 🙏🏻
Benim yarin 36 oluyor basliyim o zaman nasil yapicam hic bilmiyorum gerci 🤣
Mutlaka yap, bana doktorum da önermişti yapmıştım. Sonrasında doğumda da çatı muayenesinde de masaj yaptığın için esneksin kesisiz yaparız demişti, öyle de oldu. Ben YouTubedan video izleyerek yaptım
Benim de öncesinde hiç gelmedi, akmadı ama doğumdan hemen sonra ilk emzirmede gelmeye başladı. Sonra artıyor zaten

Kızlar çoğunuz doğum yaptınız tecrübelisiniz. Rahim ağzına baskı vajinaya zonklama çok oluyor mu doğumdan önce. Benim sağ kasığıma çok vuruyor ara sıra gidip geliyor.
sınavın nasıl geçti canım? Ben dedim inşallah sınav heyecanıyla doğurmaz 😂😅😅

Çok sağol canım 🙏🏻

Mutlaka yap, bana doktorum da önermişti yapmıştım. Sonrasında doğumda da çatı muayenesinde de masaj yaptığın için esneksin kesisiz yaparız demişti, öyle de oldu. Ben YouTubedan video izleyerek yaptım

Benim de öncesinde hiç gelmedi, akmadı ama doğumdan hemen sonra ilk emzirmede gelmeye başladı. Sonra artıyor zaten
Ben video bulamadim ya youtube ne yazmam gerekiyor kuzum

Ya ben de çok aç hissediyorum, hep dolaba bakıyorum ne yesem diye 🫢 Hamilelikte zorla yemek yemiştim şimdi herşeyden yiyesim geliyor 😂 Süt oluyordur inşallah miniklerimize 🙏🏻

Süt sağma konusu benim de kafamı çok karıştırıyor. Ne kadar sıklıkla sağmalı, normalden fazla sağarsam ememezse mastit olur muyum vs. çok karmaşık geliyor. Nasıl yapacağız, bilenler anlatsa?
Kız kaç gündür ne anlatıyorum ben başçavuşun şeysimiyim burda 🤣🤣

X