Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ben 11 haftalık hamileyken yurtdısına döndüm daha erken dönmek istemistim doktorum cok korkutmustu. Zaten zor sahip olduğun bebek gitme kaybedebilirsin en azından 15 haftaya kadar gitme falan daha cok şey dedi beni cok gerip korkutmustu. Farklı bir doktora gittim o kadar rahatlattı ki beni kanama alanın yok tehliken yok niye gidemeyesin dedi. Bebek sağlıklıysa ne yaparsan yap dünyaya gelir ama sağlıksızsa hiç kalkmayıl yatsan bile kaybedersin dedi. Sadece koridor tarafına otur 2 saatte bir 10 dakika yürü kan akışı olsun dedi. Ben cam tarafında oturdum. Ayaklarımı çevirdim spor yapar gibi sürekli ayaklarımı hareket ettirdim. Çok şükür sorunsuz geldim
Evet rahatlatan doktorlar iyi ki varlar . Çok teşekkürler öneriler için ☺️

Ben büyük esyalarını son 3 ayda alacagım(bebek arabası puset ana kucagı vs gıbı esyaları)ama kıyafettır tertometredır ates olcerdır bıberondur alıyorum canım yavas yavas o eşyalarını🥰🥰🧿🧿💙hatta bak e ebebkten aldım gecen bunları ındırımden cok kalıtelı takıp edebılırsın e ebebegı ındırımlerını
Yaa çok hoşlar 💕bir de erkek bebeklere göre güzel şeyler yok deniyor 😄 Dün gittiğim kitikate mağazasında da erkeklerin kıyafetleri çok hoştu Fiyatlar biraz pahalıydı ama çok güzellerdi mesela şimdi yaz bittiği için o dönemin kıyafetlerinde indirim varmış. 3-6aylıklar oluyo sanırım o dönemden bir şeyler alınabilir değil mi Ya da böyle kaliteli mağazalardan bir hastane çıkışı alıp diğerlerini ebebek falan indirim takip edebilirim diye düşündüm Kfam karışık Deneyimliler yardım eder artık

Kızlar sizde gölge gibi silik çizgi görüyor musunuz
IMG_1553.jpeg

Kızlar nabız yükselmesi falan diyorum ya, o aslında tansiyon düşüklüğünden oluyormuş sanırım. Çünkü tansiyonum düşük dünden beri. Tansiyon düşüklüğü yaşayan var mı?
benim de düşüyor canım ve çarpıntı oluyordaha çok sabahtan öğlenleri.

Ben doktoruma bunu sordum ve dedi ki 28. Haftadan önce bir şey almanızı önermiyorum ☹️ çünkü erken bile doğsa ancak o haftadan sonra yaşayabilir acele etmeyin sonra o eşyalara bakıp üzülürsünüz dedi. Biraz net biri ama maalesef haklı, ben de elim kolum bağlı bir şey alamıyorum
Yaaa evet haklı aslında ama insanın böyle birseyde de hiç birşey yapmadan durması da zor gibi ya

Ben büyük esyalarını son 3 ayda alacagım(bebek arabası puset ana kucagı vs gıbı esyaları)ama kıyafettır tertometredır ates olcerdır bıberondur alıyorum canım yavas yavas o eşyalarını🥰🥰🧿🧿💙hatta bak e ebebkten aldım gecen bunları ındırımden cok kalıtelı takıp edebılırsın e ebebegı ındırımlerını
Yaaa ne güzel şeyler almışsın sıkı takipteyim artık ama biraz daha beklesem mi diye düşünüyorum sabırsızlanıyorum daaa 🤩

Yaaa ne güzel şeyler almışsın sıkı takipteyim artık ama biraz daha beklesem mi diye düşünüyorum sabırsızlanıyorum daaa 🤩
İçinden nasıl gelıyorsa oyle yap canım🙏🙏🥰🥰ben bıseyler alınca cok mutlu oluyorum bakıyorum arada🥰neden bılmıyorum aşırı duygusalım kızlar ya,yani kendımı hıc anne olarak hayal etmezdim,şuanda çok ilginç bir şekilde içime annelik duygusu ve çok derin bir sevgi geldi bebegıme karşı🧿🥰onu düşününce bile gözlerim doluyor,sürekli seviyorum canım oğlum diye🥰bugun gittik bu arada dr a,degıstırdık doktoru pipisi göründü tescillendi😂

Ben kızıma hamileyken ( 13.haftada erkek demişti doktor 🥰) heveslenip bir iki takım kıyafet almıştım. Ayrıntılı usg de kız olduğunu öğrenince iyi ki çok bir şey almadık diye sevinmiştim. 😇
Şimdi bu bebeğime henüz hiçbir şey almadım. Bir arkadaşım hediye alt-üst takım aldı,çok duygulandım. 🥲 Büyük parçalar; beşik, puset, ana kucağı vb zaten ablasının eşyalarını kullanacak. Abartmadan 0-3 ay kıyafetlerini ve hastane çıkışını da 30.haftaya doğru almayı düşünüyorum.

Kızlarrrr doktor kontrolünden geldim şok olarak çıktık, 12. Haftadayken %90 kız denmişti şimdi 17.haftamdayım %80 erkek bu dedi doktor 🤭🤭 resmen gördük pipiyi ya ama 2-3 hafta sonra tekrar gel netleştirelim dedi kafamız çok karıştı 😂
Karışacak bir şey yok bence canım maşallah her şey ortada 🤣 hayırlı olsun sağlıcakla gelsin 🤣

Hanımlar günlük ne kadar kahve ve çay tüketiyorsunuz? Her kahve içtiğimde içimde kötü bir his olmaya başladı, kaygılanıyorum (her gün bir küçük amerikano ve çok açık 2 veya 3 çay içiyorum), 16. haftadayım şükür bir problem yaşamadım ama sizin deneyimlerinizi de merak ettim.
Ben gün de 1 türk kahvesi içiyorum. Nadiren gün de 2 oluyor. Çaydan nefret ettiğim için bazen içiyorum. Doktorum kısıtlama yapmadı
Ben avcılar hospital de nil hocaya gidiyorum ama hastane biraz eski ve nil hocanın inanılmaz çok hastasıve yoğunluğu oluyor:KK43: randevu saatinden en az 2 saat sonra giriyorum her seferinde onun dışında çok çok bilgili çok memnunum aslında.

Geçen haftalarda benimde hep tansiyonum çok düşüktü hem doktor hemde hemşire bana hamilelikte düşük tansiyon istediklerini bunun daha iyi olduğunu söyledi bir dahiliye doktoru da salatalarıma yemeklerime bir tık fazla tuz atabileceğimi söylemişti ben hiç atmıyordum biraz arttırınca hemen iyi geldi ama çok abartmamak lazım tabi
Ya ama beynim zonkluyor böyle çok yorgun hissediyorum. Allahtan bikaç gün oluyor sonra geçiyor
Benim de tansiyonum hep düşük 9/5 lerdem yukarı hiç çıkmıyor. Ebe bu çok iyi dedi düşük olması bizim sevindiğimiz birsey cünkü tansiyon yüksekliği zararlı dedi. Senin icin yorucu olabilir baş dönmesi falan olarak oturuyorsan veya uzanıyorsan hemen ayağa kalkma dedi dinlen dedi
Bikaç gün oluyor sonra geçiyor. Ama olduğu zaman hiç halim olmuyor. Beynim zonkluyor resmen

Selam kızlar. Benimde bugün kontrolüm vardı. Çok şükür bebiş iyi 🙏🏻 kanama alanımda küçülmüş ama kaybolmamış hala maalesef. Doktorum progestanı günde 1 e düşürdü. Kanama alanı olmayanlar bile günde 2 kullanırken benim 1 e düşmesi biraz garip geldi açıkcası. Aynı durumda olan var mı?

Kızlarrrr doktor kontrolünden geldim şok olarak çıktık, 12. Haftadayken %90 kız denmişti şimdi 17.haftamdayım %80 erkek bu dedi doktor 🤭🤭 resmen gördük pipiyi ya ama 2-3 hafta sonra tekrar gel netleştirelim dedi kafamız çok karıştı 😂
Yiğidin malı meydan da misali daha napsın bebe 🤣
Kızlar şimdi cinsiyetler yavaş yavaş belli oldu biz acemi anneler olarak alışverişe ne zaman başlamalıyız ve dogum yaptığımız aya göre nelere ağırlık vermeliyiz sizce benim aklım çok karışık bu konuda ne alacam ne kadar alacam kıyafet konusunda özellikle? Ayrıca bebek arabası ve diğer böyle gereçler neler ne zaman alınmalı oluşturmaya başlayan var mı kafasında bir plan yada tecrübeli annelerimiz sizce ne yapmalıyız artık ??🤷🏽‍♀️🤗
Ya ben de çok merak ediyorumu bunuuu
Canım benim de hep tansiyonum 9/6 acıkınca 8/5 filan oluyor. Doktor hiç sorun değil gebelikte ilerleyen haftalar açısından böyle olması daha iyi dedi. Sadece aç bırakmamam lazım kendimi. Gebelikten önce bu kadar vurmuyordu ama artık direkt farkettiriyor.
Ya ben yemek yedikten sonra oluyor. Tuzu da tüketiyorum hatta şu mayi tuzdan falan alıyorum
Ay kızlar siz böyle yazdıkça ben de korkmaya başladım ya benimki de açmazsa diye😅😅 zaten ayda bir gidiyorum doktora doğuma kadar göremiyormusuz valla sabır taşına dönerim artık herhalde 😅
Korkma canım en kötü ayrıntılı da görürsün 😂😂

X