Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar doğumdan sonra süt geliyor dimi hemen olmasa da yani benim hiç süt akmadı gögüslerimden hamileligimde sanki hiç gelmicekmiş gibi geliyor arkadaşım sorup duruyor gögüslerinden akmıyormu hiç atletine diye
Canım benim sezeryan oldu gününde olmadı çocuk o etkili olabilir ama ona rağmen bile çok azda olsa geldi. Senin yapman gereken iyice dinlenmek uyumak. Sonrasında zaten duş alıyorsun ya tamam o zaman vücut denge buluyor canım

Tecrübeli kızlarım 1 pijama 1 gecelik yeterli mi ? Aslında gecelik hiç istemiyorum ama alıcam yinede yanıma bulunsun. Yoksa 2 pijama mı almayalım ne dersiniz? 2 gece kalınıyor ya devlette
Ben gecelik giyindim kanama falan geçmediği için değiştirmedim hiç sürekli lohusa pedimi değiştirdim. Yani doldurmaya gerek yok bence 1 pijama 1 gecelik yeterli oluyor bence iç çamaşırı 3 tane falan aldım kanama vs çıkışta temiz olayım diye yani bu şekilde

Benim son adet tarihim 20 Kasım. Ocak 16 da öğrendim hamileliğimi
25 ocakta doktora gittim sadece kese vardı. Daha çok yeni hamilesin sana yeni sat ayarlayacağız dedi. Herşey düzgün gidiyordu ki 27. Haftada doktorumun dediği şey şuydu, 29 haftalık. Nasıl oluyor dedim önde gidiyor dedi. O günden sonra vücuduyla kafası arasında haftalar oynuyor. Geçen hafta
Kafa 37+0
Vücut 34+5 olarak ölçtü.
Yanlış ölçüm olma ihtimali ne her gittiğiniz doktor mu aynı şeyi söyledi ilginç bir durum doktor ne söylüyor peki bu durum karşısında siz sormadiniz mi ben neye göre hareket edecegim vs diye

Geç döllenme durumum var. Ölçümlere göre gidiyor. Başka doktorlara da gittim bu durumumu anlatmadan aynı şeyleri söylediler. Biz ne dersek diğer doktorlar da aynısını diyecek dediler. Geçen hafta 2566 gr çıktı. Bir de kafası 2 hafta önde gidiyor dedi moralimizi bozdu. Biz de başka doktora gittik hepsi aynı şeyi söylüyor. Artık başka doktoru da bıraktık. Hamileliğimi stresli yaşadım gerçekten. Ağlayasım geliyor. Ne haftası tam belli ne de sancı mancı hiçbişeyim yok. Bişey olur diye çok korkuyorum. Benim ilk hamileliğim. Gelen geçen ayağın şişmemiş kilo almamışsın diyip duruyorlar. Bir yandan insanlar boş boş konuşuyor. Ben de bekliyorum sabırla
Özellikle ayakla olan baglantıyı kuramadım. 2 hamileligimde de ayagım şişmedi. Hatta bu sezeryanda da şişmedi. Totalde 7 -8 kilo da anca aldım. Bu hamilekigimde 7. Aya kadar hamileligimi anlamadılar bile.

Benim son adet tarihim 20 Kasım. Ocak 16 da öğrendim hamileliğimi
25 ocakta doktora gittim sadece kese vardı. Daha çok yeni hamilesin sana yeni sat ayarlayacağız dedi. Herşey düzgün gidiyordu ki 27. Haftada doktorumun dediği şey şuydu, 29 haftalık. Nasıl oluyor dedim önde gidiyor dedi. O günden sonra vücuduyla kafası arasında haftalar oynuyor. Geçen hafta
Kafa 37+0
Vücut 34+5 olarak ölçtü.
Kafa vucuttan ileri gidebiliyor normal bi durum zaten. Genelde kafalar onde oluyor hatta ben ölçümlerde baktıgımda bazısında 3 hafta falan öndeymiş. Her hafta ölçüme gore sat değişmez zaten. Değiştirilmiş sata. Göre 27. Haftadaysan bebek 29. Haftada gorunuyor olabilir. Sonraki hafta baska gorunur. 2 hafta normal aralık.

Kız kaç gündür ne anlatıyorum ben başçavuşun şeysimiyim burda 🤣🤣
Hahahhhaha 😂 görmeyip ısrarla sormuşum 🥲 sağol canım. Benim gibi görmeyenlere ekliyim alta 🙈
Yumuşak meme de süt yok demek değildir canım aksine yağlı doyurucu kilo aldıran son süt denilen kaliteli süt var ve memede asla süt bitmez . Emzirme bittikten sonra sağ emmedigi memeni sağ at buzluğa 2 3 saate zaten tekrar sisecek kadar birikir süt. Zaten takribi 2 3 aylık olduklarında memeler terbiye olacak süt akmayacak ve yumusayacak . Ön süt son süt olayını google dedemden biraz araştır için rahat etsin kuzum

Yanlış ölçüm olma ihtimali ne her gittiğiniz doktor mu aynı şeyi söyledi ilginç bir durum doktor ne söylüyor peki bu durum karşısında siz sormadiniz mi ben neye göre hareket edecegim vs diye
Kendi doktorum şehir hastahanesinde doçent bir doktor. Kapısında sürüyle kuyruk olduğu için adamın muayene süresi maksimum 2 dk. Adama soru soramıyorsun yetişmeye çalışıyor. Bizde ek olarak Detaylı ultrasona gittik 2 kez farklı doktorlara. Sıkıntımızı anlattık Sanki milattan öncede yaşıyormuşuz gibi. Sat belirlemek çok zor diyorlar ben delireceğim vallahı. Bebekte sıkıntı yok. Sadece vücuduyla kafası arasında 2-25 hafta fark var dediler. Bana mı kötü doktorlar denk geldi diyeceğim hepsi aynı şeyi söylüyor. Ama kafamfaki en büyük soru işareti nst ye neden bağlanmadım. Ne yapıcam allaha emanet yaşıyorum gibi hissediyorum

Ben gecelik giyindim kanama falan geçmediği için değiştirmedim hiç sürekli lohusa pedimi değiştirdim. Yani doldurmaya gerek yok bence 1 pijama 1 gecelik yeterli oluyor bence iç çamaşırı 3 tane falan aldım kanama vs çıkışta temiz olayım diye yani bu şekilde
Depend varken iç camasırına gerek var mı

Geç döllenme durumum var. Ölçümlere göre gidiyor. Başka doktorlara da gittim bu durumumu anlatmadan aynı şeyleri söylediler. Biz ne dersek diğer doktorlar da aynısını diyecek dediler. Geçen hafta 2566 gr çıktı. Bir de kafası 2 hafta önde gidiyor dedi moralimizi bozdu. Biz de başka doktora gittik hepsi aynı şeyi söylüyor. Artık başka doktoru da bıraktık. Hamileliğimi stresli yaşadım gerçekten. Ağlayasım geliyor. Ne haftası tam belli ne de sancı mancı hiçbişeyim yok. Bişey olur diye çok korkuyorum. Benim ilk hamileliğim. Gelen geçen ayağın şişmemiş kilo almamışsın diyip duruyorlar. Bir yandan insanlar boş boş konuşuyor. Ben de bekliyorum sabırla
Ayakla kiloyla ne alakası varmış. Ben 23 kg aldım banada cok kilo almamıssın öncesinde daha kiloludun diyorlar halbuki aynı kiloyu aldım ama ödemim yok suan. Sendede ödem yoktur bide cok kilo almakta iyi değil zaten. Baskalarına laflarıdan dolayı moral bozma sen

Kızlar ya bebeğim artık eskisi gibi hıckırmıyor. Hareketleri güzel ama hıckırmıyor son hafta diye mi böyle? Sizinde aynı mı ? Günde belki bir defadır , bazı günlerse hic

Kızlar benim durumum da çok daha garip🫠 Silikon uçla emziriyorum ucum çıkmmadı bebek de almadı ondan mıdır nedir bebişim asla bırakmak istemiyor memeyi. Bir emme seansı 1-1.5 saat sürüyor arada uyuyor uyanıyor ama çoğunlukla memede. Emsin kuzum tek o aoeun değil de 0 uykuyla duruyorum artık sinirlerim bozulmaya başladı 🥲 Aranızda benim gibi olan var mı?

Kızlar benim durumum da çok daha garip🫠 Silikon uçla emziriyorum ucum çıkmmadı bebek de almadı ondan mıdır nedir bebişim asla bırakmak istemiyor memeyi. Bir emme seansı 1-1.5 saat sürüyor arada uyuyor uyanıyor ama çoğunlukla memede. Emsin kuzum tek o aoeun değil de 0 uykuyla duruyorum artık sinirlerim bozulmaya başladı 🥲 Aranızda benim gibi olan var mı?
Şuan da bu mesajı mememde çocukla okuyorum günde en fazla parça parça 4-5 saat uyuyorum ki kayınvalidem ve annem yardıma geldiler çok normal gündüzde uyumaya çalış canım bol bol

X