Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
valla ben de çocuğa daha 3-5 takım aldım annem diyor ki yeter bu kadar daha alma 😂

canım ben 33 yaşındayım. ilk hamileliğimde çalışmıyordum ama yürüyüş yapıyordum bol bol daha iyiydim. şimdi iki yürüsem nefes nefese kalıyorum. hemen kasıklarım ağrıyor, karnım sertleşiyor. okulda tüm derslerim üst katta her teneffüs çıkıyorum bi beş dk oturuyorum çocuklar bakıyor suratıma noluyor diye 😂 dersin ortasında çocuklar bakın realizm akımı diyorum iki nefes alıyorum konuşamıyorum bile 😂 ama bende şeker var ve pek dikkat etmiyorum bu aralar o da beni yoruyor sanırım.
Allah kolaylık versin hepimize zor sey gebelik hep dinç ve hareketli olmaya alışkın olunca garip geliyor biraz işte

Ben hıc hareket etmıyorum sureklı evdeyım yememle dengeliyordum o da sımdı sekerım bıraz yüksek yeme olayına da dıkkat edıyorum hayat çok sıkıcı oluyor😂
Ben de şekerden korkuyorum ama aşırı da dikkat edemiyorum yememe. Tatlı yememeye tamamın ama makarna pilav vs zor ya😅

Bastan beri yürüsem iyi olacakmış ama işte cocuklar iş güç vs ihmal ettim simdi 2 adım zor atıyorum böyle böyle bitircez inş bakalım 29+3 üm surda kalmış 10 hafta felan ha gayret 😅
Yaa çocuk varsa o başka tabii, benim ilk bebek olacağı için başkaca önemli bir sorumluluğum yok ondan da rahatım😅 ama az kalmış ya 30 dedin mi zaten bence gerisi rahat 😅

Ya kızlar az evvel dışardan geldim annem pazara gidiyordu ben de yürüyüş olsun diye onunla gideyim dedim. Daha yürümeye başladıgımın 3. Dakkası kasıklarım agrımaya başladı karnım baya sertleşti falan yürüdükçe yürüdükçe biraz normalleştim ama sonradan yine başladı agrı. Evdeyim hala agrıyor kötü bir agrı yani. Ben hiç mi bir yerden bir yere gidemicem. İşe ve heryere arabayla gidiyorum yürüyüş falan da hiç yapmıyorum zaten yapamıyormusum 😬😬 Böyle agırlasmak zorlanmam tuhafıma gitti. Önceki gebeliklerimde hiç böyle olmamıştı. Özellikle 35 yaş üzeri arkadaşlarıma soruyorum size de böyle oluyor mu? Hareket kabiliyetim cok kısıtlanmış resmen ya tama biraz kilo aldım ama cok kilolu da diilim kilodan bagımsız bir sey
Kesinlikle 35 ten bildiriyorum ilk hamileliğim o kadar rahatmış ki anlamamışım. Şimdi her yürüyüş yapmaya başlayınca bir ağrı daha şimdiden ördek gibi yürüyorum. Ama sonradan açılıyor ağrı. O yüzden yürümeye çalışıyorum çok.

Kız ben saatte 10 hareket demedim ki😂😂 dinlenme pozisyondayken günde 2 kere 10 hareket dedim ki bence hepiniz hissediyorsunuz özellikle geceleri daha çok hareketleniyorlar uzun süre hareket hissetmeyenler genelde takip ediyor böyle durumlarda ben çok şükür şimdiye kadar hiç gerek duymadım illaki kımıldıyor
Bebiş ben senin mesajı hiç görmedim bile 😂 kumralın öyle bi mesajına denk gelince ona cevaben yazayım dedim. Bence de şu an herkesin hissettiği olması gerektiği gibidir. Bir de hareketli çocuk, sakin çocuk diye bir kavram nasıl varsa anne karnındaki bebekler için de bu geçerlidir. Ben hep dua ediyorum ki sakin uysal bir çocuk olsun diye mesela 🥰 hem bebeklikte hem çocukken. Annem benim çok hareketli, hiç yerinde durmayan bir çocuk olduğumu söylüyor. Mahallenin çocuklarını geçtim tavukları, horozları, kedileri, köpekleri bile yaka silkmişti senden diyor güya kız çocuğum 🤣 Eşim da bir o kadar sakin ve usluymuş 😂 Anneme ne zaman bebek çok hareketli desem dur dur annem öyle deme sakin de sen yine de diyor 🤣🤣

Bebiş ben senin mesajı hiç görmedim bile 😂 kumralın öyle bi mesajına denk gelince ona cevaben yazayım dedim. Bence de şu an herkesin hissettiği olması gerektiği gibidir. Bir de hareketli çocuk, sakin çocuk diye bir kavram nasıl varsa anne karnındaki bebekler için de bu geçerlidir. Ben hep dua ediyorum ki sakin uysal bir çocuk olsun diye mesela 🥰 hem bebeklikte hem çocukken. Annem benim çok hareketli, hiç yerinde durmayan bir çocuk olduğumu söylüyor. Mahallenin çocuklarını geçtim tavukları, horozları, kedileri, köpekleri bile yaka silkmişti senden diyor güya kız çocuğum 🤣 Eşim da bir o kadar sakin ve usluymuş 😂 Anneme ne zaman bebek çok hareketli desem dur dur annem öyle deme sakin de sen yine de diyor 🤣🤣
Benim bey de bebo ne zaman aşırı hareketli olsa eliyle yandık hareketi yapıyor ama sesli söylemiyor. Sonra yüksek sesle AMAN AMAN USLU OĞLUM BENİM diye sevmeye başlıyor. Ters psikoloji uyguluyor zaar dkgkfm

kizlar bu bebek hareketleri ile kasilmayi nasil ayriyorsunuz bana hepsi bebek hareketi gibi geliyor ama belki de kasilma 😔
28 Hafta olduk bugün. Karnımı hareket ettirecek kadar oluyor tekmeleri yani galiba tekme çünkü baya kuvvetli. İçerden karnıma vuruyor hissediyorum böyle bir şey. Onun dışında bir kaç kez de sanki içerde yürüyor gibiydi artık kafası mıydı neydi bilmiyorum tekme değildi. Gezdiriyordu böyle sanki ayağını ya da başını. Kasılma dediğin ne? Kasılma normal değil kasılma olmasın diye magnezyum kullanılıyor hatta.

kizlar bu bebek hareketleri ile kasilmayi nasil ayriyorsunuz bana hepsi bebek hareketi gibi geliyor ama belki de kasilma 😔
Kasılma denilen şey ağrılı bir şey değil mi karın sertleşiyor falan deniyordu bebek hareketi gibi değildi sanki bende bir kere oldu gibi ama emin olamadım tabi ayaktaykendi belkide değildi bilemem

@Kumraladamavituna1 Canım 1 saatte 10 hareket diye bir şey olmaz bence ya. Bebek 1 saat uyumuş da olabilir yani napıcaz hareket etmedi diye. Günde en az 10 hareket konusu doğru ama onun için de çok erken daha. Ki 10 kere hissediyoruzdur şu an hatta daha fazla. Sen de haftan biraz daha ilerleyince daha çok daha sert hissedeceksin. En az 10 hareket doğum yaklaştığında hareketler azaldı mı azalmadı mı onun takibi için önemli bence.
Kızlar evhamlı biri değişim ama normalde hareketleri şiddetli hissederdim. Karnım yukarı hareket ederdi hatta. Arka arkaya baya tekme atardı. Çarşamba randevum vardı normal gördü her şeyi uyuşmazlık iğnesi günüm gelmişti onu da oldum. Neyse şu son iki gündür normalde gümbür gümbür olan hareketleri hiç hissedemez oldum. Evet evham yapmamalıyız ama az evvel YouTube da bir yorum okudum herkes evham yapma diyormuş kıza normal diyormuş ama hareketler azalmış doktorlar azaldı diye gelinmez öyle her şeyde demiş. Ve doktora tekrar gittiğinde doğumun başladığını açılmanın olduğunu söylemişler ama kasılma sancı olmamış ve kalbinin durduğunu söylemişler . Hani bu kadar da her şeye normal normal dememek lazım . Can sonuçta tabi Allaha kalmış bir şey ama biz elimizden geleni yapmalıyız. Yazık kızcağızın hareketleri az hissediyorum şikayetinden sonra detaylı kontrol yapılsa ve sezaryenle hemen alınsa belki yaşayacaktı

Kizlar bugun pijama takimi aldim valla yumusacik cok guzel penti tavsiye ederim . Hem hastanede hemde sonrasinda giyerim dedim . Indirimdeydi aklinizda olsun

Eklentiler

• IMG_8672.png
    IMG_8672.png
    324,4 KB · Görüntüleme: 17
Hanımlar ilaçlarınızı hangi sırayla alıyorsunuz?
Ben sabah tiroidi içiyorum, D vitamini damlasını öğlen almaya çalışıyorum ama akşama sarkıyor biraz. Yatarken omega içiyorum.

Şimdi magnezyum ve demir de eklenince sırayı bilemedim. Doktor magnezyumu da akşam iç demişti, omega içmeden 1 saat kadar önce onu içeyim. Demiri ne zaman içmek lazım?

Kasılma denilen şey ağrılı bir şey değil mi karın sertleşiyor falan deniyordu bebek hareketi gibi değildi sanki bende bir kere oldu gibi ama emin olamadım tabi ayaktaykendi belkide değildi bilemem
Ben de bilemedim kasilmam var diyenler acaba farkli bisey mi hisettiler nasil bisey hisettiler merak ettim 😔

Bana da öyle geliyor canım. Daha yakın zamanda arkadaşın bebeğini görmeye gittik mesela. Çocuğu kanepeye sırt üstü yatırıyorlar eliyle de bir yerine temas etsin birisi duruyor ama oradan alıp ana kucağına koydukları anda ağlamaya başlıyor. Yalnız kaldığını falan zannediyor korkuyor galiba. Sadece uyurken bunu kullanabiliyoruz dedi. Onun da bir anlamı yok zaten uyurken nereye koysan orada yatıyor. Pusetleri de elime aldım kendisi en azından 3 kilo, 3 kilo da çocuk koysak oluyor 6. Bu bir süre sonra 7-8-9 olacak. Taşıması da ergonomik değil. Yani ben taşıyamam diye düşünüyorum. Kucak ya da bebek arabası olur bence benim de tercihim.
Puseti elinde tasimiyosun ki ya arabaya koyuyorsun ya da bebek arabasina takiyosun . Oyle surekli elinde gezdirebilecegin bi durum yok yani zaten :) ana kucagi da tamamen sans isi insallah sever demekten baska bisey gelmiyor elden😂

Kızlar evhamlı biri değişim ama normalde hareketleri şiddetli hissederdim. Karnım yukarı hareket ederdi hatta. Arka arkaya baya tekme atardı. Çarşamba randevum vardı normal gördü her şeyi uyuşmazlık iğnesi günüm gelmişti onu da oldum. Neyse şu son iki gündür normalde gümbür gümbür olan hareketleri hiç hissedemez oldum. Evet evham yapmamalıyız ama az evvel YouTube da bir yorum okudum herkes evham yapma diyormuş kıza normal diyormuş ama hareketler azalmış doktorlar azaldı diye gelinmez öyle her şeyde demiş. Ve doktora tekrar gittiğinde doğumun başladığını açılmanın olduğunu söylemişler ama kasılma sancı olmamış ve kalbinin durduğunu söylemişler . Hani bu kadar da her şeye normal normal dememek lazım . Can sonuçta tabi Allaha kalmış bir şey ama biz elimizden geleni yapmalıyız. Yazık kızcağızın hareketleri az hissediyorum şikayetinden sonra detaylı kontrol yapılsa ve sezaryenle hemen alınsa belki yaşayacaktı
Ay şükür az evvel 7-8 tekmesini hissettim 🥹

Hanımlar ilaçlarınızı hangi sırayla alıyorsunuz?
Ben sabah tiroidi içiyorum, D vitamini damlasını öğlen almaya çalışıyorum ama akşama sarkıyor biraz. Yatarken omega içiyorum.

Şimdi magnezyum ve demir de eklenince sırayı bilemedim. Doktor magnezyumu da akşam iç demişti, omega içmeden 1 saat kadar önce onu içeyim. Demiri ne zaman içmek lazım?
Demiri sabah ac karnina ya da yemekten 1-2 saat once dedi bana .

X