Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlaar aay deliricem artık benim bebe canı isterse tutuyo memeyi canı istemezse tutmuyor yada tutamıyor napıcam böyle ya deli gibi aranıyo ama tutmuyor 😭

Kızlar ben bu kayınvalidemden aşırıııı bunaldım günde 10 kere çat diye giriyor dikmdik bebege kilitleniyor nazar edecek maşallah de diyorum öyle bön bön bakıyor hayır bana bi faydası da yok ben emzirip uyutup pışpışlıyorum geliyo gidiyo ikide birde. O varken Rahatsız oldugumu rahat edemedigimi insan gibi yatıp kalkamadıgımı söyledigim halde devam ediyor bide bellide ediyorum çok fazla geldiginin ama anlamıyor ya bıktım gerçekten hiç anlayışı yok

Kızlaar aay deliricem artık benim bebe canı isterse tutuyo memeyi canı istemezse tutmuyor yada tutamıyor napıcam böyle ya deli gibi aranıyo ama tutmuyor 😭
tutamıyor olabilir canım ya 🥲 sakin sakin derin nefes alıp tekrar tekrar dene. memen sert olmasın. benim memem sert olduğu için ilk hafta tutamamış mesela senin de öyle olabilir belki

Kızlar ben bu kayınvalidemden aşırıııı bunaldım günde 10 kere çat diye giriyor dikmdik bebege kilitleniyor nazar edecek maşallah de diyorum öyle bön bön bakıyor hayır bana bi faydası da yok ben emzirip uyutup pışpışlıyorum geliyo gidiyo ikide birde. O varken Rahatsız oldugumu rahat edemedigimi insan gibi yatıp kalkamadıgımı söyledigim halde devam ediyor bide bellide ediyorum çok fazla geldiginin ama anlamıyor ya bıktım gerçekten hiç anlayışı yok
canım benimki de emzirirken yanımda durmak istiyordu sürekli. biraz anladıkları dilden konuşayım dedim "anne emen bebeği seyretmek hiç iyi değilmiş, içim rahat etmiyor Allah korusun bi sıkıntı olur" filan dedim anca öyle ikna oldu da durmuyor şu an yanımda kfkcf

canım benimki de emzirirken yanımda durmak istiyordu sürekli. biraz anladıkları dilden konuşayım dedim "anne emen bebeği seyretmek hiç iyi değilmiş, içim rahat etmiyor Allah korusun bi sıkıntı olur" filan dedim anca öyle ikna oldu da durmuyor şu an yanımda kfkcf
Bende dedim onu anlamıyor bakıyor yakalıyorum yani yada çocuk uyurken dikizliyo

tutamıyor olabilir canım ya 🥲 sakin sakin derin nefes alıp tekrar tekrar dene. memen sert olmasın. benim memem sert olduğu için ilk hafta tutamamış mesela senin de öyle olabilir belki
Yok sağmıyorum artık yumusak kalsın diye bazen tutup emiyor bazen tutamıyor yada tutmak istemiyor ama aranıyor napıcam bilmiyorum cok stres oldum

Yok sağmıyorum artık yumusak kalsın diye bazen tutup emiyor bazen tutamıyor yada tutmak istemiyor ama aranıyor napıcam bilmiyorum cok stres oldum
makinayla sağmasan da bebeğin ağzına vermeden önce elinle sağıp özellikle meme başını yumuşat canım. orası sert olabiliyor bebeğin ağzı için

kızlar bebeklerinizin kakası kokuyor mu ya? her yerde sarı renkli, pütürlü, kokusuz kaka olması lazım diyorlar ama benim bebeğim sarı renkli ve az da olsa kokulu bir kaka yapıyor. yani bazen baya kokuyor hatta. kendine has bir kokusu var. bu bir sorun mu aklıma takıldı 😬

kızlar bebeklerinizin kakası kokuyor mu ya? her yerde sarı renkli, pütürlü, kokusuz kaka olması lazım diyorlar ama benim bebeğim sarı renkli ve az da olsa kokulu bir kaka yapıyor. yani bazen baya kokuyor hatta. kendine has bir kokusu var. bu bir sorun mu aklıma takıldı 😬
Baya kokuyo bence yaa. Biz hatta dalga geciyor yukarıdan asagı mis gibi süt kokusu asagısı gaz kokusu die😂

İlk zamanlar dediğin gibi hiç koku yoktu ama suan ben de koku alıyorum böyle ekşi ekşi kokuyor gibi😅

Baya kokuyo bence yaa. Biz hatta dalga geciyor yukarıdan asagı mis gibi süt kokusu asagısı gaz kokusu die😂
İlk zamanlar dediğin gibi hiç koku yoktu ama suan ben de koku alıyorum böyle ekşi ekşi kokuyor gibi😅
iyi bari rahatladım ya 😅 bi bizimki mi kokuyor diye düşünmüştüm kfjfjd ben kokudan anlıyorum bazen yapıp yapmadığını. benim bebiş bir buçuk aylık. demek ki zaman geçtikçe kokuyor kakalar :KK70:

Kızlar bebeğim 16 günlük oldu ama diğer günlere göre daha az sıklıkla kaka yapmaya başladı normal mi bu ? Yani günde 4 kere felan yapıyor eskiden daha coktu.
Canım biz 43 günlüğüz yavaş yavaş azalıyor bizim şuanda günde iki kereye düştü bazen onu bile yapmıyor günde bir kere yaptığı bile oluyor zamanla azalması normal diye biliyorum kabız olmadığı sürece

Ben de ilk yapışımda biraz korkmuştum ama korktuğum gibi olmadı. Vücut o bölgeyi çok hızlı onarıyormuş gerçekten, sadece ilk başlarda ıkınmamaya çalış, zorlama. Ama korkma çişini de büyük tuvaletini de erteleme. Bi de doktora sor ne zaman duş alabilirim diye, dediği zamanda mutlaka duş al. Ilık su kasları ve dokuyu gevşetiyor 🙏🏻
6. Gün oldu benim hala biraz kanıyor. Ama normaldir diye umuyorum. Hasta pedi kullanıyorum hala. L beden. Depend'e geçsem dikişe sürtünüp yapısur mi diye düşünüyorum. Of çok tecrübesizim ben ya

6. Gün oldu benim hala biraz kanıyor. Ama normaldir diye umuyorum. Hasta pedi kullanıyorum hala. L beden. Depend'e geçsem dikişe sürtünüp yapısur mi diye düşünüyorum. Of çok tecrübesizim ben ya
Canım hızlı iyileşmesi için bana dependden pede geçmemi önermişlerdi. Hasta pedleri veya dependler dikişin iyileşmesini geciktirir dediler. Gece pedi veya Ebebek’teki lohusa pedine geçsen daha iyi olur. Sonra kanama azalınca direk normal pede geçtiğimde rahatladım ben. İnce olduğu için dikişe baskı yapmadı daha rahat oldu. Yapışmaz da emzirmek dışında çok uzun süre oturmamaya çalış benim sana tavsiyem. Ben de o tecrübesizlikle deneye deneye rahata erdim şükür 🤓

Canım hızlı iyileşmesi için bana dependden pede geçmemi önermişlerdi. Hasta pedleri veya dependler dikişin iyileşmesini geciktirir dediler. Gece pedi veya Ebebek’teki lohusa pedine geçsen daha iyi olur. Sonra kanama azalınca direk normal pede geçtiğimde rahatladım ben. İnce olduğu için dikişe baskı yapmadı daha rahat oldu. Yapışmaz da emzirmek dışında çok uzun süre oturmamaya çalış benim sana tavsiyem. Ben de o tecrübesizlikle deneye deneye rahata erdim şükür 🤓
Dikişlerin kaç günde düştü benim yarın 2 hafta olacak düşmedi daha

Bebeği uykuya dalmadan yatağına koyunca morarana kadar ağlıyor. Memede tamamen dalınca koyuyorum iki dakika sonra yine uyanıyor kucağa mı alıştı naptı ayvayı yedim ya dişimi zor fırçaladım tuvalete gidiyorum bi yerini kesiyolarmış gibi bağırıyo kucağıma aldığım an susuyor :KK43:
Bide şap şup memeyi bırakıp bırakıp çekiyo ya. Bildigin şap şup yapıyo. Oyun oynuyo. Şimdi 1 saat emiyo ya arada cekip bakıyorum agzı sütlü oluyo. 1 saat sonra ara ara cekerek bakıyorum duruma uyuyosa cekeyim memeden die. En son cekiyorum. 1 saat emdi süt mü bitti diorum ama sıkınca süt geliyo. Besleniyordur heralde dimi gene de. Benim hiç süt bitme durumu olmuyo emerken pompayla bak diyenler oluyo ama benim pompaya süt sagamıyorum. Bazen cekmiyo. Ama elimle sıkınca cıkıyo elimle de sagmak istemiyorum cok yorucu. Acaba cekemıyo mu bebek diorum. Bide aklıma şey geldi benim sag gogsum soldan daha büyük. Acaba pompa başlıgı kucuk mı geliyo. Cunku sagarken iyice şişiyo tıkıyo tamamen popmayı oyuzdenmi süt cıkmıyo pompada acab
Alıyodu artık ağzından fırlatıyo gerçek olmadığını anlayınca
Ay aynı şeyleri yaşatıyor benim bebiş de ya, iki gündür bıraktığım an bi yerine bişey oluyor gibi ağlıyor, emziriyorum uyuyakalıyor, sonra gazını çıkarırken yine uyanıp tekrar ağlıyor. Kakasını yaptı diye de ağlıyor, altını alırken de yıkıyor ortalığı. Emzik çözüm oluyordu, onun da ucunda süt olmadığını anlayınca itiyor, reddetmeye başladı. Uzun uzun emdiğinde de artık emmiyor oynuyor diyorum ama ağzında süt oluyor. Arası hiç yok. Tek yapabildiğim emzirmek, koltuğa yapıştım kaldım. Cidden ne yapacağımızı şaşırdık. Tek çözümü akşamüstü banyo yaptırmakta bulduk, banyoda da ağlıyor ama sonrasında kesintisiz 2 buçuk saat filan uyuyor neyse ki. Tek durduğumuz an bu, heralde büyüyor ya da bişeyi gelişiyor diye düşünüyorum hepimiz aynı şeyleri yaşadığımıza göre.

Bizim de kokuyor ya 😬🥲 herkes yenidoğanınki kokmaz diyor da ben baya alıyorum yani kokusunu 🫠

X