Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Selam kızlar. Benimde bugün kontrolüm vardı. Çok şükür bebiş iyi 🙏🏻 kanama alanımda küçülmüş ama kaybolmamış hala maalesef. Doktorum progestanı günde 1 e düşürdü. Kanama alanı olmayanlar bile günde 2 kullanırken benim 1 e düşmesi biraz garip geldi açıkcası. Aynı durumda olan var mı?
Bilemedim canım benim kanama alanım yoktu kahve lekelenmem için 200 mg progestan fitil her gece atıyordum

Kizlar benim akintim normal beyaz renkte yada şeffaf renkte geliyor ama cok afedersiniz ic camasirimda koku olusuyor. Haftaya kontrolum var doktora solicem ama normalmidir sizce

[/QUOTE]
Ben de en çok bu konuyu merak ediyorum. Aşırıya kaçmadan birkaç parça yenidoğan kıyafeti almak istiyorum. Doktor cinsiyeti 14. Haftada erkek dedi ama önümüzdeki kontrolden sonra zıbın gibi şeyler alacağım inş. Başka ihtiyaçlar hakkında pek bir fikrim yok, neler lazım oluyor en çok :)
Araştırmamız lazım biraz ya zıbınlar tulumlar çok iyi oluyor diyorlar ama bakalım bi liste yapalımmm 😊

Ben büyük esyalarını son 3 ayda alacagım(bebek arabası puset ana kucagı vs gıbı esyaları)ama kıyafettır tertometredır ates olcerdır bıberondur alıyorum canım yavas yavas o eşyalarını🥰🥰🧿🧿💙hatta bak e ebebkten aldım gecen bunları ındırımden cok kalıtelı takıp edebılırsın e ebebegı ındırımlerını
Sıkı takipteyimmmm artık ebebek civil lcw cigit hm 😍maşallah ne güzel şeyler almışsın maya91 maya91 in dediği gibi hm de de çok iyi şeyler var özellikle büyüyebilen takımları varmış onu çok öneriyorlar bu ilk üç ay için kurtarıcı diyorlar kızlarr aklınızda bulunsun başka markalarında vardır heralde araştırmak lazım

Kızlar şimdi cinsiyetler yavaş yavaş belli oldu biz acemi anneler olarak alışverişe ne zaman başlamalıyız ve dogum yaptığımız aya göre nelere ağırlık vermeliyiz sizce benim aklım çok karışık bu konuda ne alacam ne kadar alacam kıyafet konusunda özellikle? Ayrıca bebek arabası ve diğer böyle gereçler neler ne zaman alınmalı oluşturmaya başlayan var mı kafasında bir plan yada tecrübeli annelerimiz sizce ne yapmalıyız artık ??🤷🏽‍♀️🤗
ben de tecrübesiz anneyim bikaç parça unisex tulum falan satın almıştım gaza gelip sonra annem bir sürü şey ördü ve civildeki her şeyi almış :-D akrabalarım da bebek arabası hediye ettiler. ben de dolap, park yatak gibi şeyleri kasım indirim döneminde almayı düşünüyorum. onun dışında tarak tırnak makası falan gibi ufak tefek şeyleri de almaya başladım.
bence kıyafet olarak ilk 0-3 aylık zıbındır tulumdur bunlardan almak yeterli. hırkadır battaniyedir şubat mart aylarında gerekir yine. bebeğin ebatlarına büyüme hızına göre sonradan alınabilir diğer kıyafetleri. ben de annem de daha büyük 6-9-12-18 vs aylık kıyafetler de almıştık ama gereksiz böyle stoklamak boşa kalabalık etti.

Kızlar nabız yükselmesi falan diyorum ya, o aslında tansiyon düşüklüğünden oluyormuş sanırım. Çünkü tansiyonum düşük dünden beri. Tansiyon düşüklüğü yaşayan var mı?
Benim hep 9/5 geçen tokken bakıldı 10/6 çıktı senin kaç oluyor

Selam kızlar. Benimde bugün kontrolüm vardı. Çok şükür bebiş iyi 🙏🏻 kanama alanımda küçülmüş ama kaybolmamış hala maalesef. Doktorum progestanı günde 1 e düşürdü. Kanama alanı olmayanlar bile günde 2 kullanırken benim 1 e düşmesi biraz garip geldi açıkcası. Aynı durumda olan var mı?
Canım benim de aynı durum aktif kanama yok şükür ama kanama alanı hala var benim ki iğne olarak progestana başlattı. 1 hafta kullanacaksın dedi. Fitili bıraktırdı. Yani kapanana kadar devam. Eğer kapanmazsa hem iğne hem fitil devam edecek. Dozunu Düşürmesine şaşırdım.

Canım benim de aynı durum aktif kanama yok şükür ama kanama alanı hala var benim ki iğne olarak progestana başlattı. 1 hafta kullanacaksın dedi. Fitili bıraktırdı. Yani kapanana kadar devam. Eğer kapanmazsa hem iğne hem fitil devam edecek. Dozunu Düşürmesine şaşırdım.
Valla bende şaşkınım. Çünkü kapanmamış kanama alanı. Ben ilk kanamam olduğunda iğne olmuştum. Sonra ağızdan alarak devam ettim. Fitil olarak kullanmadım hiç

Kizlar benim akintim normal beyaz renkte yada şeffaf renkte geliyor ama cok afedersiniz ic camasirimda koku olusuyor. Haftaya kontrolum var doktora solicem ama normalmidir sizce
bende de akıntı arttı şeffaf renklerde. aslında akıntının kendisi kokulu değil ama benim de çamaşırımda önceden olmayan bişekilde kötü koku falan oluşuyor, bence normaldir ve hormonal değişikliklerden kaynaklıdır. çünkü ben eskisinden farklı bi ter kokusuna falan da sahibim şu sıralar daha çabuk pis hissediyorum kendimi :-D

bende de akıntı arttı şeffaf renklerde. aslında akıntının kendisi kokulu değil ama benim de çamaşırımda önceden olmayan bişekilde kötü koku falan oluşuyor, bence normaldir ve hormonal değişikliklerden kaynaklıdır. çünkü ben eskisinden farklı bi ter kokusuna falan da sahibim şu sıralar daha çabuk pis hissediyorum kendimi :-D
Aynen oyle herseyimiz degisti terimiz bile 😀😀

Kızlar, sizi de bunaltmak istemiyorum. Ama en çok siz anlarsınız diye paylaşmak istedim. Ruh halim yerlerde. Moralim çok hızlı değişiyor. Kimsenin yüzünü görmek ve konuşmak istemiyorum, eşim dahil. Yataktan kalkıp yemek yiyecek halim yok, zaten ne yemek istediğimi de bilmiyorum. İştahım da yok. Haliyle evi de toparlayamıyorum. Az birşey yapınca yoruluyorum. Dolayısı ile eşim artık evin dağınıklığından, benim depresif hallerimden sıkılmaya başladı. Doktora gittik plasenta aşağıda olmasına rağmen cinselliğe okey verdi. Bir tane kaybım olduğundan çok tedbirli davranıyorum. Eşim de anlamıyor, senin psikolojik sorunlarına ancak kendin yardım edebilirsin, sürekli bu şeyleri takmalarından bunaldım diye azarlıyor bir yandan. Ne yapacağımı bilmiyorum, diyorum ki bu halde görmek istemiyorsan annemin yanına gönder İstanbul’da kalayım doğuma kadar. O kadar soğudum ki ondan anlatamam. Ben mi çok pimpirikli ve depresifim yoksa insanlar mı anlayışsız bilemedim ☹️

Kızlarrrr doktor kontrolünden geldim şok olarak çıktık, 12. Haftadayken %90 kız denmişti şimdi 17.haftamdayım %80 erkek bu dedi doktor 🤭🤭 resmen gördük pipiyi ya ama 2-3 hafta sonra tekrar gel netleştirelim dedi kafamız çok karıştı 😂
anaa tesmen var pipişko ordaa 😂😂 süpriiiz yapmış size 🤩🧿 kandırmıış. demek ki o zamanlarda daha tam belirmeyebiliyor. şuan baya net erkek😌😍

Kızlar, sizi de bunaltmak istemiyorum. Ama en çok siz anlarsınız diye paylaşmak istedim. Ruh halim yerlerde. Moralim çok hızlı değişiyor. Kimsenin yüzünü görmek ve konuşmak istemiyorum, eşim dahil. Yataktan kalkıp yemek yiyecek halim yok, zaten ne yemek istediğimi de bilmiyorum. İştahım da yok. Haliyle evi de toparlayamıyorum. Az birşey yapınca yoruluyorum. Dolayısı ile eşim artık evin dağınıklığından, benim depresif hallerimden sıkılmaya başladı. Doktora gittik plasenta aşağıda olmasına rağmen cinselliğe okey verdi. Bir tane kaybım olduğundan çok tedbirli davranıyorum. Eşim de anlamıyor, senin psikolojik sorunlarına ancak kendin yardım edebilirsin, sürekli bu şeyleri takmalarından bunaldım diye azarlıyor bir yandan. Ne yapacağımı bilmiyorum, diyorum ki bu halde görmek istemiyorsan annemin yanına gönder İstanbul’da kalayım doğuma kadar. O kadar soğudum ki ondan anlatamam. Ben mi çok pimpirikli ve depresifim yoksa insanlar mı anlayışsız bilemedim ☹️
canım bende bazen öyle oluyorum sabah yataktan çıkamıyorum evi hiç toplayasım gelmiyor bişey yiyesim olmuyor ama bi şekilde toparlıyorum kendimi 🥹 eşinin söyledikleri doğru değil üzüldüm senin adına öyle olunca insan daha çok kötü olur yani umarım en kısa zamanda kendini iyi hissedersin şuan hormonlardan falan böyle oluyoruz bence yalnız değilsin 😕

X