Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar iki saattir adet sancısı gibi sancım oluyor geliyor gitmiyor sancılar. Belim ağrıyor. Makatımda baskı hissediyorum kabızda değilim bunlar yalancı sancılar mı

Kızlar merhaba adet tarihime göre 34+4 olmam gerek ama doktor bebişin önden gittiğini söyledi 35+2 dedi sizce bu durum beklenen tarihten önce doğuma mi işaret böyle bişi yaşayan duyan var mi

Merhaba arkadaşlar umarım herkesin son ayları güzel geçiyordur Haftaya 32. Haftam oluyor öğretmenim yaz tatilindeyiz ama yinede çalışabilir raporu almamız gerekiyor mu acaba benim gibi durumda olan vardır eminim Sadece doğum iznimizin iki haftasını doğum sonrasına aktarabileceğiz galiba bu gidişle

Kızlar hediyelikler için sticker/etiket yaptıranlar vardı sanki. Var mı böyle bildiğiniz önerebileceğiniz bir sayfa/site falan? İnternet alemi derya deniz, referanslı yerlere bakmak daha rahat oluyor. :)

Çalışabilir raporunu almalısın evet.
37. Haftadan önce fiilen çalışmadığın haftalar doğum sonrasına aktarılmayacak. Daha önce buradan mevzuatı ta paylaşmıştım
Ama seminer dönemine denk gelirse, örneğin 36. Haftan o 1 haftayı okula gidip sonraya aktarabilirsin. 1 hafta dahi önemli bence.
Benim aynı zamanda uyum haftasına denk gelecek 36. Haftam, işe yaramayacak derse giremeyeceğim için ama yine de alacağım çalışabiliri.
Sonrası raporlarla ilk dönemi kapatacağım inşallah

Kızlar iki saattir adet sancısı gibi sancım oluyor geliyor gitmiyor sancılar. Belim ağrıyor. Makatımda baskı hissediyorum kabızda değilim bunlar yalancı sancılar mı
Baskıyı bilmiyorum ama kasılma yalancısın sancı şuan için acile git olmazsa çok sıksa sancın

Canım bir acile gitsen iyi olur temkinli olmaktan zarar gelmez
Yalancı sancıdır diyr düşündüm o yüzden gitmedim şimdiye kadar ama böyle devam ederse gideceğim galiba. Yaa ben eskiden başım ağrısa koşa koşa hastaneye giden biriydim ama doğumdan çok korkuyorum cesaretim yok o yüzden çekiniyorum gitmeye

Doğumun yaklaştığını gösteren belirtiler;

Vajinal baskı, bebeğin doğum kanalına yerleşmeye çalışmasıyla birlikte doğum yolunda baskı hissi artabilir.

Nefesin rahatlaması, bebeğin doğum kanalına yerleşmesiyle birlikte annenin göbek seviyesi aşağıya iner ve nefesinde bir rahatlama olur.

Yalancı doğum ağrıları, dinlenmekle geçen bu ağrılar anneyi ve bebeği doğuma hazırlar.

Sık idrara çıkma, bebeğin doğum yoluna yerleşmesinden sonra mesaneye yaptığı baskı ile daha sık tuvalete gitme ihtiyacı doğar.

Bağırsakların rahatlaması, bir takım hormonal değişiklikler ile gebe daha rahat tuvalete çıkar.

Enerji yükselmesi, doğum için ihtiyacı olan enerji gelir.

Bazen değişen hormon seviyelerine bağlı olarak anne de kilo kaybı da yaşanabilir.

Karşıma çıktı sizinle de paylaşmak istedim

Eklentiler

• IMG_5269.jpeg
    97,3 KB · Görüntüleme: 36
İnşallah yalancı sancıdır ama gitmeden bilemezsin. Bir de önleme ihtimalini de ortadan kaldırmamak için gitmen lazım bence. Nstye sokarlar seni bir de alttan açıklık var mı ona bakarlar. Duruma göre ilaç tedavisine başlanır korkacak bir durum yok merak etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…