Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Ay bende bu konuda kırgınım açıkçası benim bizzat kv ile hiç bir sıkıntım olmadı ama kaynımla tartıştım ondan sonra mı böyle oldu bilmiyorum, eşimi arayıp gelin iyi mi diyorlar eşimde iyi diyorlar o kadar, özellikle acillik olduğumdan beri 1 kez bile hususi arayıp nasılsın denmedi, oğlumu arayıp görüntülü seviyorlar sürekli o arada da beni soruyorlar bişey demiyorum onlarında torunu tabi ama şuan bile gelinmedi yanıma yalnızım, temizliğe 2 gündür birini alıyorum haftaya oğlan için yardımcı başlayacak, gerçekten zor durumdayım küçük bebek evde hamile halimle,büyük görümcem gelicekmiş ondan sonra geleceklermiş falan filan, şunu anladım ki asla kız la gelin aynı olmuyor…
Olmaaz seni gelin değil kızım olarak görüyorum diyen yalan söylüyordur. Bende tekim yalnızım. Annem baska sehirde, eşim iş dolayısıyla cok geç geliyor eve en erken 1 diyeyim yani. Kv 1 kere sormadı bişiye ihtyacın var mı diye. 2. Bebeğim üstelik bide 5 yasında oğlum var arkasını topluyorum sürekli. Ama unutulmuyor bu günler işte

Doğumun yaklaştığını gösteren belirtiler;

📍Vajinal baskı, bebeğin doğum kanalına yerleşmeye çalışmasıyla birlikte doğum yolunda baskı hissi artabilir.

📍Nefesin rahatlaması, bebeğin doğum kanalına yerleşmesiyle birlikte annenin göbek seviyesi aşağıya iner ve nefesinde bir rahatlama olur.

📍Yalancı doğum ağrıları, dinlenmekle geçen bu ağrılar anneyi ve bebeği doğuma hazırlar.

📍Sık idrara çıkma, bebeğin doğum yoluna yerleşmesinden sonra mesaneye yaptığı baskı ile daha sık tuvalete gitme ihtiyacı doğar.

📍Bağırsakların rahatlaması, bir takım hormonal değişiklikler ile gebe daha rahat tuvalete çıkar.

📍Enerji yükselmesi, doğum için ihtiyacı olan enerji gelir.

📍Bazen değişen hormon seviyelerine bağlı olarak anne de kilo kaybı da yaşanabilir.

Karşıma çıktı sizinle de paylaşmak istedim🥹
Acaba bebek aşağı mı iniyor o yüzden mi adet sancısı gibi hissediyorum

Acaba bebek aşağı mı iniyor o yüzden mi adet sancısı gibi hissediyorum
Evham yapma bence kasılmalarını takıl et düzenli mi değil mi? Örneğin 10 dakikada bir 20 dakikada bir düzenli geliyor olması gerekiyor doğumun başlaması için. Çok ağrı ve baskı hissedersen doktora git ama tabii. Kaç haftalıktın? Erken doğum riskin var mı?

Evham yapma bence kasılmalarını takıl et düzenli mi değil mi? Örneğin 10 dakikada bir 20 dakikada bir düzenli geliyor olması gerekiyor doğumun başlaması için. Çok ağrı ve baskı hissedersen doktora git ama tabii. Kaç haftalıktın? Erken doğum riskin var mı?
35+6 haftalıgım. Erken doğum riskim yokta bebeğin gelişimi ilerde iri bir bebekmiş. Valla şu an korkudan dakika sayamıyorum ama adet sancısı hep var sızıntı şeklinde

Çalışabilir raporunu almalısın evet.
37. Haftadan önce fiilen çalışmadığın haftalar doğum sonrasına aktarılmayacak. Daha önce buradan mevzuatı ta paylaşmıştım ☺️
Ama seminer dönemine denk gelirse, örneğin 36. Haftan o 1 haftayı okula gidip sonraya aktarabilirsin. 1 hafta dahi önemli bence.
Benim aynı zamanda uyum haftasına denk gelecek 36. Haftam, işe yaramayacak derse giremeyeceğim için ama yine de alacağım çalışabiliri.
Sonrası raporlarla ilk dönemi kapatacağım inşallah 🙏🏽☺️
Çok teşekkür ederim bende raporla kapatacağım inşallah ilk dönemi 🌸

Sen iyi yapmışsın canım benim öyle bir imkanım yoktu maalesef oradaki evi komple kapatmıştım
aman iyi mi yaptık ne bileyim çok yoğun çalışınca kendimi zorlayıp sağlığı riske attım belki senin için de hayırlısı budur

Ya bence çok güzel Bi araç bende aldım.Hem puset hem oto koltuğu 7.8.aya kdar kullanırız inşallah öyle görünüyor.öbğr türlü diğer araçlarda hem puset hem araç zor olur tek elle kapat aç
Bir yaşına kadar kullanan da varmış ya inşallah uzun kullanılır

Kızlar iki saattir adet sancısı gibi sancım oluyor geliyor gitmiyor sancılar. Belim ağrıyor. Makatımda baskı hissediyorum kabızda değilim bunlar yalancı sancılar mı
Ay noluyo noluyo 😱 sancı belden girip karın bölgene yayılıyor mu

Adet sancısı şeklinde sızıntı bi ağrı öyle abartılı bi ağrı değil ara sıra da makatta doygunluk hissi oluyor

Adet sancısı şeklinde sızıntı bi ağrı öyle abartılı bi ağrı değil ara sıra da makatta doygunluk hissi oluyor
Kendini yordun mu bugün? Karnın taş gibi sertleşip yumuşuyorsa sancın oluyorsa bi nst çektirip açıklık baktır bence. Ben 30. Haftada beş dakikada bir vuran sancıyla acile gittim sancı da düzenliydi bir cm açıklık vardı yine de devamı gelmedi hemen panik yapma bebeler insanı deniyor ❤️

Kendini yordun mu bugün? Karnın taş gibi sertleşip yumuşuyorsa sancın oluyorsa bi nst çektirip açıklık baktır bence. Ben 30. Haftada beş dakikada bir vuran sancıyla acile gittim sancı da düzenliydi bir cm açıklık vardı yine de devamı gelmedi hemen panik yapma bebeler insanı deniyor ❤️
Yok hiç yormadım kendimi. Ara sıra sertleşiyor ama düzensiz

X