Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Benim için de tam tersi en önemlilerinden oldu hep.
Daha parkta göz göze sohbet ede ede gezeceğiz oğlumla 🙏🏽🥹 Ah hayaller, yaklaştıkça yüreğim yerinden çıkacak sanki. Boğazım düğüm düğüm oluyor🩵Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı, hayallerimizi mutlulukla yaşamayı nasip etsin inşallah 🙏🏽
Senin mesajını okudukça heyecanlandım yas🥹😍😍😍

Ben hastanede giymelik terlik bulamıyorum ayağıma ya :KK43: 38 39 giyerdim önceden kalıbına göre şimdi 40 41e ayağım girmiyo kaç çeşit terlik denedim :KK43:

Benim tamamlayıcı sağlık sigortam vardı hamilelikten önce yaptırmıştım o yüzden muayeneler tahliller yatışlı tedavi vs ücretsiz arada nadiren sigortanın karşılamadığı şeyler çıkıyor. 11 bin tlye yaptırmıştım sigortayı iyi ki yaptırmışım
İyi ki yaptırmışsın özeller iyice abarttı doğum parasını 😒

Kızlar bende bugaboo bebek arabası var.henüz almayan varsa düşünen varsa özelden yazabilir bee 5 modeli.5 yaşa kadar sağlam taşıyor.Elimde 1 tane başka olduğu için ihtiyaçtan satıyorum

Benim çalışma arkadaşım 37de direkt ayrıldı ek rapor falan almadı çalışabilir raporunda izne çıkma tarihi de yazıyordu 37. Haftanın tarihi olarak
Benimde suan raporda bu sekilde yazıyor. Gerek yok demekki bir daha almaya ama e devlette ne sekilde görünüyor onu merak ettim. Yani bildirmemiz gerekiyor mu acaba herhangi bir yere

Doona bide yere cok yakın. Benim eşim de köpek gelse cocugu yalar die sevmemişti. Bide neden puseti elde tasıyorsunuz ki arabaya takın. İlk aylar puset cok mantıklı cocuk içinde uyuyakalınca arabaya bindirmesi indirmesi uyanmadan kolay oluyor. Üstelik oto koltugu yerine de geciyor. Evede öyle uyanmadan cıkarıyorsunuz. Benim arkadasımın bebegi mesela puseti duruyordu hep o mutfakta banyoda hep kullandı cocuk orda sakin die. Ama 1 yasına kadar kullanmak cok zor genelde 9 ayı gormuyo bebeler buyuyo. Bazıları 6 ay sonra sıgmıyo. Her cocukta farklı kullanılıyo. Oturmayı yırumeyi öğrendikleri için zaten pusette durmuyorlar pek oturursa bile etrafı gormek istiyo oyuzden bebek arabasının diger parçasına gecis yapılıyor
Benim boyum da yere yakın boyu uzun olana göre bir araba değil zaten 😬

Benim çalışma arkadaşım 37de direkt ayrıldı ek rapor falan almadı çalışabilir raporunda izne çıkma tarihi de yazıyordu 37. Haftanın tarihi olarak
Canım sende ücretsizdeydin demi başlayıp ayrılış yaptın mı , yıllık izne hak kazandık mı onu biliyor musun , ben aynı gün sabah başlayıp öğlen 32 hafta doğum iznine ayrıldım orda da sordum emin olmamakla birlikte aktif çalışmadan yıllık izne hak kazanamıyorsunuz dediler

Canım sende ücretsizdeydin demi başlayıp ayrılış yaptın mı , yıllık izne hak kazandık mı onu biliyor musun , ben aynı gün sabah başlayıp öğlen 32 hafta doğum iznine ayrıldım orda da sordum emin olmamakla birlikte aktif çalışmadan yıllık izne hak kazanamıyorsunuz dediler
Yıllık izinde sadece bu 16 haftalık olan süre dahil ediliyor ücretsizde geçen süreyi kabul etmiyorlar maalesef. Ben başladım 1.5 ay çalışmış gibi oldum ama raporlu geçti o süre geçen hafta da 32. Hafta iznine ayrıldım totalde 6 aylık maaş almış olacağım 😬

Yıllık izinde sadece bu 16 haftalık olan süre dahil ediliyor ücretsizde geçen süreyi kabul etmiyorlar maalesef. Ben başladım 1.5 ay çalışmış gibi oldum ama raporlu geçti o süre geçen hafta da 32. Hafta iznine ayrıldım totalde 6 aylık maaş almış olacağım 😬
Sen iyi yapmışsın canım benim öyle bir imkanım yoktu maalesef oradaki evi komple kapatmıştım

X