Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Yav bu erkekler neden böyle cidden bunlara ekmek su vermemak lazım

Doona bide yere cok yakın. Benim eşim de köpek gelse cocugu yalar die sevmemişti. Bide neden puseti elde tasıyorsunuz ki arabaya takın. İlk aylar puset cok mantıklı cocuk içinde uyuyakalınca arabaya bindirmesi indirmesi uyanmadan kolay oluyor. Üstelik oto koltugu yerine de geciyor. Evede öyle uyanmadan cıkarıyorsunuz. Benim arkadasımın bebegi mesela puseti duruyordu hep o mutfakta banyoda hep kullandı cocuk orda sakin die. Ama 1 yasına kadar kullanmak cok zor genelde 9 ayı gormuyo bebeler buyuyo. Bazıları 6 ay sonra sıgmıyo. Her cocukta farklı kullanılıyo. Oturmayı yırumeyi öğrendikleri için zaten pusette durmuyorlar pek oturursa bile etrafı gormek istiyo oyuzden bebek arabasının diger parçasına gecis yapılıyor

Elde derken yani bebek arabasını ilk zamanlar kullanmayız . Bi hastaneye anneme kv götürürken onunla götürürüz her yere diye söyledim ya da kanguruyla.

Ortalama İlk 6 ay için arkadaşın pusetli Graco Evo Travel sistem bebek arabasını kullanacağız biz, sonra kendisine geri vereceğiz kendi bebek arabamıza geçeceğiz.
Pusetle arabaya koyması da rahat olacaktır diye düşünüyorum ben de ilk zamanlar için. Sonra da oto koltuğunu aldık, ona geçeriz zaten.
Tabi bebeğimin karakterine, gelişimine göre de bu süre kısaladabilir.
Bebek arabası olarak ta kabin boy Cybex Eezy s twist-2 aldık ama puseti ayrıca satılıyor, ona da ayrıca para vermedik diğeri var diye. Bakalım süreç nasıl ilerleyecek
-İlk 3-4 ay için de sling kullanacağım. Gebe okulunda da uzmanlar bu aylar için sling önerdiler. Sonra da severse kanguru alacağım. Bir arkadaştan denerim muhtemelen bir iki gün, severse alırım çünkü sağlıklı bir kanguru da biraz pahalı. Hemen almayı düşünmüyorum bu yüzden, kaç arkadaşımın elinde kaldı çocuğu sevmediği için.

Benimki değişik bir tür. Evimizin karşısında bir apartman var sadece yazları doluyor tamamı araplara ait. Ben evde şortla falan rahat gezeyim bakmasınlar diye o da üstsüz geziyor

Benim sorunum doktordan dolayı oldu zaten bana sormadan daha 32. Haftaya girmemişken 32. Hafta raporunu işlemiş. 31. Haftadaydım ben 32. Hafta çalışır raporunu sisteme girdiğinde. Bir de baktım bazılarında 32. Haftada aldıkları raporda ne zaman izne ayrılacakları yazıyormuş benimkinde yazmıyor o biraz aklımı karıştırdı. İdaremle görüştüm o da şansıma tatile çıkmış dönüşte ilgilenirim dedi bekliyorum.

Sahiden o nasıl şey öyle, insan söylemeden niye böyle bir şey yapar. Bence de en güzeli idare dönsün onunla bir görüşmek. Yoluna girer hiç merak etme. İstersen biraz yönetmelik te okuyabilirsin, hakimiyet açısından çok iyi oluyor.

Muayene sırasında çalışıyor musun demişti evet demiştim o da kendince gerekli görüp yazmış raporu sanırım. Bu konular aşırı gerdi beni sanki her şey ters gidiyor gibi hissediyorum. Özellikle adaylık konusu aklıma takıldı ya izne ayrıldım diye adaylık kalkmazsa falan diye yönetmeliğe de defalarca baktım bu konuda hiçbir ifade göremedim

Yav bu erkekler neden böyle cidden bunlara ekmek su vermemak lazım
İşkence yemin ederim asla anlamıyorum kafasını benimki iyidir hoştur ama biraz paranoyak mi denir bilmiyorum değişik bı tür dışarda oturalım yok oraya baktın yok buna baktın artık gezerken keyif alamicak duruma getirdi beni . Hele perde takıntısı Allah'ım delirmek üzereyim kız baya normal perde yani gozukmez imkansız kenarlarina bile ordan gozukur diyor kenarlaru boş kaliyor diye en sonunda ne yapmamı istiyorsun dedim hapis oliyim o zaman

Sonuçta 657’ye tabisin, hiçbir şey olmaz. Rahat olmaya çalış. Çocuk sahibi olmana engel olacak değiller ya kadroya alacaklar diye. Sadece dediğim gibi önce idareyle sonra Mem’le görüşmeyi ihmal etme. Ben çok yararını gördüm doğrudan iletişimin. Her şey yoluna girecek.

Peki çok teşekkür ederim

Gündüz tülden evin içi görünmez ki akşam ışık yanınca görünür anca

Cybex Eezy s twist-2

Bende de Cybex Eezy s twist-2 var anakucagıyla set aldık biz gecen sene. Bence cok pratik ve hafif bi araba. O donem denediklerim arasında en hafif ve kullanıslı arabaydı

Ay işin çok zor Allah kolaylık versin bizim ev tamamen perdesiz çarşamba gününe kadar bi de giriş kat benimkinin umru değil özellikle evin içine bakan birileri yoksa takmaz öyle şeyleri

Bende de Cybex Eezy s twist-2 var anakucagıyla set aldık biz gecen sene. Bence cok pratik ve hafif bi araba. O donem denediklerim arasında en hafif ve kullanıslı arabaydı
Evet çok araştırarak karar verdim ben de.
Rahat olması, hafif ve sağlamlığı, tek elle açılıp kapanması gibi pratikliği, küçülmesi ve bagaja rahat sığması, çift yönlü kullanımı, tam yatması gibi özellikler çok önemliydi benim için. Umarım uzun vadede de memnun kalırız evlatlarımızla. Sağlıklı günlerde kullansınlar.

Evet aynen saydıgın özelliklerde başka araba yok bile diyebilirim ben de. Bazıları tam yatmayı yada cift yonu onemsemıyo ama tam yatma da cok onemli çift yonde allah inşallah agız tadıyla hepinize kullanmayı nasip etsin

Benim için de tam tersi en önemlilerinden oldu hep.
Daha parkta göz göze sohbet ede ede gezeceğiz oğlumla Ah hayaller, yaklaştıkça yüreğim yerinden çıkacak sanki. Boğazım düğüm düğüm oluyorRabbim sağlıkla kucağımıza almayı, hayallerimizi mutlulukla yaşamayı nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…