Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
İnstagramda falan sürekli erken doğum ile ilgili şeyler karşıma çıkıyor. Erken doğan kaybedilen bebekler falan çok etkileniyorum ya. Dün doktorum da heran herşey olabilirde olmayabilirde dedi iyice modumu düşürdü. Rahim ağzı 24mm ölçüldü. Sanırım bu süreçte çok sevdiğim doktorumdan başka birine daha gözükücem. Çünkü hala neden progesteron fitil bile kullanmadığımı sorguluyorum. Yeni bi görüş almak iyi olur inşallah🥹
Konuşuyorsun telin yanında bence algoritma olarak karşına çıkıyor benimde tam tersi 25de 26 doğan bebeklerin nasıl yaşama tutunduğu ile ilgili videolar çıkıyor mesela bir tanesi 755 gram doğmuş 27 haftalıkken 93 günün sonunda sağlıkla kucaklarına almışlar sana denk gelen kısım belkide genelin %1 lik kısmıdır artık her şey çok ileride Allah ömrünü kısa vermişse yaşamaz o ayrı ama diğer türlü yaşamaması için neden yok teknoloji ve sağlık alanında iyi ülkeyiz içini ferah tut her şey çok güzel olacak💕

Kızlar selam. Mesajlarınızı okudum çok teşekkür ediyorum kesinlikle sıkıntılı bir insan bu süreçte beni çok yıprattı😒içimden küfürler ediyorum kendisine. Neyse olayla ilgili bir gelişme oldu bizim odada olan diğer arkadaşla da sorun yaşamıştı o öğle arası olayı bize anlatırken ik müdür şansımıza yanımızdan geçti ge duydu sonra yanına çağırdı anlatmış. Bende bir iş için ik müdürnün odasına gittim banada sordu onayladım birkaç örnek gerdim. İlgileneceğim ben dedi. Sabahtan ber de çok iyi gibi davranıyor konuşma çabasında kibar ve saygılı. İk mı konuştu kendisi mi vicdan rahatlatma çabasında bilemiyorum artık. Ama birine durumu bildirmek çok iyi hissettirdi ki iki kişi birden aynı sorundan yakınınca yaptırımda olası bence. Şu anlık bir şey yok bakalım umarım dikkat etmeye devam eder tavırlarına😄ik müdürü o kadar kibar bir adam ki gerçekten toplantıdayken bile ara verip dinledi beni çokta iyi oldu😒inşallah yaptıklarının karşılığını bulur

dogumdan 5 ay sonra cekilmisim bu fotoyu 4 sene once. emzirmek baya kilo verdiriyor yuruyus de ayni sekilde ben de yemekten kismamistim hic ama istahli biri de degilim

Eklentiler

• IMG_3245.jpeg
    IMG_3245.jpeg
    140,8 KB · Görüntüleme: 32
Ben de az önce sitede 26.haftada doğan, küvözde uzun süre kalsa da şu an kocaman olan bi bebonun sorusunu okudum. Yaşam sınırını geçtik, hiç kötü düşünme canım benim ama için rahat olsun git başka doktora da
Olumlu şeyleri duymak da güzel hissettiriyor tabiki. Doktorum sütekli 32 den önce olamamlı dediği için strese girdim. Olumlu şeyleri duymak istiyorum. İhtimaller herkes için var doktorum da daha güzel şeylerden bahsetsin istiyorum. İnşallah vaktinde olacak herşey☺️

Canım ben de 9,5 ay kızıma baktım çalışmadım ama en çok sağım yaptığım dönemdi. Hem süt çoğalsın hem dolaba atabileyim diye. O zaman aventle de verdim kaşık biberonla da verdim ilk başlarda siringayla da verdim. Şimdi de hem kaşık biberon aldım hem comotomo aldım
sağım yapmak gerekirse sonrasında da alsam olur mu makinayı yani düşük bütçeli bişey varsa onu da alabilirim elle olanlardan falan. Ablamlar da en başta şırınga ile vermişlerdi ebeler onu önermişti. Şimdi bi de comotoma dedğine bakayım. Seçenek çok kafa karıştırıcı 🤭

Kızlar Cybex bebek arabası alanlar puseti ne aldınız acaba?
Ben almadım eşimin bir arkadaşı ödünç verecek modeli bu Cybex Cloud Q Tam YatıÅlı Ana KucaÄı (Grape Juice) Bebekhouse.com'da
Kendim alacaksam en basic modeli alırdım kış bebesi olacağı için yaza kadar pusete geçer bence, o da bu model.

Bebek arabası ne aldın? 🥲

sağım yapmak gerekirse sonrasında da alsam olur mu makinayı yani düşük bütçeli bişey varsa onu da alabilirim elle olanlardan falan. Ablamlar da en başta şırınga ile vermişlerdi ebeler onu önermişti. Şimdi bi de comotoma dedğine bakayım. Seçenek çok kafa karıştırıcı 🤭
Elle yapılanlar hem can yakıyormus hem de yeterince süt alinamiyormis. Kullanan arkadaşlarım böyle yorumlamislardi. Sonra da alınabilir tabii ki ama bence zaten en baştan gerekli. Çünkü süt olsa bile bebekler ilk başta hem güçsüz hem çok çabuk uyuyorlar memede. Ben bu sürede sarılıktan seker düşmesinden korumak için hem emzirdim hem sagip verdim.

Konuşuyorsun telin yanında bence algoritma olarak karşına çıkıyor benimde tam tersi 25de 26 doğan bebeklerin nasıl yaşama tutunduğu ile ilgili videolar çıkıyor mesela bir tanesi 755 gram doğmuş 27 haftalıkken 93 günün sonunda sağlıkla kucaklarına almışlar sana denk gelen kısım belkide genelin %1 lik kısmıdır artık her şey çok ileride Allah ömrünü kısa vermişse yaşamaz o ayrı ama diğer türlü yaşamaması için neden yok teknoloji ve sağlık alanında iyi ülkeyiz içini ferah tut her şey çok güzel olacak💕
İnşallah herşey güzel olacak. Güzel şeylerle de karşılaşıyorum ama oluösuzları kafamda yer ediyorum🙈 Sürekli kendime olumlama yapıyorum falan ama etrafımda soranlar olunca falan stresim daha da artıyor. Sürekli zayıfsın yemiyorsun ondan erken doğma tehlikesi var diyenler falan. Annem yanımda sürekli stres yapma diye söylenip duruyor Küçük bi çikolata yiyecek olsam olay oluyor paketli bişey yeme erken doğumu tetikler falan filan sanırım daraldım biraz. İnşallah vaktinde güzellikle sağlıkla olacak herşey😊

İnşallah herşey güzel olacak. Güzel şeylerle de karşılaşıyorum ama oluösuzları kafamda yer ediyorum🙈 Sürekli kendime olumlama yapıyorum falan ama etrafımda soranlar olunca falan stresim daha da artıyor. Sürekli zayıfsın yemiyorsun ondan erken doğma tehlikesi var diyenler falan. Annem yanımda sürekli stres yapma diye söylenip duruyor Küçük bi çikolata yiyecek olsam olay oluyor paketli bişey yeme erken doğumu tetikler falan filan sanırım daraldım biraz. İnşallah vaktinde güzellikle sağlıkla olacak herşey😊
Olumsuzlara odaklanmaya meyilli insan beyni, çok normal. Kaldı ki sen çok iyi karşıladın bu süreci, ah vah demek yerine yapılacaklara bakıp iyi şeyler olacağına inandırıyorsun kendini, bence bu çok önemli bir şey, ayrıca evladın da çok şanslı bence ❤️ paketli gıda vs hiçbir alakası yok ya, seni strese sokmalarına izin verme kırılacaklarsa kırılsınlar senden önemli hiçbir şey yok şu an. Doktorunun izin verdiği her şeyi ye iç, seni ne mutlu ediyorsa öyle davran. Ben hiç kötü bir şey düşünmüyorum bu konuda, evet risklisin ama yaşam sınırını geçti anneliğin yarısı evhammış 6 ayda bunu anladım ben, düşündüğümüzden çok daha fazla güçlüler bence.

Ben bugün sol dizime basamıyorum. Topal oldum 26. Haftada 😅 herşey normal, yola devam. Sanırım aşırı kilo aldığım için vücut taşımakta zorlanıyor
Ay bende de sol dizimde oturup kalkarken acı var. Sağ bacak şişen sen miydin başkası mıydı? Hep tek tek oluyor ve hepimize benzer oluyor komik 🤣🤣

İnstagramda falan sürekli erken doğum ile ilgili şeyler karşıma çıkıyor. Erken doğan kaybedilen bebekler falan çok etkileniyorum ya. Dün doktorum da heran herşey olabilirde olmayabilirde dedi iyice modumu düşürdü. Rahim ağzı 24mm ölçüldü. Sanırım bu süreçte çok sevdiğim doktorumdan başka birine daha gözükücem. Çünkü hala neden progesteron fitil bile kullanmadığımı sorguluyorum. Yeni bi görüş almak iyi olur inşallah🥹
tabii başka doktora da git benim 3. ayda korkunç bir kanamam oldu. 7.ay bitmek üzere hala progestanı bıraktırmadı. bu ay bıraktıracak muhtemelen.

Ne alakası var canım tartışmaya meraklı ise bilemem millet. Ne kadar rahat kolay olmuş diyorsunuz e normal değil mi sezeryan olmuş bunu dedim diye niye tartışma çıkaracak oluyorum . Ki benim de dikkatimi çekti gayet rahat olmuş diye dedim

Hahaha yok artik neden olsun oyle bisey . Ama oyle videodan goruldugu gibi olmuyo yasayan arkadaslarin deneyimlerini dinlemek lazim:)
Ay yok sezaryen doğuran kendine ana demesin mevzusu patlamıştı sosyal medyada bi ara, onun için dedim yav. Birinin doğum anı birinin sonrası zor yoksa ikisi de kolay şeyler değiller

Olumlu şeyleri duymak da güzel hissettiriyor tabiki. Doktorum sütekli 32 den önce olamamlı dediği için strese girdim. Olumlu şeyleri duymak istiyorum. İhtimaller herkes için var doktorum da daha güzel şeylerden bahsetsin istiyorum. İnşallah vaktinde olacak herşey☺️
Aklına kötü bişey geldiğinde hemen yerine güzel bir düşünce koyarak onu desteklemen lazım. Şöyle düşün kötü düşünceyi kapatıyorsun ama yerine yeni bişey koymadıkça eskisi tekrar önüne gelir. Beyin biraz böyle düşünmicem dedikçe düşünüyorsun. Mesela o an düşünmek için bi liste oluşturup onlara bakıp o konuları düşünebilirsin. Geneli seni rahatlatan şeyler olursa acayip rahatlıyorsun. Ben bi ara sürekli deprem olacak korkusunda en son cips havuzunda yüzdüğümü falan düşünmüştüm 🤣🤣 şuanda da bebişle ilgili kötü bişey aklıma gelince hemen işte küvet bakim diyorum böyle o an o düşünceyi atlatıyorum. Zamanla aklına gelmeyecektir inşallah 🩵

Hiç dinleme hatta anne kardeş uzaklaşamazsında arkadaş falan varsa bir süre görüşme böyle olumsuz düşünen kim varsa bende çok zayıfım alakasızlığı ordan bir kere kır gayette çikolatalı gofrettir bisküvidir canım isteyince yiyorum olsa bizimki haydi haydi şimdiye kadar çoktan tetiklenirdi valla canım isteyince gazlı içecek de içiyorum tabi onu gizli yapıyorum eşim kızıyor diye yani demem o ki iğne ucu kadar sebepten erken doğum tetiklenmez başka nedendir olacaktır zaten o senin elinde olan bir şey değildir adamlar 40. Haftaya kadar sigara içiyorda bir şey olmuyor sen kıçı kırık çikolata yüzünden mi erken doğurcan hiç kulak asla bol bol pozitiflik bas bünyene çünkü asıl erken doğumu tetikleyen şey stres başka hiçbir şey değil

Ben almadım eşimin bir arkadaşı ödünç verecek modeli bu Cybex Cloud Q Tam YatıÅlı Ana KucaÄı (Grape Juice) Bebekhouse.com'da
Kendim alacaksam en basic modeli alırdım kış bebesi olacağı için yaza kadar pusete geçer bence, o da bu model.

Bebek arabası ne aldın? 🥲
Ben de yurtdışından alacağım sanırım cloud g yi önerdi bana da ordaki kadın ama ne fark var ne değişik anlamaya çalışıyorum şimdi🥲 eezy twiste karar verdim ben ya, bana çok kullanışlı geldi. İki arkadaşım var kullanan iş yerinde ikisi de aşırı memnun😅

Aynı seyı ben gecen sene ama benim kı kötü sonuçlandı sana tavsiyem iyi bir doktor bul ve mümkünse dınlen suan ben tek gebeyim doktorum rahim ağzını ıkı haftada bir ölçüyor 25. Haftada 40 cıktı suan 27 oldum çarşamba günü tekrar gıdıcem

X