Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Ölçüler yanıltıcı olabiliyor ya bikere benim kafa sı 3 hafta ilerdeydi. Sonraki kontrolde haftasıyla uyumlu cıktı. Bazen bebişker cok hareket ediyo yakalayamıyorlar.

Ay sancın baya var kız noldu bize böyle ya ne 2. Gebelikmiş arkadaş korkma sınırı geçtiler zaten doğarsa da hoşgelmii
Herhalde çok ara vermeden yaptık diye mi böyle oldu anlamıyorum ya hoş ilkini de zaten 37e kadar zor taşımıştım. Çocuğu hastanede bırakıp çıkmaktan çok korkuyorum 2400 olmuş kilosu bir hafta önden gidiyor ama ciğerleri ne kadar gelişmiş olabilir ki 33 haftalık olacak yarın

Herhalde plasenta eskimesi gibi bişeyi kastetti doktor artık bilemiyorum. Kaşarı köyden söylicez nasipse. İnşallah sağlıcakla hamileliğimin doğumumuzu atlatırız da mis kokulu yavrularımıza sağlıkla kavuşuruz hepimiz

Çok mantıklı evet bak o şekilde yapabilirim öğünlerimi. Cuma günü pazardan meyve de alıyoruz o zaman kefir için. Şimdi sade kefir aldım da keyifle içebileceğim bişey değilmiş, yıllar önce denemek için içmiştim damak zevkim değişmemiş kırmızı meyveyi denicem mutlaka, teşekkür ederim

Ya kuzum benim o kadar haklısın ki ne şekerini yükseltiyor acaba böyle ya inşallah sağlıkla seninde zamanında bebişini kucağına aldığın günleri görürüz çok az kaldı
Amiiin inşallah inşallah hepimiz için duam bu benim de genetik yatkınlık demek ki inşallah doğumdan sonra geçer hepsi. Bugün endokrin doktorum diyo, gebelikte oluşabilecek bütün endokrinlik rahatsızlıkları toplamışsın (diyabetin yanında hipotiroidim de var)

Evet evet canım biliyorum onu, önceki mesajlarda yazmıştım gözünden kaçmıştır, benim bebişin karın çevresi geri kalmış biraz da onun için dedim

Ölçüler yanıltıcı olabiliyor ya bikere benim kafa sı 3 hafta ilerdeydi. Sonraki kontrolde haftasıyla uyumlu cıktı. Bazen bebişker cok hareket ediyo yakalayamıyorlar.
Kuşum benim bi de şey oldu, 2 gün önce acile gitme durumum oldu ya, orda da ölçüm yapmışlardı orda da aynı değerler çıktı, senin dediğin gibi düşündüm ben de, sonra bugün benim doktorda da aynı değerleri görünce dedim herhalde ikisi de aynı şekilde yanılmamıştır herhalde. Ama dediğinde tabi haklısın bebekler zaten ufak olduğu için 1 milimetrelik fark bile gün oynatabiliyor

Canım kilosu iyi ciğer gelişiminde de 34 önemli diye duymuştum tıbben bilmiyorum ama bu kiloya göre direk yanına bile verebilirler ama bir kaç hafta durabilseler, benim ilki 41di ama bunda bende öyleyim canım napalım elimizden gelmiyor ki ötelesek sancıyı

Ayy inşallah sag salim kucagımıza alırız vakti zamanı allah bilir tabi

Kızlar benim dün sancım cikmistiya nst de. Bugün de çıktı doktor nidicard 10 mg verdi. Gunde 6 tane iç dedi ama 6 cok degil mi ya o an sormayi akıl edemedim

4 saatte 1. Benim ilk sancım cıktıgında 15 dk arayla verdiler 4 taneyi 45 dakkada içtim yani. İlk baslarken yukleme şeklinde yapışıyormus kendi doktorumda oyle dedi. Sonra 3 saatte 1 e cıkardılar. Sakinleşince de 6 saatte 1 oldu. Ama sancı artarsa oda artıyor. Normal yani

Kızlar benim dün sancım cikmistiya nst de. Bugün de çıktı doktor nidicard 10 mg verdi. Gunde 6 tane iç dedi ama 6 cok degil mi ya o an sormayi akıl edemedim
Ben de 6 tane kullanıyorum dün 12 kullandım bebeklerim perişan oldu ama şu anda iyiler. Dün hareket etmediler kemiklerini hissediyorum ittiriyorum sallıyorum tepki yok çok korktum. Oksijen ve serum bağlandı nidicard dozu azaltıldı anca kendilerne geldiler. Gelişim geriliği de yapıyormuş bu ilaç hiç içime sinmiyor ne yapacağız bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…