Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    208
Maşallah bu kilo almayanlara da ben imreniyorum doğrusu,29.haftada +11 kilo oldum 😅
merhaba, yalnız değilsin :) hamile olduğumu öğrendiğimden beri düzenli beslenmek ile 26. hafta +12 kilo almış oldum. düşük tehlikesi atlatınca harekette yasaklanınca böyle bir sonuç oldu. Üzülüyorum ama önemli olan onun sağlığı ve sonrasında halledilir fazlalıklar :)
Kızlarrr bence bu biraz hamile kalınan kiloyla da alakali bir durum. Ben zaten yüksek bir kiloyla hamile kaldım. 88 kiloydum ilk hamile kaldığımda 91 çıktım 26. Haftanın başında. Yakin arkadasimla hemen hemen aynı dönemde başladı hamileligimiz. O 46 kiloydu. Ilk 4 ayında 12 kilo aldı mesela. Sonrasinda da hızla yükseldi. Hatta doktoru hızlı kilo artışı sebebiyle seker yukleme testini tekrarlatti. Bir sey mi kaçırdık acaba diyerek.

Merhaba kızlar. Bugün şeker testi yaptırdım ama pozitif çıktı malesef. 7 gün takip ve diyet verildi. Haftaya perşembe tekrar açlık tokluk şekerine bakılacak. Birde idrar testine enfeksiyon çıkmış çok az. Onun içinde munorol şase verdi tek kullanımlık. Valla o şekerli şeyi içipte normal sonuç alan arkadaşları tebrik ediyorum :) o neydi yahu öle, şekerden miden bulanıyor resmen

Tecrübeli anneler, anne yanı yatağı kaç aya kadar kullanmak mantıklı oluyor? Next2me nin büyük boyunumu alayım yoksa 6 aya kadar olanı mı kararsızım.

Bir de salonda uyuması için nasıl birşey aldınız? Benim koltuklarım küçük, gündüz uyuduğunda neyin üstüne koyarım bilemedim. Nasıl birşey almalıyım gündüz diğer odalarda uyurken?
Acayip cahilim bu konularda ve hala tek bir eşya alamadım bebeğe 28. Haftadayım🤭
Ben park yatak aldım en azından 3 yaşına kadar filan onda uyur, anne yanı özellikli. Juno yatağımızı da ilk 3-4 ay salonda vs her yerde kullanacağız. Bir de joie Serina ana kucağı aldık elektrikli, o da odadan odaya rahat taşınıyor orda da uyur

Maşallah sağlıkla doğsun ☺️ benim de kızım olacak son kontrolde 9 gün önde gidiyordu 28+1 de 1360 gram çıktı boy söylemiyor bizim doktor son 2 kontroldür falan.siz kaçıncı haftadasiniz
Bir hafta var aramızda kuşum. Ayrıca bende bazen muayeneye gidince izlemekten kendimi o kadar alamıyorum ki soru sormayı unutuyorum🤭🤭😅😅

Merhaba kızlar. Bugün şeker testi yaptırdım ama pozitif çıktı malesef. 7 gün takip ve diyet verildi. Haftaya perşembe tekrar açlık tokluk şekerine bakılacak. Birde idrar testine enfeksiyon çıkmış çok az. Onun içinde munorol şase verdi tek kullanımlık. Valla o şekerli şeyi içipte normal sonuç alan arkadaşları tebrik ediyorum :) o neydi yahu öle, şekerden miden bulanıyor resmen
Hemşire beni tebrik etmişti tek dikişte içen bı sen varsın diye 😅😂

Sucuktaki mesele çiğlik değil içindeki nitrat. O yüzden dikkat etmek lazım kızlar. Uzun süredir yok ama P PINAR OGUZ da öyle demişti diye hatırlıyorum. Nerelerdesin P PINAR OGUZ 🤗🤗
Merhaba canimm ben tasinma hazirliklarikdan hic bakamadim buralara evi tasidik sukur tasindik eksikler bitmesede ustalar sagolsun ozellikle mobilyaci canimdan bezdirdi bir yandada bebisinhazirliklarina basladik veeee biz kasabiz ben yemiyorum icinde nitrit var mecburu koyuyorsun tarim bakanligi istiyor ondan dolayi yememek lazim biz %100 etten yapiyoruz ona ragmen yemiyorum

Kızlarr yine asiri mide yanmam var bogazima kadar geliyor, kalp krizi geciriyormusum gibi agriyor midem bogazim, istifra ettim 2 kere. Doktor mide yanman var mi dedi cok var diyince gunde 2 3 tane soda icebilirsin demisti ilac vermedi. Soguk süt ictim kuru ekmek yedim bana misin demiyor ya

Merhaba canimm ben tasinma hazirliklarikdan hic bakamadim buralara evi tasidik sukur tasindik eksikler bitmesede ustalar sagolsun ozellikle mobilyaci canimdan bezdirdi bir yandada bebisinhazirliklarina basladik veeee biz kasabiz ben yemiyorum icinde nitrit var mecburu koyuyorsun tarim bakanligi istiyor ondan dolayi yememek lazim biz %100 etten yapiyoruz ona ragmen yemiyorum
Allah kolaylık versin canım, grupça merak etmiştik seni ❤️ arada haberdar et bizi. Kendini de çok yorma. 🤗🤗

Geçmiş gitmiş olsun, yeni yuvanda huzur içinde rabbim bebeğini kucağına aldirsin canım

Ben önce şeker yüklemesi yaptırdım, yüksek çıktığı için ölçüm cihazıyla ilerledik.
Gerçekten yanıltıcı.
Evde ilk ölçüm 123
Ikinci ölçüm 104
Sağlık ocağı tahlil sonucunda ise 84 🙄
Hangisi doğru bilemiyorum.Şeker yuklemesine de güvenim kalmadı zaten..
Kendi vücudunuzu kendimiz dinlemekten başka secenek yok gibi 🤭😅
Şeker ölçümü yapılsa da yapılmasa da dikkat etmek önemli. Ben yükleme yaptırmadım ama bir eczacı bana yaptır ama şimdi yaptırsan da çıkmayabilir sonradan çıkabilir vs demişti. Ne kadar doğru bilmiyorum. O zaman anlaşılan o ki sonuç ne çıkarsa çıksın dikkat etmek gereyor.

Hayatımda ögüre ögüre şey içtiğimi hatırlamam gözlerimden resmen yaş geldi şimdi 1 saat dolsun diye bekliyorum

Kızlarr yine asiri mide yanmam var bogazima kadar geliyor, kalp krizi geciriyormusum gibi agriyor midem bogazim, istifra ettim 2 kere. Doktor mide yanman var mi dedi cok var diyince gunde 2 3 tane soda icebilirsin demisti ilac vermedi. Soguk süt ictim kuru ekmek yedim bana misin demiyor ya
Doktor bana Gaviskon içebilirsin diyor hamileliğin başından beri iki şişe falan kullanmıştırım. O da mı yasak dedi senin doktorun

Ben park yatak aldım en azından 3 yaşına kadar filan onda uyur, anne yanı özellikli. Juno yatağımızı da ilk 3-4 ay salonda vs her yerde kullanacağız. Bir de joie Serina ana kucağı aldık elektrikli, o da odadan odaya rahat taşınıyor orda da uyur
Serina biraz pahalı bir modelmiş şimdi baktım da. Diğer anakucaklarına göre yani. Ben de evin içinde kullanabileceğim bişey istiyorum. Bunu seçmende özel bir neden var mı

Serina biraz pahalı bir modelmiş şimdi baktım da. Diğer anakucaklarına göre yani. Ben de evin içinde kullanabileceğim bişey istiyorum. Bunu seçmende özel bir neden var mı
Ben ilk gördüğümden beri çok beğendim hem manuel hem elektrikli olmasını, müziklerini rahatlığını vs çok işlevli, indirimde almıştım sanırım 5000’e filan. Sitede hep pahalı görünüyor ama mağazada indirime giriyor sık sık arada bi bakın gittikçe. Daha uygunları vardır tabii ama benim içime sinen bu oldu

X