Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    208
Yok canim doktorum 24 saatlik idrar istemedi hic. Birazdan yine idrar tahlili vericem o da 24 saatlik degil

İnşallah güzel sonuçlar alırsın canım. Ben idrar verdim protein + çıkınca dün akşam aradi doktorum 24 saatlik idrar istedi protein kaçağı için. Sağlıkla zamanında alalım bebeklerimizi kucagimiza çok korkuyorum. Ödem anı kilo artışı tansiyon vb birseyler oldu mu sende. Bende tansiyon değişiklikleri oluyor

İnşallah güzel sonuçlar alırsın canım. Ben idrar verdim protein + çıkınca dün akşam aradi doktorum 24 saatlik idrar istedi protein kaçağı için. Sağlıkla zamanında alalım bebeklerimizi kucagimiza çok korkuyorum. Ödem anı kilo artışı tansiyon vb birseyler oldu mu sende. Bende tansiyon değişiklikleri oluyor
Bende hep yuksek tansiyon vardi zaten nabzim da hep 100un uzerinde. Insallah bebislerimizi zamaninda sag saglim kucagimiza aliriz kuzum. Doktor gebelik zehirlenmesi olabilir dedi korktum baya

Bende hep yuksek tansiyon vardi zaten nabzim da hep 100un uzerinde. Insallah bebislerimizi zamaninda sag saglim kucagimiza aliriz kuzum. Doktor gebelik zehirlenmesi olabilir dedi korktum baya

Amin canım inşallah evet benimki de bu riskten bahsetti kesin tanı için de 24 saatlik idrar istedi. Senden niye istemedi ki. Protein kaçağı tam bunla belli oluyormuş. Ctesi sabahtan getir dedi ctesi sabahtan götüreceğim. 2500 kg yu geçse bebeklerimiz inşallah çok korkuyorum ise de gitmiyorum bu hafta homeofistim rapor verir artık haftaya için

Benim idrar tahlilim de kötü çıktı yine gebelik başından beri idrar yolu enfeksiyonuyla uğraşıyorum 🥺

Eklentiler

• IMG_8175.png
    IMG_8175.png
    143,9 KB · Görüntüleme: 93
Kizlar tekrarlayan idrar yolu sorunu cok gordum. Nacizane tavsiyemi yazmak isterim. Cranberry suyu.
Ben ilk oldugumda agir bir iltihapti direkt antibiyotik kullandim sonra tekrar edince cok yuksek degildi degerim ve cok unlu, Paris’te bolumun basi kadin dogum profesorum cranberry suyu ic dedi. Arastirdim ve gercekten bakterilerin idrar yolunda tutunmasini engelliyormuş. 10 gun falan 1-2 bardak ictim bir daha da tekrarlamadi enfeksyiyonum.
Turkiyede malesef sanirim katkisiz meyve suyu olarak pek satilmiyor, hap formlari var diye duymuştum. Yalniz kizilcik suyu ya da diger berrylerin suylariyla ayni sey degil.
Doktorunuza sorun derim. Urologlar biliyor, anneme de yazmislardi. Kadin dogumcuda bilir sanirim.

Tecrübeli anneler, anne yanı yatağı kaç aya kadar kullanmak mantıklı oluyor? Next2me nin büyük boyunumu alayım yoksa 6 aya kadar olanı mı kararsızım.

Bir de salonda uyuması için nasıl birşey aldınız? Benim koltuklarım küçük, gündüz uyuduğunda neyin üstüne koyarım bilemedim. Nasıl birşey almalıyım gündüz diğer odalarda uyurken?
Acayip cahilim bu konularda ve hala tek bir eşya alamadım bebeğe 28. Haftadayım🤭

Tecrübeli anneler, anne yanı yatağı kaç aya kadar kullanmak mantıklı oluyor? Next2me nin büyük boyunumu alayım yoksa 6 aya kadar olanı mı kararsızım.

Bir de salonda uyuması için nasıl birşey aldınız? Benim koltuklarım küçük, gündüz uyuduğunda neyin üstüne koyarım bilemedim. Nasıl birşey almalıyım gündüz diğer odalarda uyurken?
Acayip cahilim bu konularda ve hala tek bir eşya alamadım bebeğe 28. Haftadayım🤭
İkinci sorunuza cevap olarak; yataş juno ☺️ E-bebekte de benzer olarak reflü yatakları var. Onlardan da alabilirsiniz. Ama kemerli olsun çünkü onlar eğimli olduğu için kemersiz olanlardan kayıyormuş bebişler 🥹🤍

Bu 3-4 yaşına kadar kullanılabilen sanırım, değil mi?
Evet 3 yaşına değin kullanılıyormuş. Açıkçası ben de hiç taşıyamam o yaşına değin düşünüyorum ama babası taşısın. Seyahat etmeyi çok seviyoruz, eğer bebiş geldiğinde de uyumlu bir bebek olursa onunla da sık sık bunu gerçekleştirmek istediğimizi düşündük. Bu durumlarda özellikle bebek arabasının çok elverişli olmayacağı yerlerde çok işimize yarayacaktır. Bir de açıkçası bu 3 yaşına kadar kullnılabilen olmasa idi yine diğer baktığımız da 7 bin lira civarlarındaydı. Oturma pozisyonu sebebiyle mini olanlara ve aşağısı toplananlara hiç bakmadık. O yüzden çok anlamlı bir fark da kalmayınca bunu tercih ettik.

Amin canım inşallah evet benimki de bu riskten bahsetti kesin tanı için de 24 saatlik idrar istedi. Senden niye istemedi ki. Protein kaçağı tam bunla belli oluyormuş. Ctesi sabahtan getir dedi ctesi sabahtan götüreceğim. 2500 kg yu geçse bebeklerimiz inşallah çok korkuyorum ise de gitmiyorum bu hafta homeofistim rapor verir artık haftaya için
Hic bilmiyorumki doktoruma sordum hatta 24 saatlik idrar yapilacak mi diye gerek yok dedi. Idrar verdim sabahtan simdi heyecanla sonucu bekliyorum. Yuzduk yüzdük kuyruguna geldik insallah bebeklerimiz sag saglim dogar

6 aylık süre çok kısa geliyor bana ya. Sürekli sürekli beşik almak zorunda kalırmışsın gibi olur. Bu sefer elindekini satcan mı nereye koycan düşün dur. Odalarda uyutmak içinde genelde herkes yataş junoyu tercih ediyor. Herkes çok memnun. Ya da işte reflü yatağı gibi babynestler var onları tercih edebilirsin ☺️

Sıkıntı yaşayan arkadaşlarıma çok geçmiş olsun..Hepimiz sağlıkla kolaylıkla sürecimizi tamamlayalım inşallah..30 lara doğru gidiyoruz artık az kaldı 🥰 3 yaşında ki oğlumu anaokuluna göndermeye başladım bende doğum sürecine kadar okuluna alışmış olur 😇 2 erkekden sonra kız bebek hazırlığı çok minnoş geldi bana 😅💗 eksik listesi yaptım yavaş yavaş tamamlıyorum..32. Haftadan sonra yıkama ütülemeye başlarım gibi

Eklentiler

• IMG_2834.png
    IMG_2834.png
    392,2 KB · Görüntüleme: 87
  • IMG_2833.jpeg
    IMG_2833.jpeg
    137,5 KB · Görüntüleme: 87
Sıkıntı yaşayan arkadaşlarıma çok geçmiş olsun..Hepimiz sağlıkla kolaylıkla sürecimizi tamamlayalım inşallah..30 lara doğru gidiyoruz artık az kaldı 🥰 3 yaşında ki oğlumu anaokuluna göndermeye başladım bende doğum sürecine kadar okuluna alışmış olur 😇 2 erkekden sonra kız bebek hazırlığı çok minnoş geldi bana 😅💗 eksik listesi yaptım yavaş yavaş tamamlıyorum..32. Haftadan sonra yıkama ütülemeye başlarım gibi
Ah kapı süsüne bayıldım bayıldım 🥰 Nereden yaptırdın? Tulumda öyle harika hepsi 🥰

X