Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Aslında kilosuna bakıldığında internette normal diyor. Detaylı ultrasona girdiğinizde bebeğe giden, anneden beslendiği damarlara bakılmış mıydı?
Evet damarları iyi diyordu hep. Bu hafta beyin koruyucu etki oluşmuş besin az olduğu için kan akımı beyine gidiyormuş öncelik olarak. Buda kilo alımını etkiliyormuş. Büyük ihtimalle erken doğcak. Şu an için riskli bir durum yokmuş riskli olan gönek bağındaki kan akımında sorun olmasıymış ama büyük ihtimalle işte erken doğum olcak. Eğer durum düzelmezse böyle devam ederse..

Endişeni anlayabiliyorum daha önce gebelik kayıplarım olduğu için. İlk defa bir gebeliğimle bu haftaya gelebildik. Ama geçmişi düşünüp şu anını kötü etkileme lütfen İhtimalleri söylüyor doktorlar ama öyle olacak diye bir şey yok. Bana de 34ten itibaren gelişim geriliği olabilir dediler. İyi düşünelim iyi olsuun. Doktor içini rahatlatmadıysa bence de bir perinatologa görünürsen kendini daha iyi hissedersin

Nerede yaşıyorsunuz? Hemen iyi bir perinatologa mı gitseniz acaba? Kilosu bana da öyle çok düşük gelmedi, en fazla 5-6 gün geri denebilir. Bence içinizin rahatlaması için iyi bir perinatologa gidin.
Doktorum perinatolog her gittiğinde damarlarımı filan inceliyor. Belkide çok ayrıntılı damarlarını incelediği için bu riskleri söylüyor. Daha önce bir şey yoktu ama işte bu hafta bir damarı böyle bir etkiye girmiş. Düzelebilirmiş tabi ama her hafta sıkı takipte olmam lazımmış

Yani doktorun yönlendirmesiyle güzel bir beslenme programı olusturabilir. Birde kan akımı için belki bir ilaç yazilabilir. Gönlünüzü ferah tutun kilo olarak az olsa bile doğduktan sonra toplarlanir miniğiniz. Rabbim yardımcınız olsun

Perinatologsa çok iyi Benim plasentadaki minik kanamalardan dolayı plasentamız normalden daha tombik. Kanamalar geçer mi dedim artık geçmez dedi. O yüzden 34'ten sonra gelişim geriliği olabilir dediler. Böyle bir durumda erkenden alınması gerekir mi dedim, hayır suyun vs diğer şeyler yolundaysa yine de bekleriz 37-38'i dedi. Doktorun düzelebilir dediğine göre umutsuz değiliz. Kendini üzme pozitif enerji gönderelim bebiğe

Ben kendim zayıfım ve kilo da alamıyorum hala ama bebeğin fazla bile. Şöyle besleniyorum, az ekmek, neredeyse hiç hamurişi, hiç tatlı. Sabahları avokado, yumurta, zeytin çok yiyorum. Baklagiller, et, tavuk, balık şeklnde haftaya yayıyorum protein için. Zeytinyağı bolca herşeye ve beredeyse her gün kuruyemiş, özellikle ceviz, biraz bal ve bir iki çeşit meyve. Yulaf, yoğurt, kuru meyveler karışımı da çok lezzetli oluyor. Bu arada ben keçi sütünden yoğurt yiyorum bilmiyorum ne kadar etkili ama.

Avokadoyu yumuşamışlarından almaya çalış yoksa da evde birkaç gün kapalı poşette beklet. Hafif dışı kararıp yumuşayınca biraz istersen limon zeytinyağı tuz ezip ekmeğe sür ama ben en çok yumurta salatası gibi bişeynyapıp ona küçük doğrayıp ve evde ne varsa biber, zeytin, peynir, limon, domates, soğan ekleyip yiyorum.

Çok sağolun burası iyi ki var biraz olsun insan kendini toparlayıp güç bulabiliyor

Cokta fark yok aslında ilerleyen haftalarda kapanır şuan kilo alımı iyiyse problem yapma benimki 37 haftalıkken bildiğin bi deri bi kemik baş cevresi 31 boyu 41 santim minyon bişi doğmuştu cok sukur kuvezlık sarılık hıc olmadı korkmayın her bebek uyumlu doğmaya biliyo önemli olan doğdugu an nefesinde organlarında sorun olmasın.34.haftadan itibaren bebekler cok kilo alırmış.muz tahin ceviz karışımı aksam yatmadan yiyin sabahları haşlanmış yumurta badem protein yiyin

Kilosu bana da normal geldi canım, kötü düşünme ve doktorun canını sıkıyorsa değiştir.
Benim kızların da biri 785 diğeri 760 gr. 25+3 gitmiştim. Haftasıyla uyumlular yani. Senin de öyle

Canim bu kilo gelişim geriliği gibi durmuyor ki iyi bir kilo yani neden böyle diyor. Bence doktor değiştir iyi bir perinatolaga gozuk

Bana da bebeğin kilosu iyi geldi kaldı ki 2 hafta önde ve geride gitmesi problem değil diyor tüm uzmanlar niye böyle strese soktu ki seni gerçekten çok üzüldüm. Burdan doktor kesilmekte yanlış acaba durum kilosuyla ilgili değil mi ama bunu daha net ifade etmesi gerekiyordu. Belki bu saatten sonra doktor değiştirmek daha stresli olabilir ama en azından 2. Bir uzman tavsiyesi alabilirsin. Umarım her şey yolunda gider

Amin, inşallah. Teşekkür ederim.

Ya yine de ikinci bir doktor görürse rahatlarsın. Bana bir perinatolog baya da ünlü hastanede hatta burada da bahsedilen biri sineşi (rahim içi yapışıklık)görüyorum takip edilmesi lazım dedi. Onun verdiği görüntüyle başka perinatolga gidip sordum hemen resme baktığı an bu sineşi değil olsa olsa amniyotik bant olabilir onu da göremiyorum ben yok dedi.
Dayanamadım bir de jinekologuma sordum ve birebir aynı tepkiyi verdi hatta o doktormuydu ya buna sineşi diyen dedi:)
Belki bir doktora daha bile gidebilirim ama cidden bazen yanlış yorumlayabiliyor en iyisi bile.
Hele biraz daha başlarda bir doktor bağırsağında parlaklık var yok kanama alanın var dedi korkuttu. Üstüne 4 doktora gittim onun yüzünden ve hepsi de yok öyle bişeyler dedi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…