Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Amin amin.

25+4 gaz sancısı sandım, birkaç saat sürdü ve gittikçe şiddetlendi artık her sancıda terliyordum acıdan. Hastaneyi aradık bu gaz sancısı nasıl geçer, ne yapalım diye. Doğum sancısı da öyle oluyor gelin dediler. Doğum sancısı çıktı.

25+4 haftalık çok küçük daha. İnşallah biraz daha dayanır. İnşallah hepimiz zamanında sağlıkla kucağımıza alırız.
Çok geçmiş olsun canım umarım dayanır ve zamanında sağlıklı bir şekilde doğurursun 💐

Canim sancılar inşallah durur genelde duruyor sanırım durdu senin demi? Bundan sonra sancı olmasın DİE adalat nidicart tarzı ilaçlarla inşallah baya durur bebeğin gönlünü ferah tut Dualarım seninle 🌸
Evet durdu, nidicart veriyorlar bana da. Progestan iğne kullanıyordum zaten ona rağmen nasıl oldu anlamadım. Teşekkür ederim. İnşallah hepimiz zamanında sağlıkla doğururuz.
Çok geçmiş olsun canım umarım dayanır ve zamanında sağlıklı bir şekilde doğurursun 💐
Amin. Allah razı olsun.

ben ilk hamileliğimde cok zayıftım 42 kiloyla kalmıştım 60 65le doğuma girmiştim hiç iğne felan yapılmamıştı belki sizede gerek görmez doktorunuz 2450 doğmuştu.2.de 45 başladım bakalım
Benimde ilk hamileliğim 40 kiloyla hamile kaldım
Şimdi 47 kiloyum, bu arada bebek ilk haftalardan 7gün arkadan geliyor Adete göre 28 hafta olmamız gerekiyor ama 27 haftayım bu yüzden çok kücük bebeğe nasıl kilo aldıra bilirim, dokdorda karnın cevresinin kücük olduğunu söyledi asla Adet tarihimle uyumlu cıkmıyor

Şimdi 47 kiloyum, bu arada bebek ilk haftalardan 7gün arkadan geliyor Adete göre 28 hafta olmamız gerekiyor ama 27 haftayım bu yüzden çok kücük bebeğe nasıl kilo aldıra bilirim, dokdorda karnın cevresinin kücük olduğunu söyledi asla Adet tarihimle uyumlu cıkmıyor
Muz, avokado, yulaf bebeğe kilo aldırır diye biliyorum.

Protein ağırlıklı besleniin. Et balık ve yeşil mercimek gibi proteinden zengin yiyecekleri rutininize ekleyin. Muz, yumurta, ceviz, avokado, kaşar peyniri tüketin. Güzel güzel kilo alır o zaman merak etmeyin ☺️

İlaç tedavisi uygulanıyor şu an. Duruma göre ciğer geliştirici iğne yapılacakmış. Sancılar durursa yapmayacaklar anladığım kadarıyla.
Benim aklıma gerçekten doğum sancısı gelmedi. Hatta evde sancıları yaşarken de bu ne biçim gaz sancısı, doğum sancısı da böyle bir şeydir herhalde diyordum. Oldukça şiddetliydi. Acı eşiğim yüksektir benim, onu hesaba katmadım.
Vaktinde, sağlıkla doğduğunda hepsini unutacaksın inşallah 🌹 Kalbimiz seninle 🙏🏻

Canım benimde aynı 1 hafta geriden gidiyor polikistik over var bende geç döllenme olmuş seninki de geç dollenmistir gayet normal ilk dr randevumda dr geç döllenme dedi

Avokado nasıl yaparak yiyorsunuz hic yemedim de
Olgunlaşmış, yumuşamış olması gerekiyo öncelikle. Ben içini çıkarıp tuz karabiber zeytinyağı limon ile eziyorum kızarmış ekmeğin üzerinde çok güzel oluyo. Nadiren de haşlanmış yumurta salatasının içine koyuyorum yine aynı şekilde malzemeler ekleyerek

25+4 gaz sancısı sandım, birkaç saat sürdü ve gittikçe şiddetlendi artık her sancıda terliyordum acıdan. Hastaneyi aradık bu gaz sancısı nasıl geçer, ne yapalım diye. Doğum sancısı da öyle oluyor gelin dediler. Doğum sancısı çıktı.
Minik yaramaz, korkutmuş annesini 🧿🧿 Çok çok geçmiş olsun canım. İğnelerle ilaçlarla bile olsa şu an aynı bedendesiniz çok şükür 🙏🏻 inşallah en kısa zamanda her şey yoluna girer 💐

İnşallah. Teşekkür ederim.
Anladığım kadarıyla yalancı sancılar ağrısız ve düzensiz oluyor, sadece kasılma şeklinde. Doğum sancıları ağrılı ve düzenli, beş dakikada birdi benim, onu da hastaneye gelince öğrendim çünkü takip etmek aklıma gelmemişti. Ayrıca kasılma da varmış sancıyla birlikte, ben ağrıdan farketmemişim onu da hastanede farkettim.
Canım çok çok geçmiş olsun benzer şeyleri geçen haftalar yaşadım, tüm gece süren gaz ve adet sancısına benzeyen ağrılar kasılmalar yaşadım. 3 defa nstye girdim. Sancı çıkıyordu fakat düzensiz olduğu için taburcu ettiler beni. Bol su, magnezyum takviyesi ve antibiyotik tedavisi ile (idrar yolu enfeksiyonum da vardı) rahatladım biraz. Ama çok korkmuştum bebelerimiz biraz daha dayansın çok dua ediyorum. 🙏🏼🙏🏼

Minik yaramaz, korkutmuş annesini 🧿🧿 Çok çok geçmiş olsun canım. İğnelerle ilaçlarla bile olsa şu an aynı bedendesiniz çok şükür 🙏🏻 inşallah en kısa zamanda her şey yoluna girer 
Evet korktum ama çok şükür iyiyiz. Teşekkür ederim.
Canım çok çok geçmiş olsun benzer şeyleri geçen haftalar yaşadım, tüm gece süren gaz ve adet sancısına benzeyen ağrılar kasılmalar yaşadım. 3 defa nstye girdim. Sancı çıkıyordu fakat düzensiz olduğu için taburcu ettiler beni. Bol su, magnezyum takviyesi ve antibiyotik tedavisi ile (idrar yolu enfeksiyonum da vardı) rahatladım biraz. Ama çok korkmuştum bebelerimiz biraz daha dayansın çok dua ediyorum. 🙏🏼🙏🏼
İnşallah vaktinde sağlıkla kucağımıza alırız hepimiz. Teşekkür ederim.

Canım çok sıkıldı kızlar. 25+6 786 gram olmuş bebek. Ama bu sefer damarda beyin koruma etkisi var dedi. Ne demek istedi anlamadım. Sürekli bundan sonra doğsada yaşar diyor herhalde erken doğum riskim var :/ Damarlarında mı sıkıntı var yoksa beslenmiyorum diye mi anlamadım. Daha öncekinde gelişim geriliği filan dememişti damarları iyi demişti. Eşim tekrar sorcak ben yanına giremiyorum bile doktorun korkudan. Hareketlerini takip etcekmişim. Daha önceki bebeğiminde kalbi durmuştu 22. Haftada. Tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum gerçekten çok canım sıkkın 😞

Canım çok sıkıldı kızlar. 25+6 786 gram olmuş bebek. Ama bu sefer damarda beyin koruma etkisi var dedi. Ne demek istedi anlamadım. Sürekli bundan sonra doğsada yaşar diyor herhalde erken doğum riskim var :/ Damarlarında mı sıkıntı var yoksa beslenmiyorum diye mi anlamadım. Daha öncekinde gelişim geriliği filan dememişti damarları iyi demişti. Eşim tekrar sorcak ben yanına giremiyorum bile doktorun korkudan. Hareketlerini takip etcekmişim. Daha önceki bebeğiminde kalbi durmuştu 22. Haftada. Tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum gerçekten çok canım sıkkın 😞
Aslında kilosuna bakıldığında internette normal diyor. Detaylı ultrasona girdiğinizde bebeğe giden, anneden beslendiği damarlara bakılmış mıydı?

Nerede yaşıyorsunuz? Hemen iyi bir perinatologa mı gitseniz acaba? Kilosu bana da öyle çok düşük gelmedi, en fazla 5-6 gün geri denebilir. Bence içinizin rahatlaması için iyi bir perinatologa gidin.

Avokado nasıl yaparak yiyorsunuz hic yemedim de
Olgunlaşıp yumuşayınca kaşıkla içini alın. Biraz zeytinyağı, biraz limon, tuz karabiber koyup yiyebilirsiniz. Tadını sevmezseniz içine yine yukarıdaki malzemelere ek olarak azıcık minik doğranmış mor soğan ve bir diş sarımsak ekleyip tüketirseniz seversiniz diye düşünüyorum. ☺️ Ekmeğin üzerine sürüp öylece de yiyebilirsiniz, üstüne omlet de ekleyebilirsiniz. Çılgın besleyici 🌹
Şifa olsuun.

Amin amin.

25+4 haftalık çok küçük daha. İnşallah biraz daha dayanır. İnşallah hepimiz zamanında sağlıkla kucağımıza alırız.
Neredeyse aynı hafta/günüz ve ben bu ara çok bakıyordum erken doğarsa nolur diye. Özellikle 26 dan itibaren yüzde 80 bebek yaşayabiliyo ve 27-28 le daha çok da artıyor oran. En kötü senaryoda bile yani korkma sadece çok iyi yenidoğan yoğun bakımı olan yerleri araştırmakta fayda var.
Ama müdahale edilmiş zaten ve azalmış diyorsun, zamanında gelicek inşallah bebişin🙏🏻

X