Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Kızlar dondurma filan yiyor musunuz? Ben açıklar güvenilir olmaz pastörize değildir diye kapalı dondurmayı tercih ediyorum. Bir zararı yoktur herhalde dondurmanın 🙃
Ben birkaç gündür yiyorum ama midemde aşırı yanma var acaba o mu yaptı diye düşündüm bugün. Çok yememek lazım aslında sonuçta çok şeker var içinde.

Kızlar bebek odası takımı aldınız mı alacaksanız ne zaman alacaksınız fikirlerinize ihtiyacım var 🙏🏼🧸
Biz direkt oda aldık 190 yataklı 1,5-2 yaşına dek anne yanı park yatakta yatacak sonra yatağa geçecek ama yatakta korkuluk var o yüzden düşmez etmez diye düşünüyoruz.
Baby fidan luxury diye bir mağazadan aldık modokoda.

22. Haftaya kadar yukarı çıkması beklenirmiş ama daha sonra da yukarı çıkabiliyormuş, ben de bebek hareketleri bazen aşağıda bazen yukarıda hissediyorum şu an alanları geniş olduğu çok rahat hareket edebiliyormuş normalmiş ilerleyen zamanlarda bebekler büyüdükleri için hareketleri kısıtlanıyormuş ben de 19+2 yim
Ne kadar yukarida mesela..ilk dogum.sezeryandi. ben o dikisin hemen ustunde hissediyorum..cok yukarda hic hissedemedim :KK43:

Kızlar ya ani şekilde omzuma ağrı saplandı resmen ağrı çekiyorum şu an. Bu da mı acaba magnezyumla alakalı bi durum
Çift yastıkla mı yatıyorsun geçende benim omzuma ağrı girdi eşim masaj yaptı baya sertti yatış pozısyonumuzdan cift yastık kaynaklı gece ağrıdan uyuyamadım sabahta devam edince parol içtim kesti ağrıyı

Kızlaaar benim bebegimin cinsiyeti 10. haftada fetal dna testi sayesinde belli olmuştu zaten ama ablam parti hazırlamak istediği için 20. haftama kadar sabırla bekledik öğrenmeyi. Gruba bir kız daha geldiiiiii. 🌸🌸

Eklentiler

• 1000039509.jpg
    1000039509.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 117
Ne kadar yukarida mesela..ilk dogum.sezeryandi. ben o dikisin hemen ustunde hissediyorum..cok yukarda hic hissedemedim :KK43:
Göbek deliğinin altında hissediyorum bazen bazen de dediğin gibi daha kasıklara doğru hissediyorum ama benim ilk gebeliğim zaten çok rutinde hissedemiyorum ancak geceleri ya da hafta sonları evde dinlenirken hissediyorum, çalışırken çok nadir

Bebegi 3 gündür çok hissedemiyorum bazen icime vuruyor gibi oluyor derinlerde ve karnimin ici aciyor. Cuma hareketliydi tetanoz olduktan sonra aksamuzeri bebek asiri donmus gibi oldu icim cekiliyormus gibi oldu acaba ondan mi suan hareketleri cok hissedemiyorum

Çift yastıkla mı yatıyorsun geçende benim omzuma ağrı girdi eşim masaj yaptı baya sertti yatış pozısyonumuzdan cift yastık kaynaklı gece ağrıdan uyuyamadım sabahta devam edince parol içtim kesti ağrıyı
Canım ya yastığım çift yastık gibi yüksek. Alerjim var diye ince yastık kullanamıyorum kafam yüksekte olunca rahat ediyorum çünkü. Sanırım onun yan etkisi olarak böyle ağrılar oluyor

Bebegi 3 gündür çok hissedemiyorum bazen icime vuruyor gibi oluyor derinlerde ve karnimin ici aciyor. Cuma hareketliydi tetanoz olduktan sonra aksamuzeri bebek asiri donmus gibi oldu icim cekiliyormus gibi oldu acaba ondan mi suan hareketleri cok hissedemiyorum
Canım tetanoz olduktan sonra benimkininde hareketleri yavaşlamıştı. İçin rahat edicekse bi git doktora görün. Hep hissedemezsiniz diyor doktorlar ama gün içinde dinlenip hiç hissedemezsen de bi görünmekte fayda vardır derim.

Canım tetanoz olduktan sonra benimkininde hareketleri yavaşlamıştı. İçin rahat edicekse bi git doktora görün. Hep hissedemezsiniz diyor doktorlar ama gün içinde dinlenip hiç hissedemezsen de bi görünmekte fayda vardır derim.
Cook az ve derinden hissediyorum ve karnimin icine dogru vuruyormus gibi. Cuma cünkü siddetli bebek dönme hareketi hissettim içim çekilmiş gibi oldu

Ikizinizin olacağına çok sevindim Rabbım zamanında sağlıklı doğum nasip etsin 🤲 aynı benimde öyle ama benim hep orada ve enfeksiyondan kaynaklı kasilmam çıktı yürüyüş yasak iğne oluyorum progestan kullanıyorum şuan bile karnımda agri var mesela. Biraz yukarı çıksa içim rahatlayacak sanki 🫤 rahim agzi için serklaj önerdiler mi?
Cok tesekkur ederim amin hepimize insallahh.
Ilk hamileligimde rahim agzi uzunlugu sinirda bulundu serklaj yaptilar bundada kontroldeyim daha sinira yada altina dusmedigi icin yapmadilar bundan sonra nasil olur neler yasariz bilmiyorum🤷‍♀️

X