Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Dünde yazmıştım ama benim gibi olan yok sanırım bebek hareket ederken vajina bölgem cok aciyor karnım ağrıyor diğer 2 gebeligimde bu kadar erken agri sancı olmamıştı😢
Bende oyleyim hergun olmasada ozellikle bazi gunler doktora sordum bazen bebek orada olabiliyor dedi benimkiler ikiz en son iki ultrasyondada bir kere birinin kafasi ondan oncekinde digerinin ayaklari cok yakinda rahim agzina bende stres yapiyorum rahim agzi kisalmasi sorunumda var ama malesef oluyor bu durum

Kizlar selam sabaha karsi kanamam oldu 19+3 um.. hemen acile gittik. Kan uyusmaZligimiz var igne oldum.. su an evde yatiyorum. Yarin kendi druma gorunucem..5. Gebeligim erken donem kayiplarim vardi ama bu donemde hic olmamisti..bilmiyorum :KK43: biraz esigi asagida demisti son kontrolde
Geçmiş olsun canım, plasenta aşağıdaysa ağır iş ayakta kalmak falan yasak çünkü kanama yapabiliyor benim de aşağıdaydı çok şükür yukarı çıktı sen de dinlen istirahat et yukarı çıkar umarım

Dün kuyruk sokumum eğilince acıdı şimdide hafif bir böyle ağrı gibide değil ama bir şey var belimde. Kendimi dinliyorum çok bel ağrısı erken doğuma sebep olur mu çok mu yordum kendimi çok iş yaptım ya bişey olursa diye strese girdimde girdim ya 😢

Kızlarr 22+6haftalığız bugün. Cuma günü karnımda asiri bir dönme hareketi hissettim içim çekiliyormuş gibi sanki ve ondan sonra bir daha bebek hareketi hissedemedim. Ara ara karnimin ici acıyor acaba bebek döndü de karnimin icine dogru mu tekme atiyor o yuzden mi hareket hissedemiyorum da karnimin ici aciyor? Benim gibi boyle bir sey yasayan oldu mu?

Bende oyleyim hergun olmasada ozellikle bazi gunler doktora sordum bazen bebek orada olabiliyor dedi benimkiler ikiz en son iki ultrasyondada bir kere birinin kafasi ondan oncekinde digerinin ayaklari cok yakinda rahim agzina bende stres yapiyorum rahim agzi kisalmasi sorunumda var ama malesef oluyor bu durum
Ikizinizin olacağına çok sevindim Rabbım zamanında sağlıklı doğum nasip etsin 🤲 aynı benimde öyle ama benim hep orada ve enfeksiyondan kaynaklı kasilmam çıktı yürüyüş yasak iğne oluyorum progestan kullanıyorum şuan bile karnımda agri var mesela. Biraz yukarı çıksa içim rahatlayacak sanki 🫤 rahim agzi için serklaj önerdiler mi?

Dün kuyruk sokumum eğilince acıdı şimdide hafif bir böyle ağrı gibide değil ama bir şey var belimde. Kendimi dinliyorum çok bel ağrısı erken doğuma sebep olur mu çok mu yordum kendimi çok iş yaptım ya bişey olursa diye strese girdimde girdim ya 😢
Canim yorulduğun için belki belinde baglar kaslar zorlanmış olabilir bende çok iş yapıyordum aşırı yürüyordum ama hepsine yasak geldi. Bosver bırak dağınık kalsın elbet temizlenir önemli olan bebis ve biziz bunu rahatsızlaninca anladim

Kızlarr 22+6haftalığız bugün. Cuma günü karnımda asiri bir dönme hareketi hissettim içim çekiliyormuş gibi sanki ve ondan sonra bir daha bebek hareketi hissedemedim. Ara ara karnimin ici acıyor acaba bebek döndü de karnimin icine dogru mu tekme atiyor o yuzden mi hareket hissedemiyorum da karnimin ici aciyor? Benim gibi boyle bir sey yasayan oldu mu?
Ben az önce yazmıştım benimde aciyor ve ağrıyor 🥲

Geçmiş olsun canım, plasenta aşağıdaysa ağır iş ayakta kalmak falan yasak çünkü kanama yapabiliyor benim de aşağıdaydı çok şükür yukarı çıktı sen de dinlen istirahat et yukarı çıkar umarım
Insallah canim.bu zmana kadar cikmasi gerekmiyor mu.. aksine hareketleri.daha asagida hissediyorum :KK43: bilmiyorum.gerginim. korkuyorum tabi

Bu haftaya kadar düzenli ve net hareket hissedebiliyomuydun canım..bu hareket mevzusu herkeste farklı kimi doktor 24lü haftalardan itibaren hareket takibi önerirken benim doktorum 19-20. Haftada hareket takibine başla dedi..21+6 yım bazen çok hareketli olurken bazen daha az hareket ediyor bizim anlamıycağımız şekilde karnımızın içine doğru dönük olabiliyormuş, yada bazen derin uyku uyuyup pek hareketli olmuyo olabilirler..kahve içip sırt üstü uzanıp elini karnına koy takip et 🤗 mutlaka karnın tok olsun ama..
Evet 16 haftadan iki gün önceye kadar düzenli ve çok net olarak hissediyordum uzandığım zaman asla yerinde durmuyordu anca haraket halındaydı, ama son 2gündür asla akdif değil 21+2 haftalık olduğumuz halde karnımda sanki Yumuşacık olmuş gibi bilmiyorum iki gümdür piskolojik olarak yıpranmış haldeyim geceleri uykumdan uyanarak haraket etmediğini düşünüp duruyorum, detaylı ultrasona girdiğim zaman kötü bir şey duyucam diye ödüm kopuyor..

Canim bu kadar endişeliysen ve eskiye kıyasla azalma mevcutsa doktora gitmeni tavsiye ederim. Ben kafamda şüphe duyduğum an gidiyorum kim ne derse desin. Beklerken stres hem sana hem bebeğe zarar.
Türkiyede yaşamadığım icin burda sağlık ocağındaki ultrason cihazları calışmıyor berbat haldeler gidemiyorum Kendi dokdorumda Şehir dışında özel Hastanede oraya gidiyoruz hep,10Hazirana kadar beklemem gerek ama stresde mahvetti beni

Türkiyede yaşamadığım icin burda sağlık ocağındaki ultrason cihazları calışmıyor berbat haldeler gidemiyorum Kendi dokdorumda Şehir dışında özel Hastanede oraya gidiyoruz hep,10Hazirana kadar beklemem gerek ama stresde mahvetti beni
Evde dinlemek için özel aletler var eğer yaşadığınız ülkede varsa alabilirsiniz hem aklınızda şüphe kalmaz 🌸

Kızlar selamm
Herkes mide sorunlarından bahsetmiş. Benim gebelik başından beri hiç öyle bir şey olmamıştı. Son 10 gündür. Böyle midemden yukarıya baloncuk şeklinde gaz çıkıyo gibi hissettiriyo, boğazımda kalıyor. Hem gaz hem kusma hissi hem o yemek borusunda asitli bir his oluyo. Yanma diyemem. Buna ne yapmak lazım ya🥲

Kızlar selamm
Herkes mide sorunlarından bahsetmiş. Benim gebelik başından beri hiç öyle bir şey olmamıştı. Son 10 gündür. Böyle midemden yukarıya baloncuk şeklinde gaz çıkıyo gibi hissettiriyo, boğazımda kalıyor. Hem gaz hem kusma hissi hem o yemek borusunda asitli bir his oluyo. Yanma diyemem. Buna ne yapmak lazım ya🥲
Çalkalanmış kola gibi hissediyorum diyim😁😁

Kizlar selam sabaha karsi kanamam oldu 19+3 um.. hemen acile gittik. Kan uyusmaZligimiz var igne oldum.. su an evde yatiyorum. Yarin kendi druma gorunucem..5. Gebeligim erken donem kayiplarim vardi ama bu donemde hic olmamisti..bilmiyorum :KK43: biraz esigi asagida demisti son kontrolde
Geçmiş olsun canım. Dinlen mutlaka yorma kendini. Kendi doktorun güzel şeyler söyler umarım. Gönlünü ferah tut 💐

X