Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
İnşallah zaten onu da gördüm ne olacaksa bana olsun yaparım ne gerekiyorsa yeter ki bebeğime olmasın gerçekten mesajların o kadar iyi geldi ki Allah razı olsun çok teşekkür ederim
Hicbisey olmaz Allah esirgesin korkma
senden de Allah razı olsun canım benim hayırlı haberlerle gel iyi geceler

Nedemek almadi sofrasina canim
Ya aşırı mide bulantısı çekiyordum yemek falan da yapamadığımı biliyordu işte herkes gibi normalde kendi anneme giderim de dedim bu akşam da onlara gidelim. Aradım müsaitseniz akşam gelelim yemeğe diye müsait değiliz. Gelmeyin istemiyorum dedi ya hahahaha hala gülüyorum açıkçası komşumun zilini çalsam bi tas çorba varmi desem verirdi ama kaynanam hamile hamile beni eşimi kabul etmedi evine mükemmel hareket bence

Cok uzuldum yazdiklarina neden oyle davrandilar ki sana
eşimden dolayı diye düşünüyorum babasıyla pek anlaşamaz ben sessiz biriyimdir asla saygısızlık yapmam.yönetmek istiyolar.eşimde tam tersi herşeye boyun eğmez ondan bize zıt giderler.hastalık zamanlarımda bazen ogluma eşim ilgilenirdi konu acılmıştı peder beceriksiz demişti kaynımın eltimin yanında bende sen cocuklarınla pek ilgilenmemissin galiba dedim herkez sustu benden beklemiyolardı ee artık ilk yıllardaki gelin deilm kusura bakmasın

Geçmiş olsun, benim ilk hamileliğimde olmuştu ama 35. hafta civarında. Yanlış hatırlamıyorsam şeker vs. durumunda olabiliyor. Üzerinden çok zaman geçti, unuttum. O dönem çok elma yiyordum, o da yapabiliyormuş. Endişelenmeyin, takip edecekler

Hiç bilmediğim bişey olduğu için meraktan mecbur baktım çünkü doktor ne iyi ne kötü açıklama yapmadı
Plasentadaki kanama alanlarından dolayı perinatolog bana bebek 34.haftadan itibaren gelişemeyebilir, kendini 37'ye atarsan süper olur dedi. İnternette durumumla ilgili türlü türlü kötü olasılıklar yazıyor. Erken doğum ve yazmak dahi istemediğim korkunç şeyler. Herhangi bir iş yapmam yasak olduğu için sürekli dinlenme hâlindeyim ama iyi olacağına inanıyorum. Siz de öyle inanın. Doktorlarımız bize kötü olasılıkları söylemekle yükümlüler. Ama olasılıkların kesinliği yok. Dua edin ve içinizi azıcık ferah tutmaya çalışın
Bazılarımızın yolu biraz daha zorlu olabiliyor ama sağlıkla ilerleyecek inşallah gebeliklerimiz

Bence çok iyi bir perinatolog bulun işinde uzman olan. Çok bilmediğim bir konu ama benden önce doğum yapan bir arkadaşımda aynı şey olmuştu ve hep takipte tuttular, şekerli tatlı şeylerden uzak durdu şeker sorununuz var mı bilmiyorum ama sağsalim bebeğini kucağına aldı 4300 gram bir tosuncuk doğurdu. Yüreğinizi ferah tutun dualarım sizinle

Ay kızlar sarma yemiştim sonra gece birden uyandım çok kötü şekilde kustum. İçim filan çok yandı şimdi yutkunurken yemek borumun oraları aşırı acıyor. Yandı mı noldu tahriş mi oldu çok korkuyorum kafamda bir sürü kötü senaryo var

Benim korkum da ya şeker değilse diye çünkü benim tansiyon şeker düşüklüğüm vardır hep keşke sorun benimle alakalı olsa şekerin çözümü var diyet umarım başka bişey çıkmaz. Dünki doktora güvenmiyorum belkide diyorım hiç bişeyim yok. Teşekkür ederim bu arada

Zaten şuan belirsizlik korkutuyor durumu öğrensem mecbur teslim olup ona göre bi yol izleyeceğim dua edeceğim şuan dediğin gibi en kötü şeyler aklıma geliyor. Bende annenin kendine bebeğine ve tabi Allah a inancıyla güzel ilerlediğini düşünüyorum kaç tanıdığıma aldır sakat yaşayamaz vs dediler inanmadılar sakatta olsa rabbimden gelene razıyım dediler doğurdular sağasağlam çocuklar maşallah diyim hiç bişeyleri yok o yüzden her doktorun dediğine inanmıyorum kötü bişey de çıksa bi kaç doktora gözükürüm zaten. Teşekkür ederim mesajın için

Var erol aslan çok iyi perinatolog ama çarşamba randevu bulabildim bende duramıyorum beklemek istemedim bugün baktırıcam ama yine kendi hastanemde de takibini yapıcam valla normalde tansiyon ve şekerim hep düşüktür. Keşke bebeğimle ilgili bişey çıkmasa da bende şeker çıksa razıyım diyorum bilmiyorum bugün ne diyecekler bakalım. Gerçekten mesajınız için çok teşekkür ederim

Kusarken zorlanmaktan olmuştur benim karnıma da çok ağrılar girer. Normaldir diye düşünüyorum

Geçmiş olsun canım, canını sıkma 2. Oğlumda su fazlalığım oldu hatta ikiz suyu kadar dedi çok. 2 hafta dinlenme verdi. Beslenmem iyiydi saglikliydi yine + dikkat etmiştim. Erken doğum olabilir yaticaksin merdiven bile inme çıkma dedi bana doktorum. Sonrasında beyefendim gelmek bilmedi 39 u buldu gelene kadar. Son ana kadar suyum çoktu kocaman baya ikiz taşıyordum sanki düşün ama kötü düşünmedim. Bebek hisseder normal demişti doktorum bu da oluyor her şey sende bitiyor moral vermişti bu şekilde şuan 10 yaşında, sen de iyi düşün öyle çok bakma internete kafanı da bulandirma bebise ve kendine odaklan

Kızlar 19. haftadayım 20.. haftada kendi doktorumu göreceğim sonra bayram tatili falan derken 22. hafta perinatoloji'ye gideceğim. Doktorumun da olduğu hastanede oradaki bir prof.'u önerdi. sanırım birazcık pahalıymış, benim de o hastanede sigortam geçmiyor:') O yüzden hafif can sıkıntısı mevcut:)
artık 22-23'ten sonra yokuş aşağı kızlar:)

Hangi şehirsin ?

Canım benim bi tanıdığımda da oldu geçen hafta, o 34-35. haftada sanırım, hiç sık sık gel takip edelim filan dememişler. 1 hafta sonra başka bi sebepten muayeneye gittiğinde de suya yorum bile yapmamış doktor. Bu durum geçebiliyor demek ki. Biraz yediklerine dikkat et beyaz ekmek, şeker vs. kes demişti doktoru. Galiba beslenme değişikliğiyle düzeldi, ekstra bişey yapmadılar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…