Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kankam havalardan bırazda ani sogudu ya.sen korkma tuzlu sulu gargara yap bebek burun damlasıyla burnunun gunde 3 kez temızle zencefıllı ballı lımonlu cay ıc bıseycıgın kalmaz merak etme🙏
Havalardan ziyade okulda çocuklar hep hastaydı kankam maalesef aynı ortamda olduğumuz için bulaştı hemen😢 zencefilin bir zararı olmaz değil mi onu deneyeyim kuzum teşekkür ediyorum inşallah ilerlemez😢🤲🏻

Bugün 10/6 ydı yemek yemiştim. Sonra biraz daha iyi hissettim ölçtüm 9/6 dı 😂
Ya benim de tansiyonumun hiç oynadığını hatırlamıyorum, dün gayet iyi hissediyordum dr öylesine ölçmek istedi düşmüş. Anlamadım. Demek sürekli takipte kalacağız mecbur, tansiyon özellikle hamilelikte önemli diye biliyorum 🤷🏻‍♀️

Kızlar kızlar kaptım şifayı, sanırım okulda çocuklardan bulaştı😢 boğazım acıyor ne yapmam lazım korkuyorum ateş falan olursa kendimden önce bebeğimi düşünüyorum akıl verin ilerlerse antibiyotik kullanmak zorunda kalır mıyım acaba hemen mi doktora gitmeliyim biraz beklemeli miyim😢
Geçmiş olsuuun 🙏 ateşin yok sadece boğazın ağrıyorsa sıcak çorba, nane limon, ballı limon içerek de önlem alırsın diye düşünüyorum. Bir de bol sıvı. Burun temizliği. Halsizlik varsa da yorma kendini. 🍀

Eşim de şey diyor seninle beraber ben doğuracağım 😅 gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Biz kadınlar ne kadar güçlüymüşüz 💪🏻
benimki bana ilk doğumdan sonra sen bi de benim halimi görseydin sen bir doğurdun ben dokuz doğurdum dedi🤣🤣 baya zor bi
doğum oldu benim , kendisi yanımdaydı, yaa işte öyle😆

benimki bana ilk doğumdan sonra sen bi de benim halimi görseydin sen bir doğurdun ben dokuz doğurdum dedi🤣🤣 baya zor bi
Ayy yazııık 🥹 neler hissettiğini bildiğin ve kontrol sende olduğunu düşğndüğün için elleri ayağında dolanmıştır 😂 elini tutmaktan başka ne yapabilir ki

ya bana ilerleyen haftalar yukarı çıkar dedii bakalımm

evet bize 18. haftaya kadar yasak

ya bi pipicik gibi bişi gördük ama kortdon da olabilir ded doktor . Doktor hiç tahminini söylemedi zaten

bilemedim yaaa ahaha sağlıklı olsun ben saldım artık göremicem sanırım :KK14:
Benim 2. Gebeligimde plasenta asagidaydi.agir kaldırma çok ayakta kalma bolca dinlen demisti bana çünkü belli bir haftaya kadar plasenta yukarı çıkmazsa daha çıkmaz normal doğum yapamazsın dedi ve ben doktorun dediklerini yaptim haftasını tam hatırlamıyorum ama 3 hafta içinde yukarı çıkması lazimdi kontrole gittiğimde çıkmıştı yukarı ve ben normal doğum.yaptim

Ayy yazııık 🥹 neler hissettiğini bildiğin ve kontrol sende olduğunu düşğndüğün için elleri ayağında dolanmıştır 😂 elini tutmaktan başka ne yapabilir ki
öyle habire onun elini sıktım zaten. bana diyor ki bi ara bana neden sesli nefes alıyosun diye kızdın😬🤣 hiç hatırlamıyorum 😅 sesli nefes alma demişim adama🤣 nasıl bi hallere girdiysem

Havalardan ziyade okulda çocuklar hep hastaydı kankam maalesef aynı ortamda olduğumuz için bulaştı hemen😢 zencefilin bir zararı olmaz değil mi onu deneyeyim kuzum teşekkür ediyorum inşallah ilerlemez😢🤲🏻
Zencefili çok abartmamak gerekiyor bal limon zencefilli bi çay yapabilirsin, ben tavuk suyuna şehriye çorbayla hemen toparlarım bol limonlu istersen sen de dene 🙏🏻 geçmiş olsun

Ya benim de tansiyonumun hiç oynadığını hatırlamıyorum, dün gayet iyi hissediyordum dr öylesine ölçmek istedi düşmüş. Anlamadım. Demek sürekli takipte kalacağız mecbur, tansiyon özellikle hamilelikte önemli diye biliyorum 🤷🏻‍♀️
Evet tansiyon belli bi haftadan sonra çok önemli ama yükselmesi tehlikeli düşük tansiyon hamilelerin kronik sorunu tuzlu gıdalarla dengelenebilir 🙏🏻

Estağfurullah, ne bunaltması...
Ne yazık ki bazen eşlerimiz bizim hormonal değişikliklerimizi anlayamayabiliyorlar. Yorgun olman, halsiz ve depresif hissetmen normal. Vücudumuzun kimyası değişiyor. Geleceğe dair korkular endişeler olabilir ve bu duygu bizi depresif yapabilir. Eşinle konuşup, bunun bir süreç olduğunu hep böyle devam etmeyeceğini, bu süreçte biraz anlayışlı olmasını ve desteğini hissetmek istediğini anlatsan anlar mı acaba?
Diğer yandan evet, kişiye kendinden başka yardım eden olmuyor. Kendine biraz zaman ver ve bu durumdan çıkmak için çözüm ara. Sana iyi gelen şeyler neler, onları yapmaya çalış. Küçük adımlar at. İyi pişirilmiş bir kahve, güzel bir kitap, kulağında son ses kulaklıkla hareketli müzikler eşliğinde kendi kendine dans etmek. Emin ol faydasını görürsün. Bırakma kendini. Eşinden uzaklaşmak araya daha çok soğukluk koyabilir. Yine de sizin ilişkinizi en iyi sen bilirsin. Umarım kendini daha iyi hissedersin 🌸 Şunu da unutma birçoğumuz bunları yaşıyoruz zaman zaman, yalnız değilsin.
Bilmeden ne çok aynı şeyi yazmışız. Çünkü gerçekten bu noktada bu dönemde hepimiz aynıyız. Ve aslında en çok ihtiyacımız olan şey destek sevgi şefkat.ve huzur..🤗❤️
Kasa olacağım artık 😂
Ol ol canım 😂

Teşekkür ederim kuzum. Bende dün öğrendim 13+5 ti. 79 gramdı. Normal mi diye merakta kaldım sonra bunu okudum. Size de sormak istedim
Ya ben sormayı unuttum hep, cinsiyete odaklandık bi de hahaa
Günaydın kızlar iyi pazarlar 🌸
Bugün ufak bir pasta keserek bebişimin cinsiyetini öğreneceğim🥰 size de dün ki ultrason fotoğrafını atmak istedim. Tahminlerinizi merak ediyorum. Bende akşam öğrendikten sonra hemen sizinle paylaşacağım 🙏🏻
Kız gibi sanki 💞💞

Bende doğumda nst ye bağlamışlar yatiyorum sancılarım var başım ağrıyor felaket hemşire dedi ki aç mısın bende herhalde açım dersem nst yi açarlar belki rahatlarim dedim tabi ne mümkün o sancı asla bitmiyor neyse eşime demişler eşiniz çorba istiyor bzimkide diyormuş oh keyfi yerinde herhalde çorba istediğine göre diyor😆ulen ölüyordum içerde ben haberin var mı

Düşük tansiyon kötü değilmiş dedi arkadaşlar canımm. Doktorları öyle söylemiş. Ben daha soramadım ama beni bikaç gün kötü yapıyor sonraki günler geçiyor çok şükür
Benim 2. Gebeligimde plasenta asagidaydi.agir kaldırma çok ayakta kalma bolca dinlen demisti bana çünkü belli bir haftaya kadar plasenta yukarı çıkmazsa daha çıkmaz normal doğum yapamazsın dedi ve ben doktorun dediklerini yaptim haftasını tam hatırlamıyorum ama 3 hafta içinde yukarı çıkması lazimdi kontrole gittiğimde çıkmıştı yukarı ve ben normal doğum.yaptim
Ay hadi inşallah çıkar yaa. Normal doğum düşünmüyorum ama hareketlerimi kısıtlamaması açısında yukarı çıksın yaa
Ay benim de şansıma hava yağmurlu 🤦🏻‍♀️
İstanbuldaysan hava açtı 😂

X