Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
günaydın kızlar.. bugün sabah uyanıp üstümü değişirken göğüs altlarımın çatladığını gördüm :KK43: göbeğime kullandığım yağdan sürdüm biraz ama canım sıkıldı baya.. sizde var mı böle bişey. çok enteresan ya karnım çatlamadan memem çatladı.. ne yapmak lazım ki, düzelirmi sonra acaba

günaydın kızlar.. bugün sabah uyanıp üstümü değişirken göğüs altlarımın çatladığını gördüm :KK43: göbeğime kullandığım yağdan sürdüm biraz ama canım sıkıldı baya.. sizde var mı böle bişey. çok enteresan ya karnım çatlamadan memem çatladı.. ne yapmak lazım ki, düzelirmi sonra acaba
Aaa bu ben🥲💔 Oysa burda okuduğum için bilinçliydim karnıma sürdüğümde hep sürüyodum. Demek ki daha sık nemlendirmek gerekecek bacım. Düzelme konusunda da rengi beyazlar ama tamamen geçmez diye duydum umutsuzluk aşılamış olmayım da 🫶🏻 Yine aksini bilen varsa yazsın

Aaa bu ben🥲💔 Oysa burda okuduğum için bilinçliydim karnıma sürdüğümde hep sürüyodum. Demek ki daha sık nemlendirmek gerekecek bacım. Düzelme konusunda da rengi beyazlar ama tamamen geçmez diye duydum umutsuzluk aşılamış olmayım da 🫶🏻 Yine aksini bilen varsa yazsın
burda arkadaşlarım düzeliyor diyor üzüldüm diye sanırım. Alt taraflarda kırmızı kırmızı.. zaten kaşınıyordu. keşke kaşımasaydım.

Gebeliklerim de karnım hiç çatlamadı maaşallah diyeyim 😅 ama göğüslerim de çatlak oluştu çok fena..hamilelikte göğüsler de büyüme oluyor illa ki hafif hafif çatlaklar oluşuyor doğumdan sonra da ilk zamanlar çok yoğun süt üretimi olunca biraz da o zaman olmuştu🙈 herşey normale dönünce toparlandı ama minik mimik beyaz çizgi gibi gözüküyor dikkatli bakınca

burda arkadaşlarım düzeliyor diyor üzüldüm diye sanırım. Alt taraflarda kırmızı kırmızı.. zaten kaşınıyordu. keşke kaşımasaydım.
Beyazlayınca çok belirgin olmayacak. Sabah akşam nemlendirmek gerek artık. Göbek, kalça, üst bacak, bel, göğüsler. Buralar çatlamaya çok müsait ve düzenli nemlendirmelisiniz.

Üzülme düzelir sonra . Benim ilk doğumdan sonra karnım hep çatladı üstelik hamile iken değil doğumdan sonra. Kıpkırmızı harita gibiydi 3 5 Ay içinde geçti özel birsey yapmadım

Üzülme düzelir sonra . Benim ilk doğumdan sonra karnım hep çatladı üstelik hamile iken değil doğumdan sonra. Kıpkırmızı harita gibiydi 3 5 Ay içinde geçti özel birsey yapmadım
Çatlak bir defa oluşunca geçmez, sadece rengi beyazlar. Ergenlikte bacak, kalça ve beli çatır çatır çatlamış biri olarak asla geçmediğini biliyorum.

D
Perinatolojiye gitmek için devletten randevu almıştım kadın doğumdan o da doktor muayene ederken suyun fazla dedi perinatoloji görsün dedi ben daha bişey demeden fazla olunca ne oluyor diyorum perinatoloji açıklar size diyor tamamda riski ne dedim korktum söylemiyor ben kayıt açıcam perinatoloji takip etsin dedi yeşil alandan kayıt açtı işte yarına perinatolojiden randevu aldım bağcılar araştırmadan internette biraz araştırdım ama hiç iç açıcı değil bugünki doktora ayrı bi sinir oldum bilmiyorum ne riski var diyorum korkma bi baksın bile diyemedi ya nasıl vicdan bu bilmiyorum karnımda ağrı var yazmıştım ya su fazlalağının ağırlığı baskı yapıyormuş hala o ağrı var işte kasıkta drğil karnımda
Canım bebeğin suyunun fazla olması en fazla şeker kaynaklı falan oluyor başka bir sıkıntı yoksa şeker yükleme falan yaparlae erken de olsa internet den çok arsatirma sağlam insanı bile kanser yapar koyarlar inşaallah önemli birşey değildir geçmiş olsun tekrar ❤️

İnşallah bende ilk kez duydum su azlığını duyuyordum ama doktor suyun fazla dedi o ne demek bilmiyorum dedim ama su azlığı kadar su fazlalığı da aynı riskmiş işte yarın öğrenicem bakalım ne diyecekler
Benim önceki gebeligimde baya fazlaydı suyum seker vardı şimdide var ama 38+3de doğum yaptım internete takılmayın lütfen

Geçmiş olsun canım, canını sıkma 2. Oğlumda su fazlalığım oldu hatta ikiz suyu kadar dedi çok. 2 hafta dinlenme verdi. Beslenmem iyiydi saglikliydi yine + dikkat etmiştim. Erken doğum olabilir yaticaksin merdiven bile inme çıkma dedi bana doktorum. Sonrasında beyefendim gelmek bilmedi 39 u buldu 😂 gelene kadar. Son ana kadar suyum çoktu kocaman baya ikiz taşıyordum sanki düşün ama kötü düşünmedim. Bebek hisseder normal demişti doktorum bu da oluyor her şey sende bitiyor moral vermişti bu şekilde şuan 10 yaşında, sen de iyi düşün öyle çok bakma internete kafanı da bulandirma bebise ve kendine odaklan

Canım benim bi tanıdığımda da oldu geçen hafta, o 34-35. haftada sanırım, hiç sık sık gel takip edelim filan dememişler. 1 hafta sonra başka bi sebepten muayeneye gittiğinde de suya yorum bile yapmamış doktor. Bu durum geçebiliyor demek ki. Biraz yediklerine dikkat et beyaz ekmek, şeker vs. kes demişti doktoru. Galiba beslenme değişikliğiyle düzeldi, ekstra bişey yapmadılar.

Canım bebeğin suyunun fazla olması en fazla şeker kaynaklı falan oluyor başka bir sıkıntı yoksa şeker yükleme falan yaparlae erken de olsa internet den çok arsatirma sağlam insanı bile kanser yapar koyarlar inşaallah önemli birşey değildir geçmiş olsun tekrar ❤️

Su fazlalagindan kaynaklı down sendromu da gördüm aklıma dörtlü testim geldi sonuçları almamıştım çarşamba randevum vardı doktoruma dedim alıp bugün perinatolojiye göstereyim down sendromu içinde bakar diye bi aldım sonucu pozitif zaten o an dünya başıma yıkıldı evet biliyorum sadece riski söylüyor ama o bile yetti hemen doktora çıktım muayenem yarın ama bi bakar mısınız dedim hem sonuca baktı hemde muayene etti gerçekten Allah razı olsun suyun normal ama down sendromu riskin var perinatoloji baksın korkma 200 kişide risk çıkıyorsa 1 kişide down sendromu oluyor baktır yine takip edelim korkma elimizden geleni yaparız dedi nolur dua edin hiç bu kadar duaya ihtiyacım olmamıştı lütfen

Su fazlalagindan kaynaklı down sendromu da gördüm aklıma dörtlü testim geldi sonuçları almamıştım çarşamba randevum vardı doktoruma dedim alıp bugün perinatolojiye göstereyim down sendromu içinde bakar diye bi aldım sonucu pozitif zaten o an dünya başıma yıkıldı evet biliyorum sadece riski söylüyor ama o bile yetti hemen doktora çıktım muayenem yarın ama bi bakar mısınız dedim hem sonuca baktı hemde muayene etti gerçekten Allah razı olsun suyun normal ama down sendromu riskin var perinatoloji baksın korkma 200 kişide risk çıkıyorsa 1 kişide down sendromu oluyor baktır yine takip edelim korkma elimizden geleni yaparız dedi nolur dua edin hiç bu kadar duaya ihtiyacım olmamıştı lütfen
Rabbim en iyisini bilir hickimseye kaldiramiyacagi yükü yuklemesin inşallah 🙏 nipt yaptirmamismiydin onda kesin sonuç verir ama sıkma sakın canını sapasaglm sağlıklı bir bebeğin olucak ben hissediyorum 🧿 dualarım seninle . 🌼

4lü tarama çoğu doktor yapmıyor artık, ikili taramanız nasıldı, hiç bişey çıkmıycak ve güzel sonuçlar alıcaksınız inşallah bize de haber verin🌸
İkili taramayı kaçırmıştım ramazanda gidemedim bi türlü o yüzden 4lü tarama yaptırdım kızımda ikili yaptırmıştım bende o zaman 4lü yaptırmamıştım inşallah yazarım ama umarım iyi haberlerle gelirim umarım..

X