Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Haklısın valla birazdan söyleyeceğim bende.

Cok uzuldum yazdiklarina bebegun seninle olmasi onemli okadar kanamanin sebebi belli mi kuzum sen iyisin bebek iyiysen masallah Allah omrunu vermis hic korkma okadar kanamayla seni birakmamis

Lütfen kendine çok dikkat et canım çok yorma fazla ayakta kalma
asla hicbirinizi korkutmak deil derdim ama kanamam öncesi çok şiddetli bel ağrısı yaşadım
Nasil tum belinde mi bende bel agrisi degil de kuyruk sokumunda cok var bacaklarda cok var kasiklarda kasilmalar oluyor igne batmalar onun disinda belimde tumden yok senin tum belindemiydi canim baska varmi belirti

Çiğ köfte neden yemiyoruz ben sürekli yiyorum

Ben de yiyorum valla, hamilelikten önce diyet yapıyordum zaten inanılmaz sağlıklı besleniyordum.beslenme düzenim oluştuğu için şimdi de çoğunlukla sağlıklı besleniyorum ama zaten çok bir şey yiyemiyorum ki hemen midem yanıyor. Ama canım bir şey çekince de kendimi esirgemiyorum. Makarna niye yasak olsun ki ya da etsiz Çiğ köfte? İki doktora gittim şimdiye kadar hiçbiri de bana şunu yeme demedi. Ben de biliyorum zaten sucuk sosis falan ya da Çiğ et şu bu yenilmeyeceğini ama fazlası saçma ve sürdürülebilir değil. Çikolata niye yasak ki mesela? Ben her gün azıcık da olsa yiyorum

Canım çıktı mı sonucun?

Benim de doktorum hiçbişeyi yasaklamadı, sadece çiğ et işlenmiş et sushi dedi evet. Onun dışında ben paketli gıdalardan uzak duruyorum. Ama canım cips istedi geçen gün az bişey yedim. Bu kadardan bişey olmaz bence. Kayınvalidem hamileliğinde sürekli kola içtiğini söylüyordu mesela Abartmamak kaydıyla yiyebiliriz bence istediğimizi özellikle makarna kırmızı çizgim

Valla kızlar daha uzun muhafaza edebilmek için çin tuzu diye birşey kullanma ihtimalleri olabiliyormuş o da insan vucuduna zararlıymış ama bu bir ihtimal ben ihtimal üzerine çekiniyorum biraz ondan fazla tüketmemeye çalışıyorum internette okumuştum doğru olmayadabilir tabi

Hahaah benim kayınvalidem de su gibi yedigün içer hamileyken de içmiş. Bana da sen de iç iç bir şey olmaz diyor

MSG neredeyse bütün paketli gıdalar, cipsler hatta lokanta yemeklerinde lezzet arttırıcı olarak kullanılıyor. Yani bizim evde yaptığımız dışındaki her yerde karşılaşma ihtimalimiz var maalesef. Ama geçen doktorun birisi dedi ki Çinlilerin japonlar normal evlerinde bile tüketiyorlar bunu direkt olarak zararlı diyebileceğimiz bir kanıtlanmış çalışma yok dedi.

Ayy internette çok abarttilar demekki ben bundan sonra çiğ köfteyi gömerim turşulu bol ekşili

Ya yok artık ben şeker için insülin vuruyorum 4 kez ona rağmen canım isteyince yaş pasta da yiyorum tatlı da bizde insanız ya canınız ne istiyorsa yiyin için ama bence dışardan değil evde olan en sağlıklısı ben şu ara cigkofteye takmıştım sefte yaiporum mis gibi yiyoruz diğer şeyleri de dışarda ne olduğu belirsiz ama çok canım isterse onuda yerim yani

Trendyol'da katkısız cipsler var, onları da deneyebilirsiniz ben beğendim
Ben de şeyi yapıyorum bak tavsiye ederim. Patatesi haşlayıp süzgeçten geçiriyorsun sonra tuz karabiber atıp küçük toplar yapıp yağlı kağıt olan tepsiye koyuyorsun. Üstüne de yağlı kağıt serip bardakla bastırıyorsun fırında max 7 8 dkda cips hazır. Neredeyse pringles gibi oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…