Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bende 13. Haftamin icindeyim suan evet allttan rahim agzi uzunlugunu olcuyorlar benim ilk hamileligimde Rabbim isaret gonderdi resmen 16. Haftada lekelenmem oldu gittim rahim agzinda iyi huylu polip olusmus o lekenlenme yapmis o sorun deil rahim agzin haftana gore cok incelmis dediler. 16. Haftada 25mm di 3 gun fitil verdiler takip ettiler ayni seyirde ilerlerdi. Ayriyeten bebegin esi rahim agzina cok yakinda yapamayiz ameliyatini seni kaybedebilirz kanamadan dediler. Son anda yine Rabbimin yardimiyla baska bir doktor hastaneden ben yaparim bu ameliyati 1 mmlik calisma alanim var buda bana yeter dedi ve yapti 36. Haftada dikisi aldilar. Simdide onceden bildikleri ve ikiz oldugu icin erken bakacaklar bugunu gecireyim yine sureci anlatirim.
Sağol canım benim çok geçmiş olsun inşallah sorunsuz olur herşey sağ salim kucağımıza alırız minnoslari 😇

Selam kızlar randevudan çıktım. 9+3 olmuş bebeğim. Kollarını hareket ettiriyordu içerde ☺️ Herşey yolunda dedi çok şükür. Geçen gittigimde kan vermiştim, onun sonuçlarına baktık. Şeker, tiroid, demir vs hepsi iyi dedi. Sadece d vitamini biraz düşükmüş. Bebeğe zararı olmaz ama sen yorgun hissedersin dedi. Gerçekten gün içinde hep yorgunum. Onun için ekstra d vitamini aldık 75 mg.
Bebekte bir anomali olup olmadigina bakilacakmis kan tahliliyle. Herkes yaptırmak istemeyebilir, düşünüp karar verin yaptırıp yaptırmayacaginiza dedi. Down, Edwards ve patau sendromlari ve fiziksel anomaliler varmı diye bakilacakmis. Bilgilendirme formları verdi, inceleyip karar vereceğiz ama yaptırmayız diye düşünüyorum.
Bir sonraki randevuyu 3 hafta sonraya verdi.
Cinsiyeti de 16. haftada öğrenecekmisiz.

Ayni durumlardayim aşkım. 11 hafta civarı kanamam oldu şok oldum bardaktan bosalircasina bir kanama yaşayınca noluyor dedim bir hafta yattım iyileştim. Kanama alanı rahim ağzında olduğu için usg de gözükmuyordu. Şimdi 13 olmak üzereyim bir kaç gündür de lekelenme yaşıyorum inşallah komple kurtulucam ya bende
Allah yardımcın olsun canım seninde🙏 o kanamayı görmek varya korkunç birsey lekelenme defalarca yaşadım ama dediğin gibi bardaktan bosalircasina hayretler içerisinde kaldım arkası kesilmiyo böyle 😔
Dedim bebek felan gitti kalmadı bise ama çok şükür Rabbime öyle değilmiş gene hareketliydi bugün kuzum direniyo hayata tutunuyo bizde onlar için direnelim güçlü duralım bugünlerde geçer insallah gülerek hatirlariz🙏

Bende 13. Haftamin icindeyim suan evet allttan rahim agzi uzunlugunu olcuyorlar benim ilk hamileligimde Rabbim isaret gonderdi resmen 16. Haftada lekelenmem oldu gittim rahim agzinda iyi huylu polip olusmus o lekenlenme yapmis o sorun deil rahim agzin haftana gore cok incelmis dediler. 16. Haftada 25mm di 3 gun fitil verdiler takip ettiler ayni seyirde ilerlerdi. Ayriyeten bebegin esi rahim agzina cok yakinda yapamayiz ameliyatini seni kaybedebilirz kanamadan dediler. Son anda yine Rabbimin yardimiyla baska bir doktor hastaneden ben yaparim bu ameliyati 1 mmlik calisma alanim var buda bana yeter dedi ve yapti 36. Haftada dikisi aldilar. Simdide onceden bildikleri ve ikiz oldugu icin erken bakacaklar bugunu gecireyim yine sureci anlatirim.
Canım alllah yardımcın olsun ❤️🧿

Selam kızlar yine kanamayla geldim ben 🥺 13+0 da gece duşa girdim hani öyle çok sıcak bi suya felan da deil çıktım mutfaktayken birden birsey bosaldi iç çamaşırma su gibi sıcak ama ne bu dedim bi baktım kanama ama durmuyor su gibi akiyodu 10 dk sürdü acile gittim yatış verdiler devlet hastanesinde sonra ertesi günü doktor baktı bebek normal kanamalar devam ediyor ama ağrım da çok yoğun du sanki adet sancısı gibi ilaç felan hicbise vermedi taburcu oldum bu sabah ozeldeki doktoruma gittim biz ilcedeyiz o giresun merkezde iğne verdi 3 tane 5 güne bir yapilacak duphaston hapı da günde 3 tane verdi 1 hafta yatacaksin dinlen dedi bebek şuan iyi ama kanamalar devam Vala hicbiseyim yoktu kendimi de yormadim cinsellik desen o da deil çok üzgünüm 2 gündür gerçekten dua edin olur mu kızlar bebeğim tutunsun annesine karnım bile büyüdü 🥺 kürtaja gidiyorum sandım resmen okadar korktum ki Allah hiçbirinize yaşatmasın dua edin lütfen bizim icinde 🙏💕
Çok geçmiş olsun canım. Bebek iyi demiş doktor, o yüzden korkma bence. Yat dinlen bol bol. Umarım biran önce tamamen geçerde rahatlarsın.

Kızlar bugün 13+0 oldum. İkili test verdim. Doktor çok profesyoneldi. Devlet hastanesinde erken söylemiyorlar diye sormaya da utandım. Sizce neye benziyo? Ctesi ilk bebeğimin doğumunu yaptıran doktora randevum var orda öğrenirim gibi geliyor ama yorumlarınızı merak ettim.
Bence kız 🥰

Kızlar bugün 13+0 oldum. İkili test verdim. Doktor çok profesyoneldi. Devlet hastanesinde erken söylemiyorlar diye sormaya da utandım. Sizce neye benziyo? Ctesi ilk bebeğimin doğumunu yaptıran doktora randevum var orda öğrenirim gibi geliyor ama yorumlarınızı merak ettim.
Maşallah bebişe kız bebek gibi duruyor sağlıkla gelsin❤️

Kızlar selam kontrolden gelince kendini yatağa atan var mı benim gibi 😁 inanılmaz yorgun oluyorum hemen uyuyorum ve kontrolüm güzel geçti ikili test sonuçları da düşük çıkmış çok şükür 11. Haftadayım ama doktor bir sonraki kontrole 17-18 haftalarde gel dedi ben dayanamam o kadar muhtemelen 3 hafta sonra tekrar giderim gibime geliyor 😁☺️💐

Kızlar nasıl geçti zaman yaa. Yarın 3'te randevum var. Bakalım 11+3'te doktorum cinsiyet görebilecek mi. Yarın kan örneği de vereceğim Fetal DNA için.

Dün Avent uygulamasından bakarken şeyi fark ettim, daha böyle eciş bücüş kurbağaya benzerken bebeklerimiz, bugün ağzı yüzü eli kolu var:') İnsan cidden çok garip hissediyor.

Benim size sorum: Hiç mi konu yeme içme olunca kaçamak yapmıyorsunuz ya? Dün hamile olan başka bir arkadaşımla otururken canım aşırılar aşırısı makarna istedi, söyledim, kız bana sanki radyasyonlu fare yemişim gibi baktı. İlk 3 hafta asla gluten yooook falan dedi. Arada canım kola istiyor diyorum, aaaaaaaaa asla diyor. Kendimi acayip kötü hissettim. Acaba herkes deli gibi yediğine içtiğine dikkat ediyor da ben mi kötüyüm:/
Elimden geldiğince dikkat ediyorum ama kola da içtim makarna da yedim kızartma da yedim canım çekince dayanamıyorum valla 😁

Kızlar nasıl geçti zaman yaa. Yarın 3'te randevum var. Bakalım 11+3'te doktorum cinsiyet görebilecek mi. Yarın kan örneği de vereceğim Fetal DNA için.

Dün Avent uygulamasından bakarken şeyi fark ettim, daha böyle eciş bücüş kurbağaya benzerken bebeklerimiz, bugün ağzı yüzü eli kolu var:') İnsan cidden çok garip hissediyor.

Benim size sorum: Hiç mi konu yeme içme olunca kaçamak yapmıyorsunuz ya? Dün hamile olan başka bir arkadaşımla otururken canım aşırılar aşırısı makarna istedi, söyledim, kız bana sanki radyasyonlu fare yemişim gibi baktı. İlk 3 hafta asla gluten yooook falan dedi. Arada canım kola istiyor diyorum, aaaaaaaaa asla diyor. Kendimi acayip kötü hissettim. Acaba herkes deli gibi yediğine içtiğine dikkat ediyor da ben mi kötüyüm:/
Ben de arada yapıyorum kaçamak ya asitli bişey isterse canım kola değil de gazoz içiyorum mesela. Geçen canım cips çekti yedim yani biraz biraz, çikolata da yedim o kadar da olur bence ya ☺️🫠

Son düzenleme:
Selam kızlar yine kanamayla geldim ben 🥺 13+0 da gece duşa girdim hani öyle çok sıcak bi suya felan da deil çıktım mutfaktayken birden birsey bosaldi iç çamaşırma su gibi sıcak ama ne bu dedim bi baktım kanama ama durmuyor su gibi akiyodu 10 dk sürdü acile gittim yatış verdiler devlet hastanesinde sonra ertesi günü doktor baktı bebek normal kanamalar devam ediyor ama ağrım da çok yoğun du sanki adet sancısı gibi ilaç felan hicbise vermedi taburcu oldum bu sabah ozeldeki doktoruma gittim biz ilcedeyiz o giresun merkezde iğne verdi 3 tane 5 güne bir yapilacak duphaston hapı da günde 3 tane verdi 1 hafta yatacaksin dinlen dedi bebek şuan iyi ama kanamalar devam Vala hicbiseyim yoktu kendimi de yormadim cinsellik desen o da deil çok üzgünüm 2 gündür gerçekten dua edin olur mu kızlar bebeğim tutunsun annesine karnım bile büyüdü 🥺 kürtaja gidiyorum sandım resmen okadar korktum ki Allah hiçbirinize yaşatmasın dua edin lütfen bizim icinde 🙏💕
Ahh canım benim çok üzüldüm. Nedeni neymiş acaba bişey dediler mi? Umarım kötü bişey olmaz tüm dualarım seninle, çok stres yapmamaya çalış haberdar et bizi de 🙏🏼🙏🏼

Ahh canım benim çok üzüldüm. Nedeni neymiş acaba bişey dediler mi? Umarım kötü bişey olmaz tüm dualarım seninle, çok stres yapmamaya çalış haberdar et bizi de 🙏🏼🙏🏼
Çok saol canım Allah razı olsun
yani tam olarak belirleyemiyolar neden olduğunu kese kenarında kanama alanı oluşmuş bazı gebelerde oluyomus kimisi dışarı hiç kanama yapmiyomus kimisi de benim gibi işte zor yani hiçbiriniz yaşamayın umarım dinleniyorum ilaçlarımı alıyorum inşallah çabucak atlatirim🙏

Çok saol canım Allah razı olsun
yani tam olarak belirleyemiyolar neden olduğunu kese kenarında kanama alanı oluşmuş bazı gebelerde oluyomus kimisi dışarı hiç kanama yapmiyomus kimisi de benim gibi işte zor yani hiçbiriniz yaşamayın umarım dinleniyorum ilaçlarımı alıyorum inşallah çabucak atlatirim🙏
Benim de oldu 6-9 hafta arası hep leklenme şeklinde, kanama alanın var demişti doktor kullandığım ilaçlarla geçti çok şükür. Doktorum 9. Aya kadar şakır şakır kanaması olup doğum yaptırdığım hastalarım bile oldu demişti. Allah bebeklerimizi bize bağışlasın 🙏🏼🙏🏼 Bol bol su içip dinlenmeye çalış

Doktorumdan aldığım izinle bir kere yarım bardak kola bile içtim ben. Ayrıca makarna niye yasakmış yaaa en sevdiğim şey 🤤 öyle de güzel yiyorum ki 😅

X