Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Kızlar ben de bugün banyoyu ,bebek odasını temizledim, kapıları sildim. Yere eğildim kalktım sürekli. Ama mecburiyetten yaptim. Doğum zamanım gelmeden evim tertemiz olsun istedim. 38. Haftaya girdim bu arada. Bu hareketler sorun yaratmaz herhalde değil mi?

Arkadaşlar sezeryan dikislerinize nasi bakım yapıyorsunuz bana pansumana gerek yok dendi ama bu gün 9 gün oldu daha kurumadi 😕 göbek üstüne geldiği için iltihap olur diye korkuyorum

Kızlar ben de bugün banyoyu ,bebek odasını temizledim, kapıları sildim. Yere eğildim kalktım sürekli. Ama mecburiyetten yaptim. Doğum zamanım gelmeden evim tertemiz olsun istedim. 38. Haftaya girdim bu arada. Bu hareketler sorun yaratmaz herhalde değil mi?
Canım normal doğum istiyorsan iyi bile oluyor son zamanlarda hareket etmek. Ben de bu hafta iş yaptım belki hareket edersem bebek de hareket edip pozisyon değiştirir baş aşağı döner diye😅 yarın kontrolüm bakalım

Kızlar ya hareketleri tam şu kadının elini tuttuğu yerde hisseden var mı? Benim bebeğim ters diye mi orada hep şişkinlik bi itekleme hissediyorum. Samki oraya hep kafasını dayıyor gibi. Siz nerelerde hissediyorsunuz hareketlerini. Belki dönmüştür haberim yoktur diye bir ümit soruyorum. Bebeği baş geliş normal pozisyonda olanlar genelde karnınızın hangi bölgesinde hissediyorsunuz

Eklentiler

• 1000090243.jpg
    1000090243.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 9
Ben öbür çocuklarımda da çok faydasını görmüştüm malt içeceği aldım gün aşırı içiyorum bir kutu. Ve anne sütü arttırıcı Çay aldım, E bebekte var ben memnunum. Hurma, incir, kuru dut, tahin bunlara da devam et. Ve tabii ki bol su, benim tek yapamadığım uyku ve istirahat hemen uyanıyorum, aklım beşikte. Umarım sende de işe yarar canım bebeğin ile mutluluklar dilerim
Sağol canım benim çok teşekkür ederim 🥰 🤲

Kızlar ya hareketleri tam şu kadının elini tuttuğu yerde hisseden var mı? Benim bebeğim ters diye mi orada hep şişkinlik bi itekleme hissediyorum. Samki oraya hep kafasını dayıyor gibi. Siz nerelerde hissediyorsunuz hareketlerini. Belki dönmüştür haberim yoktur diye bir ümit soruyorum. Bebeği baş geliş normal pozisyonda olanlar genelde karnınızın hangi bölgesinde hissediyorsunuz
Benim basgelis uzun zamandir 37+3 um..ama heryerde hissediyorum... benim orada diz ayaklar var... asagidan daha cok o yerde hissediyorum ama ve sag tarafimda.

Kızlar iyi akşamlar herkese 🌺 Benim ablam 37+4 haftalık gebe bebiş 2800 şuan kilosu az biraz küçük demiş doktor canımız sıkıldı 🥲 Sizin bebişler nasıl kilosu
Bu arada ben temmuz ayında doğum yaptım merak ettiğiniz aklınıza takılan şeyler varsa cevaplaya bilirim, çünkü bende bu telaşları yaşarken yeni doğum yapmış birine danışmak çok iyi gelmişti 🙈❤️( benim bebişim anne karnında bazı sağlık sebeplerinden dolayı küçük doğdu)
Hepiniz sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🤗🌺
Benim de öyle hatta 38 +1 de o kiloda yapacak bir şey yok . Sağlıklı olmaları önemli. Biraz minik doğarlar ama doğunca çabucak büyürler inşallah

28 haftadan beri baş geliş pozisyonunda orada genelde poposu oluyor toplanıyor yanlarda da dirsekler oluyor bazen ayakları

Vakit gelmiş zaten bende yaptım dediklerini ahh ahh gelen giden yok daha çok yer silelim bnce 😍

Erken bi haftan yok canım korkma bisey olmaz inşaallah. Ama yukarı uzanma ve ağır kaldırma, bunlar karın içi basıncı artırıp suyun patlamasına sebep oluyomuş. O zaman da sancı, açıklık olsun olmasın farketmez her türlü 24 saat içinde doğumun gerçekleşmesi gerekiyormuş çünkü enfeksiyon riski oluyor. Bir de yere eğilirken kalçan yukarda eğilme squat yapar gibi eğil, eğitimde bunları söylemişlerdi.

Yarın kontrolüm var bnde çok heyecanlıyım çok kilo almasın diye bakıyorum en son 37 de 3kg şimdi 38+4 deyiz bilaç gündür şimdi geldi gibi sancılar yaşadım bu akşam tık yok ya şaka gibi 🤔 sizce gerçekten hareket etmek doğumu öne getirir mi yoksa doğacağı gün asla değişmez mi ?

Ben tam orada ayak sürüklemesi hissediyorum canım. Göbek deliğinin sağ veya solunda da şişme inme oluyo bazen, o da sırtı oluyomuş.

X