Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Evet duş iyi geliyor baya. Birde karnım çok sertleşti. Bazen taş gibi oluyor, hareket edemiyorum. Bebeğin hareketleri çok sert, içimden çıkmaya çalışıyor gibi. Son haftalar çok zor gerçekten.
Benimki de çok sert. Rutininin dışına mı çıktın ki bu kadar ağrın oldu. Allah acil şifalar versin

Kızlar ben bugün 35+6 dayım ama kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Sırtım dayanılmayacak kadar çok ağrıyor. Sıcak su torbası koyuyorum o rahatlatıyor biraz. Yürürken de kasıklarım çok ağrıyor. Zor yürüyorum. Birde tuvalete gittiğimde sanki açılma varmış gibi geliyor. Bu benim hissedebilecegim birşey mi bilmiyorum. Sizce doğuma az mı kalmis o yüzden mi böyleyim?
Salı günü kontrolüm var. Erken doğum mu olacak acaba diye korktum biraz. Yatıyorum şuan koltukta, kalkacak halim yok. Napcam bilmiyorum.
Bahsettiğin seyler bende de var bir de sanki ayagiyla kaburgami ittiriyor gibi nefes bile aldirmiyor ayagi kaburgamda olunca, ama ay olarak artik ilerilerdeyiz. 36. Hafta icindesin, cogu bebek gelişimini bu haftada tamamlamis oluyor, yani bebek gelse bile artık cok da sorun olacağını düşünmüyorum. Bir de ben tam 37 haftaligim bugün, ama senin dediğin seyler daha yeni baslamadi. Bende de 34.haftadan beri ara ara olup geçiyordu. 1 2 gün ağrım sancim cok oluyordu sonra azaliyordu tekrar. Artık yeni normalimiz bu heralde, erken doğacak diye sıkma canini

Bahsettiğin seyler bende de var bir de sanki ayagiyla kaburgami ittiriyor gibi nefes bile aldirmiyor ayagi kaburgamda olunca, ama ay olarak artik ilerilerdeyiz. 36. Hafta icindesin, cogu bebek gelişimini bu haftada tamamlamis oluyor, yani bebek gelse bile artık cok da sorun olacağını düşünmüyorum. Bir de ben tam 37 haftaligim bugün, ama senin dediğin seyler daha yeni baslamadi. Bende de 34.haftadan beri ara ara olup geçiyordu. 1 2 gün ağrım sancim cok oluyordu sonra azaliyordu tekrar. Artık yeni normalimiz bu heralde, erken doğacak diye sıkma canini
Bende de ara ara oluyordu ama şu günlerde hep böyleyim. Karnımda kendini ileri doğru ittiriyor sanki, öne doğru eğilemiyorum. Içerde sıkışmışta karnımdan dışarı çıkmaya çalışıyor gibi hissediyorum. Erken doğumdan korkmamin sebebi de annem henüz gelmedi yanıma. O gelene kadar doğurmamam lazım 🥴

Amin inşallah canım en kolayları olsun sizinki 💖 valla en son kilosu 3900 ölçüldü ama 3560 gram doğdu kızımdan 100 gram daha zayıf ama ilk doğumumdan zor oldu kemiklerinden dolayı iri bebek zorlandım biraz kendime geleyim kısaca yazarım ama çok şükür tek duam sağlıktı ve oğlum sağlıklı ve yanımda her acı gelip geçiyor şükür
Acil şifalar diliyorum . Sağlıklı huzurla çabucak iyileşin inşallah. 😍

Evet duş iyi geliyor baya. Birde karnım çok sertleşti. Bazen taş gibi oluyor, hareket edemiyorum. Bebeğin hareketleri çok sert, içimden çıkmaya çalışıyor gibi. Son haftalar çok zor gerçekten.
Geçmiş olsun aslında 36 hafta olmak üzeresiniz. Bebek baya büyümüştür.Doktora erken görünmekte fayda var. Geçmiş olsun

Bende de ara ara oluyordu ama şu günlerde hep böyleyim. Karnımda kendini ileri doğru ittiriyor sanki, öne doğru eğilemiyorum. Içerde sıkışmışta karnımdan dışarı çıkmaya çalışıyor gibi hissediyorum. Erken doğumdan korkmamin sebebi de annem henüz gelmedi yanıma. O gelene kadar doğurmamam lazım 🥴
Aynen öyle yere eğilince, namaz kılarken falan ortaya toplanıp çıkacak gibi oluyor semsert.

Ben ayakta namaz kılamiyorum artık. Oturduğum yerden kılıyorum mecburen. Salı günü anlatacağım doktora, umarım bunlar erken doğumun habercisi değildir.
Ben de oturduğum yerden kılıyorum secdeye gidince tam ortada toplanıyor. Sanki karnımın içine yabancı madde var gibi yastık koymuşum gibi hissediyorum. 😔

Herkese merhaba;
Bende 3 ekim 38+1 de spinal anestezi ile planlı sezeryan yaptm
Sormak istedikleriniz varsa yardımcı olabilirim.
Hayırlı olsun bebeğiniz, spinal hakkında bilgi alırsak iyi olur aslında. Nasıl geçti, anesteziyi nasıl attınız falan toparlanma nasıldı 🥰

X