Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Erken bi haftan yok canım korkma bisey olmaz inşaallah. Ama yukarı uzanma ve ağır kaldırma, bunlar karın içi basıncı artırıp suyun patlamasına sebep oluyomuş. O zaman da sancı, açıklık olsun olmasın farketmez her türlü 24 saat içinde doğumun gerçekleşmesi gerekiyormuş çünkü enfeksiyon riski oluyor. Bir de yere eğilirken kalçan yukarda eğilme squat yapar gibi eğil, eğitimde bunları söylemişlerdi.
Tamam canım dediklerine dikkat edeyim. Biraz kontrolsüz de eğildim çünkü

Kızlar birkaç gündür hiç yatamıyorum. Sağda kaburgama baskı yapıyor, solda da bacağım yükten dolayı agriyor. Saat 5 buçuktan beri uyanığım. Şimdiden doğum hazırlığı yaptı vücudum ,uykusuzluk maratonu başladı 😀

Kızlar ya hareketleri tam şu kadının elini tuttuğu yerde hisseden var mı? Benim bebeğim ters diye mi orada hep şişkinlik bi itekleme hissediyorum. Samki oraya hep kafasını dayıyor gibi. Siz nerelerde hissediyorsunuz hareketlerini. Belki dönmüştür haberim yoktur diye bir ümit soruyorum. Bebeği baş geliş normal pozisyonda olanlar genelde karnınızın hangi bölgesinde hissediyorsunuz
Benim de oranin biraz daha saginda hep tekmeleri solda da bi şişkinlik var en son sırtı ordaydı. Tepede de bi şişlik var doktor poposu orda demisti ama baska baska yerlerde de hissettigim vurmalar oluyor 😅 insallah dönmüştür sizinki de 🙏🏻

Kızlar birkaç gündür hiç yatamıyorum. Sağda kaburgama baskı yapıyor, solda da bacağım yükten dolayı agriyor. Saat 5 buçuktan beri uyanığım. Şimdiden doğum hazırlığı yaptı vücudum ,uykusuzluk maratonu başladı 😀
Biz de öyleyiz 5te uyanıyoruz garanti. Ben gündüz hiç uyuyamam yarım yamalak uykuyla yaşamaya alışıyoruz işte böyle böyle

Gözün aydın canım. Zor veya kolay sonuçta sağ salim doğmuş bebeğin. Önemli olan o. Allah analı babalı büyütsün 🥰🌺
Amin canım Allah razı olsun 💖

Yaaa maşallah darısı bize inşallah 🤗 sen doğumu kolaylaştırıcı egzersiz falan yapmış mıydın? Benim bebek de büyüyor kilo bakımından. 40ı görürsek 4ü bulur gibi geliyor. Ne önerirsin?
Pilates yapıyordum. Salı günü suni sancı verilecekti doğumum kendi başlasın diye hurma ananas yedim ve ahududu yaprağı çayı içtim. Doktor kilo hesaplaması yapıyor ben cuma geleyim dediğimde 4ü yüzde %100 geçer salı doğumun dedi oğlum pazar sabah doğdu şükür ölçtükleri kilodan çok düşük çıktı ama kemik yapısı kafası iriydi gerçekten erken doğmasa doğuramazmışım tam doğum anı sezeryanı istedim resmen o kadar sancı çekmişken boşa çekmiş olacaktım ama ebe engel olup sakinleştirdi beni

Evet, vajinal doğum olsun istiyorum. Kilo arttıkça zorlar diye korkuyorum 😔
Doktorlar 4 kilo ve üstüne sezeryan öneriyor ama aslında bebek kilolu olunca bence daha güçlü olduğundan daha kolay doğuyor tek mesele vajinal doğum istiyorsan 4ü geçmemek yoksa kilo daha iyi . Tek kafa iriliği zorlayabilir varsa eğer

Gözün aydın bacım ne günler geldi geçti tarama testlerinden hatırlıyorum seni, çok dua etmiştik o zamanlar. Şaka gibi ne hızlı geçti zaman😊 Allah analı babalı büyütsün, kuzuna hayırlı, sağlıklı, güzel ömürler versin🤲🏻💐
Ayy Allah razı olsun sen öyle diyince aklıma geldi o günler çoook zorlu bi hamilelik geçirdim gerçekten su fazla dediler sindirim organları eksik ya da sakat olabilir damak yarıklığo olabilir sonra down sendromu olabilir sonra kalbi delik sonrası zaten 2 kere erken doğmaya çalıştı bayağı bi yordu oğlum beni ama hepsine şükürler olsun sonu güzel oldu sağ salim yanımda 🙏🌸💖

Evet, vajinal doğum olsun istiyorum. Kilo arttıkça zorlar diye korkuyorum 😔
Doktorlar 4 kilo ve üstüne sezeryan öneriyor ama aslında bebek kilolu olunca bence daha güçlü olduğundan daha kolay doğuyor tek mesele vajinal doğum istiyorsan 4ü geçmemek yoksa kilo daha iyi . Tek kafa iriliği zorlayabilir varsa eğer

Gözün aydın bacım ne günler geldi geçti tarama testlerinden hatırlıyorum seni, çok dua etmiştik o zamanlar. Şaka gibi ne hızlı geçti zaman😊 Allah analı babalı büyütsün, kuzuna hayırlı, sağlıklı, güzel ömürler versin🤲🏻💐
Ayy Allah razı olsun sen öyle diyince aklıma geldi o günler çoook zorlu bi hamilelik geçirdim gerçekten su fazla dediler sindirim organları eksik ya da sakat olabilir damak yarıklığo olabilir sonra down sendromu olabilir sonra kalbi delik sonrası zaten 2 kere erken doğmaya çalıştı bayağı bi yordu oğlum beni ama hepsine şükürler olsun sonu güzel oldu sağ salim yanımda 🙏🌸💖

X