Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Evet duş iyi geliyor baya. Birde karnım çok sertleşti. Bazen taş gibi oluyor, hareket edemiyorum. Bebeğin hareketleri çok sert, içimden çıkmaya çalışıyor gibi. Son haftalar çok zor gerçekten.
Benimki de çok sert. Rutininin dışına mı çıktın ki bu kadar ağrın oldu. Allah acil şifalar versin

Bahsettiğin seyler bende de var bir de sanki ayagiyla kaburgami ittiriyor gibi nefes bile aldirmiyor ayagi kaburgamda olunca, ama ay olarak artik ilerilerdeyiz. 36. Hafta icindesin, cogu bebek gelişimini bu haftada tamamlamis oluyor, yani bebek gelse bile artık cok da sorun olacağını düşünmüyorum. Bir de ben tam 37 haftaligim bugün, ama senin dediğin seyler daha yeni baslamadi. Bende de 34.haftadan beri ara ara olup geçiyordu. 1 2 gün ağrım sancim cok oluyordu sonra azaliyordu tekrar. Artık yeni normalimiz bu heralde, erken doğacak diye sıkma canini

Bende de ara ara oluyordu ama şu günlerde hep böyleyim. Karnımda kendini ileri doğru ittiriyor sanki, öne doğru eğilemiyorum. Içerde sıkışmışta karnımdan dışarı çıkmaya çalışıyor gibi hissediyorum. Erken doğumdan korkmamin sebebi de annem henüz gelmedi yanıma. O gelene kadar doğurmamam lazım

Acil şifalar diliyorum . Sağlıklı huzurla çabucak iyileşin inşallah.

Evet duş iyi geliyor baya. Birde karnım çok sertleşti. Bazen taş gibi oluyor, hareket edemiyorum. Bebeğin hareketleri çok sert, içimden çıkmaya çalışıyor gibi. Son haftalar çok zor gerçekten.
Geçmiş olsun aslında 36 hafta olmak üzeresiniz. Bebek baya büyümüştür.Doktora erken görünmekte fayda var. Geçmiş olsun

Aynen öyle yere eğilince, namaz kılarken falan ortaya toplanıp çıkacak gibi oluyor semsert.

Ben ayakta namaz kılamiyorum artık. Oturduğum yerden kılıyorum mecburen. Salı günü anlatacağım doktora, umarım bunlar erken doğumun habercisi değildir.
Ben de oturduğum yerden kılıyorum secdeye gidince tam ortada toplanıyor. Sanki karnımın içine yabancı madde var gibi yastık koymuşum gibi hissediyorum.

Herkese merhaba;
Bende 3 ekim 38+1 de spinal anestezi ile planlı sezeryan yaptm
Sormak istedikleriniz varsa yardımcı olabilirim.
Hayırlı olsun bebeğiniz, spinal hakkında bilgi alırsak iyi olur aslında. Nasıl geçti, anesteziyi nasıl attınız falan toparlanma nasıldı

37+5 te sabah 7.27 de oğlum dünyaya geldi. 51 cm boy 3560 gram kilo ile. Kilodan dolayı diyetler erkenden doğurtalım demelere rağmen kendi sancımla doğurdum he doğurmadan hemen önceki ölçümde 3900dü ama altında doğdu. Anne aynı olsa da her bebek farklı oluyor tekrar belirteyim kimsenin dediklerine kendinizi şartlamayın mesela ben ilkinde daha kolay doğum yaptım ikinci çok zorladı. Normalde herkes ikinci kolay der benim tersine oldu kilosu kızımdan azdı ama kemikleri iriydi. Gece 1 de odaya çıktım suni sancı en düşükte verildi zaten 3 cmle yatmıştım 4 cm 5 cm derken saat 4te suyumu patlattı doktor zaten su patlayınca daha ağrılı sancı oluyormuş anında sancı şiddetim arttı doktorda aynısını söyledi. Artık isyan etmelere başladığımdan ağrı kesici yaptılar yine tekrar istedim bişeyler vajinal bi ilaç verildi ama jel mi fitil tarzı mı bilemiyorum ama öyle derken geçti gitti mi gitti çok şükür sağlıkla kucağıma aldım. Her çocuk her anne doğumu farklıymış bi kez daha anladım. Bana hep çok kolay olacak dediler çok keyifle geldim ama gördüm sonunu Hiç bi acı dayanılmaz değil sonuçta eninde sonunda bitiyor bi yerde buna ve bebeğe odaklanmak en güzeli merak edenler için benim kendi doğumumu anlattım rabbim sezeryan veya vajinal doğumun en en ağrısız en güzellerini nasip etsin inşallah Bilgilerimi müsait olunca girebilirsin sana zahmet . kediannesibiri

Gözün aydın canım. Zor veya kolay sonuçta sağ salim doğmuş bebeğin. Önemli olan o. Allah analı babalı büyütsün

Ben de oturduğum yerden kılıyorum secdeye gidince tam ortada toplanıyor. Sanki karnımın içine yabancı madde var gibi yastık koymuşum gibi hissediyorum.
Aynısı yaa. Koltukta otururken bile dik oturmama müsade etmiyor bazen. Yatar gibi arkaya yaslanarak oturabiliyorum. Daha şimdiden parmaklarında oynatıyorlar bizi

Yaaa maşallah darısı bize inşallah sen doğumu kolaylaştırıcı egzersiz falan yapmış mıydın? Benim bebek de büyüyor kilo bakımından. 40ı görürsek 4ü bulur gibi geliyor. Ne önerirsin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…