Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Canım günde 10 kez hareket etmesi lazimmis . Say demisti doktorum, sen de dene. Bir de mesela yürüyünce, dışarıda gezince benim de hareketler azalıyor. Ama dinlenince hemen kipirdamaya başlıyor..
Canım hareketini hissediyorum var evet. Ama o eski kıpır kıpır sürekli olur olmaz oynamaları yok. Hatta bi ara oynamasından uyuyamıyordum. Hiç hissetmesem direkt doktora gideceğim ama işte ne sevindiriyor ne üzüyor arada bi yerde

Doğrudur canım benim de kırmızıydı ama bende 1 gün sonra kontrole denk geldi gelmeseydi yine giderdim dediğin gibi. İlk doğumda da sabah kan gelmişti akşam kontrole diye gidip doğuma girmiştim

Bende senin gibi düşündüğüm için o anda telaşla aramak istemedigimden aldım koydum çantaya küçük boyunu canim

35+3teyim. Bebeğin hareketlerinde azalma var. Sizde durumlar nasıl? Hiç hareket etmiyor diyemem özellikle karnımı okşadığımda falan ediyor. Ama böyle eski hareketi yok gibi. Endişelendim biraz
Bazı günler cok az hareket ediyo telaslaniyorum hatta ama ertesi gün artıyo hareketleri bebisler de moduna göre sanırım canlari nasıl isterse
Ama tabi bariz bi farklılık hissedersen acile gidip bi nst baktirabilirsin canim

Bende senin gibi düşündüğüm için o anda telaşla aramak istemedigimden aldım koydum çantaya küçük boyunu canim
Aynen bende aldım hazır içim olan aptamil küçük şişede. İlk 2 gün zor geliyor e napalm sarılık falan olmaması için beslenmesi de lazım. Ben koydum çantaya. Süt sağma makinesi de koydum

Aynen bende aldım hazır içim olan aptamil küçük şişede. İlk 2 gün zor geliyor e napalm sarılık falan olmaması için beslenmesi de lazım. Ben koydum çantaya. Süt sağma makinesi de koydum
Bence de bende alıp koymayı düşünüyorum da hangi mama iyidir acaba? Önerilenden mi aldınız yoksa rastgele mi?

Bence de bende alıp koymayı düşünüyorum da hangi mama iyidir acaba? Önerilenden mi aldınız yoksa rastgele mi?
Kzımda da aptamil kullanmıştım daha doğrusu yurtdışında doğum yaptım kızımı orda bebek anneye verilmiyor 5 gün herşeyi ile onlar ilgileniyor.

Süt gelmedi benden 5 gün boyunca sonra dedim hangi mamayı verdiniz aptamil dediler sonra sütümün yetmediği yerlerde takviye olarak hep aptamil vermiştim.

Yoksa başka mamalar hakkında pek Bi bilgim yok canım

İyi geceler kızlar

Verilen bilgiler doğrultusunda güncelleme bildirenleri ekledim. Doğuranlar kimler takip edemedim kendilerini belli ederlerse sevinirim. Allah analı babalı büyütsün hayırlı olsun bebişler

Okuduklarıma göre en iyisi sma comfort gibi görünüyor, içeriği şeker içermemesi vs. Biraz bebeğin de damak tadına göre ama herkes bundan memnun. Sanırım bir tane alacağım bagajda dursun, inşallah lazım olmaz sezaryen olacak ve iki gün hastanede kalacağız, lazım olursa eşim git gel yapsın istemem (eczanelerde epey pahalı oluyor ebebek’e göre).

Hastane çantasına süt arttırıcı çaylar var ya onlardan koydunuz mu kızlar? Gerek varmı ki acaba
Buna pek gerek olduğunu düşünmüyorum ya mama koyacağım ama bunları koymam hastaneye bol bol Hamidiye su götüreceğim benim sevdiğim su bu, her gün 4 lt kadar içiyorum öbür suları bi türlü bunun kadar beğenmiyorum, o yüzden hastaneye de bundan götüreceğim daha iştahla içeyim diye (1,5 lt şişelerden içiyorum hep)

Evet bende buranın eski havasını özledim ordada arada yazıyorum ama yetişemiyorum gözden kaçıyor sürekli yazmak imkansız burda mutluyum tam doğum zamani burda olmak daha iyi gelir bana diye düşünüyorum

İyi yapmışsın canım aynen bende sarılığı düşündüm süt gecikebilir bebek reddedebilir
İnş gerek kalmaz ama kafamız rahat olsun

İyi yapmışsın canım aynen bende sarılığı düşündüm süt gecikebilir bebek reddedebilir
İnş gerek kalmaz ama kafamız rahat olsun
İnşallah ki gerek kalmaz ama o an mama vs uğraşmak istemedim e kızımda var şimdi yanımda olacak o da. Bırakmak istemiyor beni eşime kızıma bile çanta hazırladım inan ki. Kalkıp ta mama süt sağma makinesine falan telaş yapmak istemedim aklıma ne geldi ise koydum

Çok şekersin anne olmak bunu gerektirir herkesi herseyi düşünüp plan program yapmak zorundayız heran
Dogum nezaman buarada belli mi günün?
Ben de salı günü gideceğim inş 38+0da hafta icine planlariz demişti doktor ama biraz rahatsızım grip oldum ertelenebilir

Canım benim teşekkür ederim çok geçmiş olsun bnmde boğazım ağrıyor bugün çıktı o da Bi üşüme geldi ishalim Bide çok afedersin.

Yarın kontrol var eğer aksi Bi durum olmaz ise salı gününe sezeyan olacağım 24 eylül yani.

38 +3 oluyorum salı günü. Ama işte boğazım ağrıyor bakalım ne dicek erteleyebilir benimkini de.

Hayırlısı olsun hakkımızda canım sağlıkla gelsinler inşallah senin belli olur ise haber mutlaka beni de

İnşallah canım benim çok teşekkür ederim
Sen de kendine dikkat et lütfen hemen vitamin meyve felan takviye birseyler yap malesef ilk benimde boğaz ağrısıyla başladı sonra baya ağırlaştım inş senin öyle bi sıkıntın olmasın kolaylıkla sağlıkla gelsin bebisin kucagina
Tabi haber ederim sen de kontrolden sonra yaz lütfen güzel haberler ile gel canım iyi geceler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…