Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Pamukla kullandığım için azar azar gidiyor malum çok büyük miktarlarda yapmadım hiç ömür açısından değil de hijyen açısından yapmadım hatta ben bu zeytinyağını perine masajı içinde kullandım geceleri de günlük pede döküp sabaha kadar o şekilde yattım yumuşama olması için normal doğumlarda kesinin az olması için
Günlük pede dökmek mantıklıymıs

Kizlar yine hastanedeyim tansiyonum yuksek idrarda protein kacagi cikti ntsede sancim cikti rahim agzi daha acilmamis ama bu sanciyla acilabilir gibi tansiyon ilaci basladilar bu gece hastanede kalacagim kan testi sonuclarim hoslarina gitmezse sezeryani one cekecekler dualariniza talibim..
Allah yardımcın olsun, sağ sağlim kucağına alırsın inşallah bebişi 🤲🏻🤲🏻

Evet yaa ekimde sadece ben dogurcam sanırım 🤣🤣🤣
Durun hele ben de varım 😂 normal dogum planliyoruz erken dogum riskin görünmüyor dedi nst de max 30 a ciktigini gördüm herhangi bir sıkıntı yok dedi doktorum. Tahmini 12 Ekim 40. Haftam oluyor. Ama artik ic bacaklarimda ve kasık bölgelerimde hafif dolgunluk hissi ve sanci gibi çook nadir hissediyorum😕 eşim 26 eylul olcak diyip duruyor sus daha hazir değilim diyorum ☺😂😂

🌸Günaydın kızlar size bir sorum olacak . Kanguru mu siling mi ?

🌸Ve önerileriniz hangi markalar ??
Bence ikisi de 🙈 Sling ev içinde yenidoğan döneminde, kanguru biraz daha büyüyünce dışarıda daha kullanışlı olur diye düşünüyorum. Sling olarak ilay's mabel aldım. Kanguru olarak da babybjörn mini. Kanguru marka olarak çok pahalı ama değdiğini düşünüyorum.

Benim beklenen dogum tarihim uygumalarda 26 ekim gosteriyor, planli sezeryan olacak 40 haftayi dolduracagimi sanmıyorum 26sına kalmaz muhtemelen ama icimden hep 18 ekimde doguracakmisim gibi geciyor. Sanki o gune gun almış gibi hissediyorum hatta. Hayirli olsun simdiden 😍
o zaman seninlede sat'ımız aynı bizimde 40 25 ekimde benimde dogum günümde 26 ekim cok isterim ama sezeryanda cok cok nadirmiş o kadar bekleyen bizde heralde ekimin 3. haftası sıralı dogum yapıcaz kızlar gibi :)

Yaaa boyle seyler cok korkutuyor tansiyonda kac ustu tehlikeli bakmak lazim buradaki yasayan arkadaslardan sonra surekli bende bakiyorum vallahi
14/9 ve üstü tehlikeli. Ama senin normalin ne ona da bakman lazım. Mesela bem hamilelikte hep 10/7 9/6 gidiyordu geçen hafta doktorum 14/9 ölçtü. Protein kaçağı olmayınca, karaciğer enzimler de normal olunca 5 gün sabah akşam ölç dedi. Devamlı yüksek olursa düşmezse sıkıntı imiş. Benim anlık yükselmiş. Bu haftada 12/9 çıktı bir yüksek, tuzu falan kes dedi bana doktorum, bir de ben işe devam ettim biraz stres oldu dedi stres yapacaksan çalışamaz raporu vercem ona göre diye de azarladı🤣

🌸Günaydın kızlar size bir sorum olacak . Kanguru mu siling mi ?

🌸Ve önerileriniz hangi markalar ??
İkisi de. İlk birkaç ay için sling (ilays Mabel aldım epey araştırıp). Çünkü ilk birkaç ay kanguru önerilmiyor. Sonrası için de abim kanz marka kanguru verdi epey kaliteli o yüzden başka araştırma yapmadım. Ama ikisi de farklı zamanlar için şart bence

Bana doktorum stres tansiyon yükselmesinde büyük etken dedi. Ama işte insanın elinde olmuyor bazı şeyler. Sen de düşündükçe stres yapıyorsun herhalde, keşke doktorun kötü olasılıkları söylemeseydi.
Çok dobra doktorum direkt her seyi söylüyor iyi veya kotu lafi uzatmadan. Ama bu kadar az kalmisken zaten stresliyim heyecanliyim öyle soyleyince durekli aklima kotu kotu seyler geliyor

Kızlar merhaba psikolojik olarak hiç iyi değilim nolur bilgisi olan ya da benimle aynı durumu yaşayanınız varsa Allah rızası için yorum yapsın. Ben ikizlerime 31+ 4te bir bebeğimin plasentasındaki akım kaybı sebebiyle hastaneye yattım. Sonra üzüntüden açılmam oldu ilaçlarla durdurdular. Şu an 32+4teyim hastanede yatıyorum. 34. Haftaya kadar açılmam olmazsa 34. Haftada doğum yaptıracaklarını söylediler. Bebeklerimde 3-4 hafta gelişim geriliği var. Benim gibi olup sağlıklı sıhhatli çocuklarını kucaklarına alan anneler var mı ? Gelişim geriliği çocuklarda zihinsel ya da bedensel bir geriliğe sebep oluyor mu

Çok dobra doktorum direkt her seyi söylüyor iyi veya kotu lafi uzatmadan. Ama bu kadar az kalmisken zaten stresliyim heyecanliyim öyle soyleyince durekli aklima kotu kotu seyler geliyor
Yani aslında dobralığı biraz askıya alabilirmiş ama olasılıkları söylüyor işte. Benim doktorum da rahim şeklimden dolayı 28. Haftadan sonra bebek gelişmesi yavaşlayabilir demişti, biraz stres yaptım ama normal gidiyor şükür. Onlar da olasılıkları söylüyor ama işte biz de kafaya takıyoruz.

X