Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Bende gece hiç uyuyamadım oğlum ateş kusma ishal oldu dün hastanedeydik gecede ateşini dusuremedim anca ateşini düşürdüm niye böyle oldu anlamadım iyi olsunda uykusuz kalırım 🙁❤️
Kac yasinda oglun coook gecmis olsun salgin var diyorlqr surekli bitmeyen salginlarla mucadeledeyiz ulkede her tur insan var her ulkenin hastaliklari icimizde biri bitse biri basliyor sen kendinide koru canim bagisikligina dikkat et cok

Gerçekten bu konu o kadar karar verilemeyecek bir konu ki. Bazıları işte belden uyuşturmada ağrısı kaldı diyor bazısı hiçbir şey olmadı diyor. Artık ilaçlar değişti eskisi gibi değil diyenler var. Kafam allak bullak oldu gerçekten. Yaptırsan bir dert yaptırmasan bir dert gibi. Yeni doğum yapmış ağrısı olan insanlar var mı acaba? Çünkü ağrı oldu diyenler hep bi kaç sene önce doğuranlar sanki
Yaa bendede migren var

Kızlar hello.

Ameliyatım üzerinden 14 gün geçti bugün. Sezaryen izim yok gibi bir şey. Hafif kaşınıyor sadece bir de çevresi hala hissiz, sorduğumda sinirler kendini henüz tamir edemedi zamanla his geri gelir dediler.
İlk 4-5 gün oturmak kalkmak ve öksürmek çok zordu. Ama tahmin ettiğimden hızlı geçiyor hiç korkmayın.

Ben tabii çok şişmediğim için şu an neredeyse eski göbeğime döndü. Bana korse tavsiye ettiler onu alacağım yakın zamanda çünkü göbek geri çekiliyor ama yumuşak kalıyor.

Süt sağma - meme verme konusundaki tek tecrübem kızımı hala alamadığım için yoğun bakıma süt götürmekten ibaret. İlk 2 gün sütüm gelmedi ve yara oldu. Bana garmastan pomat verdiler mucize gibiydi hemen iyileştirdi göğüs uçlarımı. Sonra zamanla alıştı ve artık yara olmuyor. Sol göğsümden çok az süt geliyor ama sağ açığı kapıyor:) önemli olan bebek emmese dahi sürekli sağmak ve bol su içmek. Gerçekten artıyor süt bu şekilde.
Biz hastane tipi madela kiraladık. Ama sonra giyilebilir alacağım çok övüldü rahat diyorlar.

Bebek de iyi, kilo alıyor. Her şey yolunda gidiyor inşallah böyle devam eder.

Umarım sizler de iyisinizdir :)
Ayy ne guzel haberler verdin bize coook mutlu olduk ya ,sut sagma makinasi markasimi yoksa oyle hastahanenin verdigi bisey mi canim bende sut sagma makinasi bakiyorum ,madela ne onuda anlamadim ben😁senjn ve yaz bebegin cook iyi olmasina coook sevindim kusum

Kızlar bugün sabah devlete öğleden sonra özele gittim idrarda şeker cıktı yüksek oranda protein kaçağını filan duymuştum ama şeker ilk defa duydum idrarda çok sasırdım. Bebeğin karın cevresi bir hafta geriden geliyor dedi aslında beslenmeme hiç dikkat etmediğim kadar dikkat ediyorum stresten olabilir diye düşündüm. Suyum normale dönmeye baslamıs azalmıştı bol bol su içmiştim faydası geldi. Hala ev. Bulup taşınamadığım için stresli ve berbat haldeyim çocuğun esyalarını bile yıkayamadım ev ayakta kartonların içindeyim. Bilmiyorum kime ne yaptım ama hayatımın en kötü berbat günlerini yaşıyorum psikolojim tamamen bitik halde .. sizin güzel yazısmalarınız hazırlıklarınız cok mutlu ediyor beni iyiki varsınız❤️ dualarım sizlerle Rabbim evlatlarınızı size bağışlasın sağlıkla zamanında gelsinler 🤲🏻
Yaaa en kötü günlerim demeyin bence ,ben çok korkarım öyle şeylerden biraz isyana giriyor gibi oluyor bir anda Allah korusun daha kötüsü geliyor 😕 Ev taşıma konusunda aynı durumdayım aylardır uğraşıyoruz iki ev de tam değil kartonların arasında hakkaten ama geçecek eninde sonunda bebislerimize sağlıkla zamanında kavuşacağız inşallah.Benim henüz eşyası bile yok oğlumun ama halledilir diyorum hep , piskoloji her şeyden önemli su süreçte yaa çok zor anlayabiliyorum bir düzenin olmamasi ama sonu güzel olacak Allah yardım Eder inşallah içinizi ferah tutmaya çalışın 🙏

Kızlar sabah işe giderken bir trafik kazası geçirdik, arkadan vurdular bize. Emniyet kemeri çok sıktı göbeğimi, hemen hastaneye geldim. Doktor ultrasonda sıkıntı görmedi ama plasentanın arkasında kanama alanı olmadığından emin olmak için bir gün yatış verdi. Kan verdim, şimdiye kadar da 3 kere nstye girdim, çok şükür bir sıkıntı yok gibi. İnşallah böyle ilerler de sabaha taburcu olurum🙏
Ayyy cok gecmis olsunn canim ALLAH sizi korumus canim benim🙏🙏🙏

Kızlar bugün sabah devlete öğleden sonra özele gittim idrarda şeker cıktı yüksek oranda protein kaçağını filan duymuştum ama şeker ilk defa duydum idrarda çok sasırdım. Bebeğin karın cevresi bir hafta geriden geliyor dedi aslında beslenmeme hiç dikkat etmediğim kadar dikkat ediyorum stresten olabilir diye düşündüm. Suyum normale dönmeye baslamıs azalmıştı bol bol su içmiştim faydası geldi. Hala ev. Bulup taşınamadığım için stresli ve berbat haldeyim çocuğun esyalarını bile yıkayamadım ev ayakta kartonların içindeyim. Bilmiyorum kime ne yaptım ama hayatımın en kötü berbat günlerini yaşıyorum psikolojim tamamen bitik halde .. sizin güzel yazısmalarınız hazırlıklarınız cok mutlu ediyor beni iyiki varsınız❤️ dualarım sizlerle Rabbim evlatlarınızı size bağışlasın sağlıkla zamanında gelsinler 🤲🏻
Yaa kıyamam sana, benim de 28. Haftamda ev sahibi arayip evi satacagini, çıkmamız gerektigini söyledi. Ustune gittigim kontrolde suyumun azaldığını, karin cevresinin 2 hafta geriden geldiğini, erken almak zorunda kalabilecegini söyledi doktor. Ev meselesi filan da karışınca ben yapmayı planladığım her şeyden vazgeçtim, bebek odasi mobilyalarıni filan iptal etmeyi düşündüm. Duvar kağıdı yapacaktım vazgectim. Sonra ailemin, eşimin ve eşimin ailesinin desteğiyle kisa sürede topladım mentalimi. Aklimda her seyi olağan seyrinde yaparsam, her sey yolundaymış gibi devam edersem bunun bana ve bebegime iyi geleceğini düşündüm.
Bugun suyumun normale döndüğü, karım cevresinin de 2 hafta değil 9 gün geride olduğu ve bunun çok önem arz etmedigi haberlerini aldım. Ev sahibi de evi hala satamadı. Biliyorum hormonların da etkisiyle negatife çekilmek cok daha kolay ama lütfen etrafında seni sevip anlayan insanlarla duygularını paylaşıp destek almaktan kaçınma. 🌸Emin ol senin iyilik halin bebeğine de iyi gelecek. Sen de yap güzel hazırlıklarını, evini topladiysan bilmiyorum imkanın var mı ama kardeşinin, annenin, kayinvalidenin evinde hazırla bebisin giysilerini vs. İnan bana bu da bi terapi yöntemi.

Çok iyi anlıyorum seni 🙁 Allahım kolaylık versin, hepimizin işleri beklentileri kolaylıkla yoluna girsin..bebeklerimiz bizlere güzelliklerle gelsinler

Kızlaar 1 hafta 10gündür hemoroid olmustum ama bugün ilk defa ara ara sık sık makat tarafıma sancı giriyor acıyor ve sanki büyük tuvaletim çıkıyormuş gibi bir his geliyor o an. Bu basur sebepli mi yoksa baska bir sebebi mi vardir. Bugün tam 35 haftalik oldum. Ve vajinamin sag tarafina disina agri giriyor orda yumru varmis gibi baglar geriliyormus gibi. Gece sagdan sola donerken biranda agri giriyor

Benim de yarın kontrolüm var. 35+1 olarak. Hatırlayanlar vardır belki, 34'ten sonra gelişim problemi yaşayabileceğimizi söylemişti doktor. İzinde olduğu için de yaklaşık 20 gündür kontrole gitmemiştik. Biraz gerginim o yüzden 😞
Son derece zorlu bir gebelik geçirdim, o yüzden şu an ekstra dua ediyorum gelişim problemi olmasın ne olur diye.

Benim de yarın kontrolüm var. 35+1 olarak. Hatırlayanlar vardır belki, 34'ten sonra gelişim problemi yaşayabileceğimizi söylemişti doktor. İzinde olduğu için de yaklaşık 20 gündür kontrole gitmemiştik. Biraz gerginim o yüzden 😞
Son derece zorlu bir gebelik geçirdim, o yüzden şu an ekstra dua ediyorum gelişim problemi olmasın ne olur diye.
Her şey güzel olacak inşallah, iyi haberlerini bekliyoruz. Artık sona yaklaştık, hayırlısıyla sağlıkla gelsin minik 🫠🧿🙏

Kızlar sabah işe giderken bir trafik kazası geçirdik, arkadan vurdular bize. Emniyet kemeri çok sıktı göbeğimi, hemen hastaneye geldim. Doktor ultrasonda sıkıntı görmedi ama plasentanın arkasında kanama alanı olmadığından emin olmak için bir gün yatış verdi. Kan verdim, şimdiye kadar da 3 kere nstye girdim, çok şükür bir sıkıntı yok gibi. İnşallah böyle ilerler de sabaha taburcu olurum🙏
Cok gecmis olsun Allah korusun seni ve yavrunu

Kızlaar 1 hafta 10gündür hemoroid olmustum ama bugün ilk defa ara ara sık sık makat tarafıma sancı giriyor acıyor ve sanki büyük tuvaletim çıkıyormuş gibi bir his geliyor o an. Bu basur sebepli mi yoksa baska bir sebebi mi vardir. Bugün tam 35 haftalik oldum. Ve vajinamin sag tarafina disina agri giriyor orda yumru varmis gibi baglar geriliyormus gibi. Gece sagdan sola donerken biranda agri giriyor
Sen bi görün canım bence ihmal etme . Büyük tuvalet hissiyatı doğum belirtisi diye biliyorum

Kontrolün çok güzel geçsin inşallah canım🙏🙏

Cok gecmis olsun. Insallah birsey yoktur. Emniyet kemeri aparati takiyor muydunuz?

X