Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar sabah işe giderken bir trafik kazası geçirdik, arkadan vurdular bize. Emniyet kemeri çok sıktı göbeğimi, hemen hastaneye geldim. Doktor ultrasonda sıkıntı görmedi ama plasentanın arkasında kanama alanı olmadığından emin olmak için bir gün yatış verdi. Kan verdim, şimdiye kadar da 3 kere nstye girdim, çok şükür bir sıkıntı yok gibi. İnşallah böyle ilerler de sabaha taburcu olurum🙏
Çok geçmiş olsun 💐

Kizlar benim dogum tarihimde 25 eylul hastahane odam tuttuldu suit oda istedim 26 bin tl anlastik ve dogum fotografiicisi hastahanenin anlastim sizler 10 bin kusulerden bahsedince benim ki ucuz geldi premium paker baya icerikli 4500 tl ye anlastik tek duam saglikli zamaninda hayirlisiyla gelsin gerisi Allah ve bebislerimizde🙏
Canım hangi şehir hangi hastane ile konuştun acaba ☺️

Bugun perinatolog muayenem vardı. Karin çevresi iki hafta geriden geldiği ve suyumun azaldığı söylenmişti bana o yüzden doktorum bir kez daha perinatologun görmesini önermişti.
2 hafta istirahat ettim. 31+2'deyim.
Bugun karin cevresinin 9 gün geride olduğunu, suyunun ise gayet normal olduğunu iletti perinatolog. Rahim ağzı uzunlugum 36 mm imis. Perinatolog sorunlu bir süreç olacağını sanmıyorum. Belki sadece alt sınıra yakın kiloda doğar bu da bir sorun değil dedi.
Boyu 41 cm kilosu 1600 gr olmus.
Sizinle aşağı yukarı aynı sayılırız. Benimde ilk başlarda suyum az gibiydi sonra havuç suyu filan topladı bir daha hiç az demedi doktor. Benimde 31+6 da 1625 gram. Biraz daha iki haftaya yakın bir gerilik. Ama minyon olcak bebişler herhalde bakalım ☺️

Kızlar sabah işe giderken bir trafik kazası geçirdik, arkadan vurdular bize. Emniyet kemeri çok sıktı göbeğimi, hemen hastaneye geldim. Doktor ultrasonda sıkıntı görmedi ama plasentanın arkasında kanama alanı olmadığından emin olmak için bir gün yatış verdi. Kan verdim, şimdiye kadar da 3 kere nstye girdim, çok şükür bir sıkıntı yok gibi. İnşallah böyle ilerler de sabaha taburcu olurum🙏
Çokkk geçmiş olsun canım ya

Ay sonda mükemmel bişey hiç çişin gelmiyo cidden keşke normal hayatımıza da onla devam etsek🤣
Benim acildi sanırım ani bayılttılar sonra uyanamadım.
Sorma heleki hamileliğin son aylarında sonda şart eşime diyom sonda taktırcam geceleri dkka başı gıdım gıdım çişle mi uğraşcam😅 olabilir acil müdahalelerde bünye alışık olmayınca neyseki sorunsuz şekilde atlatmışsın😌

Kızlar içim çok sıkılıyor ya kendimi çok bunalmış ve daralmış hissediyorum benim gibi hisseden var mı hormonlardan mı bilemiyorum offf 🫤
Bizim süreç biraz farklı gelişti, eşim görevlendirmeyle istanbulda çalışıyordu nisan mayıs gibi tekrar ankaraya döneceksiniz dendi.. biz de zaten ankara da yaşıyorduk evimiz benim ailem filan ankarada hep..Ankaraya taşındık daha doğrusu ben ve çocuklar gelmiş olduk nerdeyse 1,5 ay oldu eşimin işi henüz onaylanmadı haftasonları geliyor haftaiçi tekrar istanbula dönüyor 😕 2 çocuk 6,5 ve 3 yaş sürekli ben ilgileniyorum artık hamilelik de ilerledi aşırı zorlanıyorum 😢 34 haftadayım benim de yavaştan kasılmalarım başladı ve doktorum sürekli dinlenmen gerek diyor..
Ayy içimi dökmüş oldum

Sizinle aşağı yukarı aynı sayılırız. Benimde ilk başlarda suyum az gibiydi sonra havuç suyu filan topladı bir daha hiç az demedi doktor. Benimde 31+6 da 1625 gram. Biraz daha iki haftaya yakın bir gerilik. Ama minyon olcak bebişler herhalde bakalım ☺️
Ay evet minnoş olacak bizimkiler herhalde, bakalim nasıl ilerleyecek 😊 sağlıkla gelsinler de.

Çok çok geçmiş olsun 🤲🏻🤲🏻

Bizim süreç biraz farklı gelişti, eşim görevlendirmeyle istanbulda çalışıyordu nisan mayıs gibi tekrar ankaraya döneceksiniz dendi.. biz de zaten ankara da yaşıyorduk evimiz benim ailem filan ankarada hep..Ankaraya taşındık daha doğrusu ben ve çocuklar gelmiş olduk nerdeyse 1,5 ay oldu eşimin işi henüz onaylanmadı haftasonları geliyor haftaiçi tekrar istanbula dönüyor 😕 2 çocuk 6,5 ve 3 yaş sürekli ben ilgileniyorum artık hamilelik de ilerledi aşırı zorlanıyorum 😢 34 haftadayım benim de yavaştan kasılmalarım başladı ve doktorum sürekli dinlenmen gerek diyor..
Ayy içimi dökmüş oldum
Oy kıyamam sana ya bizim de tayinimiz çıkmıştı ikimizin de ev tutup taşınacaktık güya ama geçen hafta ev aramaya gittik tutulabilecek ev yok Adana’da hepsi 15 20 katlı binalar ve Adana’da deprem bekleniyor o yüzden çok pişman olduk şimdi iptal ettirmeye çalışıyoruz onun stresi var üzerimizde çarşamba gün Urfa’ya döneceğim artık Mersin’den, geçen hafta kontrolde doktor 1 hafta geri demişti karın çevresine yarın tekrar gideceğim yolculuğu sormak için cuma da Urfa’da kendi doktorumda randevum var ya süreç o kadar karmaşık bir hal aldı ki oturup hüngür hüngür ağlamak istiyorum ağlasam hiçbir şey çözülmeyecek biliyorum ne yapacağım anlamış değilim 🫤🫤🫤

Canımmm, öncelikle Allahtan diliyorum ki hayırlara sağlıkla seni/sizi selamete çıkarsın. Bizde tayinciyiz, seneye şubatta tayin çıkabilir, ya da oldu ki tayinimiz çıkmadı diyelim, seneye temmuzda da sözleşmemiz bitiyor yine her türlü gitme ihtimalimiz var. Kiracılık ne demek biliyorum yani 😅 Ailelerimiz uzakta, benim ailemdeki herkes de çalışıyor yani muhtemelen taşınma esnasında da mecburen yalnız olacağız eşimle, o yüzden bizde daha fazla eşya olmasın diye oda yapmadık. Bizim dolabımızdan bir kısım ayırdım oraya yerleştirdik eşyalarını, birde park yatağını aldık seneye taşınana kadar idare edeceğiz allahın izniyle. Çok şükür bundan büyük mutluluk yok 🙏🏻 Durumun zor gerçekten, insan ister ki kafası rahat olsun, hele ki böyle bir süreçte haklısın da inan ama önemli olan evlatlarımızın hayırla sağlıkla doğması, maddi şeyler zor olsa da yerine gelir. Sana önerim bir valize bebiş için ufak tefek birkaç şey hazırlaman, en azından kafan bir tık rahatlar. Hem şöyle düşün, tam taşındınız ya da bu karışıklıkta taşınamadınız o esnada bebiş mi geldi, sorun değil koltuğa/yatağa serersin temiz bir çarşaf ohh mis gibi evladınla/eşinle yan yana uyursun. Allah sağlık derdi vermesin, en kısa sürede gönlünüzden geçenler olur inşallah. Daralır da konuşmak istersen buradayım, istediğin zaman özelden yazabilirsin ❤️

Teşekkür ediyorum iyi ki varsın 🤍

Oy kıyamam sana ya bizim de tayinimiz çıkmıştı ikimizin de ev tutup taşınacaktık güya ama geçen hafta ev aramaya gittik tutulabilecek ev yok Adana’da hepsi 15 20 katlı binalar ve Adana’da deprem bekleniyor o yüzden çok pişman olduk şimdi iptal ettirmeye çalışıyoruz onun stresi var üzerimizde çarşamba gün Urfa’ya döneceğim artık Mersin’den, geçen hafta kontrolde doktor 1 hafta geri demişti karın çevresine yarın tekrar gideceğim yolculuğu sormak için cuma da Urfa’da kendi doktorumda randevum var ya süreç o kadar karmaşık bir hal aldı ki oturup hüngür hüngür ağlamak istiyorum ağlasam hiçbir şey çözülmeyecek biliyorum ne yapacağım anlamış değilim 🫤🫤🫤
İnanın bende öyle 😢 son zamanlara geldik bu tarz belirsizlikler de olunca insan iyice stres oluyor..hepimizin işleri kolaylıkla çözülsün inşallah

Çok geçmiş olsun Allah korumuş, sorunsuz çıkarsınız inşallah

Kızlar içim çok sıkılıyor ya kendimi çok bunalmış ve daralmış hissediyorum benim gibi hisseden var mı hormonlardan mı bilemiyorum offf 🫤
Ben de öyleydim bir süreliğine kontrolümu bile düşünmeden erteledim, yazlığa geldim. İstanbul beni ruhen dahada bunalttı bebek iyice büyüdü. Doğum öncesi hava değişikligi iyi geldi ama tabi ki bahsettiğiniz bu tükenmişlik var oluyor hormonal bence yorulduk

Ayy içimi dökmüş oldum
Ay canım ne zor bir süreç Allah sonunu aydınlık kılsın, sağlıcakla bebeğini kucağına aldirsin

Merhaba, spinal anestezi tam bir hissizlik hali sağladığı için normal vajinal doğumda kullanılamaz. Dogumda kasılma ve sancıları hissetmeniz gerekir, süreci tamamlayabilmek için. Epidural anestezi kullanılabilir buna da prenses dogum deniyor.
Epidural anestezi yönteminde ilac dozu ayarlanabildigi için agri şiddeti kismen düşürülerek biraz daha konforlu bir doğum olanağı sağlar. 10 birim agri çekeceksiniz bunu 6 7 birime indiriyorlar.
Normal dogumda her gebede farklı belirtilerle başlıyor. Suyunuz gelebilir, oncesinde nişan denilen tıkaç gelebilir. Hafif hafif düzensiz başlayan kasılma - sancilar zamanla düzenli ve şiddetli bir hal almaya başlar. Bu kasılmalar ortalama 10-5 dk. da bir e düşüp düzenli şekilde gelmeye başladığında hastanede olmanız gerekir.
Duruma gore epizyotomi (halk arasında kesili dogum denir) açılabilir. Nadir de olsa bu kesiye ihtiyac duymadan da süreç tamamlanabilir. Normal dogum kontrolün tamamen siz ve bebekte olduğu çok dinamik bir surec. Başlangıcı, dogum ani ve sonrası tamamen size ait, dinlediğiniz kimseninkine benzemeyen bir süreç olacak.
Anladım çok teşekkür ediyorum 😍

X