Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    212
arkadaşlar şu an Bebek bezi ve ıslak mendil olarak içeriği temiz ürünlerden fiyat olarak en uygunları hangisi alanlar ya da piyasa araştıran var mi

Canım bebem naturale sans vermek istiyorum. Esimin ailesi 2 tane 1 numara 1 tane de 2 numara prima almışlar. Prima çok pahalı onla devam etmem. Bebem naturel veya molfix düşünüyorum. Islak mendil yerine pamuk aldım baya bir stok yaptım ama ıslak mendile de ihtiyacım olur diye sleepy naturel yenidogan 12 li flaş indirimdeydi trendyolda ondan aldım.

arkadaşlar şu an Bebek bezi ve ıslak mendil olarak içeriği temiz ürünlerden fiyat olarak en uygunları hangisi alanlar ya da piyasa araştıran var mi

Çok uzun zaman oldu ama kızımda İlk zamanlar uni baby kullansam da sonradan e bebek'in markası olan baby me'nin saf pamuk+su olan yenidoğan ıslak mendilini kullanmıştım çok memnundum, hiç pişik vs. gibi bir sorunla karşılaşmadım. Büyük tuvaletini yaptığında da evdeysem ıslak mendille temizledikten sonra poposunu yıkıyordum hemen. Yine baby me aldım öyle devam ederim.

Bebek bezi de hiç araştırmadım sanki yeni bezlerinin hepsi influencer annelerin abartması gibi geliyor :) Kızımda İlk zamanlar huggies kullanmış memnun kalmıştım sonradan primaya geçmiştim. Bu sefer de geçen akşam hepsiburadada kampanya vardı; prima premium care olandan 1 tane 1 beden 3 tane 2 beden aldım şimdiden. Böyle devam etmeyi düşünüyorum.

Ben yakin zamanda yegenlerimde kullanıp cok memnun kaldığımız için prime premium care den vazgeçmek istemedim. İlk bakışta pahali geliyor ama hem sızdırmazlıgi sayesinde mahvolmayan tulumlarin vs maliyeti hem de değişim gerektirme sıklığına bakinca aslında biraz daha ılımlı yaklasiyorsunuz. Trendyolda bazen öyle indirimleri oluyor ki geçen gün molfixin tanesi 3.20 tl ye denk gelirken prima premium tanesi 5 tl ye geliyordu. Bu şekilde indirimler yakalayabilirsem primadan vazgeçmek istemiyorum.
Islak mendil olarak da yine yakin zamanda yegenlrrimde kullanıp uni baby markasından cok memnun kaldık. Uni baby bildigim kadarıyla yaş gruplarına göre içeriği değişen ambalajlara sahip. Yenidogan sadece pamuk ve su içeriğinden oluşuyor.

Kasiktan sanci gelmiyor kuzum sadece makat bolgesinde sanci oluyor asiri buyuk tuvaletim varmis da istemsizce cikiyormus gibi bir his oluyor o an bir aci oluyor

Doğum sancısı adet sancısı gibi bir sancı değil çok büyük tuvaletin/gazın gelmiş gibi bir sancı ve istemsiz ıkınma isteği oluşturuyor. Ağrısı bele doğru vuruyor. Bu kadar tuvaletim var ama neden yapamıyorum dedirtiyor.

Ne güzel eşinizin ailesi yanınızda olmuş bizimkiler 2 sokak uzakta ama gelip bir iğne kaldırmadılar ben bu halimle toparlanıyorum aylardır ne diyim ki … umarım su durumda satılmaz oturduğunuz ev 🤲🏻 o yüzden buraya yazıyorum samimiyetinize inanıyorum güzel kalbinize her zaman okuyorum yazıp can sıkmak istemiyorum cok bunaldığım zamanlar sizden destek almak için yazıyorum. Kardeşim bekar ailemle yaşıyor annem yaşlı esyaları getirsem o yorulacak beni yormamak için diye düşünüp getirmedim. Kayınvalidem arayıp sormuyor daha bir corap almadılar heves edip
Insallah içinizi ferahlatacak ne kadar güzellik varsa kisa zamanda bulur sizi. Ne zaman dertleşmek, paylaşmak isterseniz seve seve yanınızda olmak isterim. Bazen sadece anlatabilmek bile yük atıyor insanın ustunden. İnanıyorum ki bebisler kucağımıza gelince daha önce bizi üzen, telaslandiran ne varsa silinip gidecek. Yepyeni bir hayata başlayacağız. Az kaldı, sabır. 🌸💕

Bebek bezi 2 paket aldım elimin altında olsun diye hemde çevremde kullananlar memnunmuş.
Islak mendili de aynı şekilde yenidoğan olarak satılıyor 12li paketini aldım indirimdeyken.
Birde e bebekten temizleme pamuğu aldım öncelikli olarak pamuk kullanmayı düşünüyorum

Eklentiler

• IMG_2274.jpeg
    IMG_2274.jpeg
    19,7 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_2275.jpeg
    IMG_2275.jpeg
    46 KB · Görüntüleme: 17
Doğum sancısı adet sancısı gibi bir sancı değil çok büyük tuvaletin/gazın gelmiş gibi bir sancı ve istemsiz ıkınma isteği oluşturuyor. Ağrısı bele doğru vuruyor. Bu kadar tuvaletim var ama neden yapamıyorum dedirtiyor.
Ayyy ilk dogumum olacak benim valla hic bilmiyordum bunları

Bebek bezi açısından içeriği temiz ürün bulmak pek mümkün değil, hepsi genelde aynı sistem(malzeme). Sadece yüzeylerinin dokuması ve içinin kalınlığı(sıvıyı emecek olan malzemenin miktarı) değişiyor. Ben primayı, kokulu olduğu için sevmiyordum. İki çocuğuma da Huggies kullanmıştım ama sanırım artık Tr'de yok o. Ablam, Sleepy'den memnun kalmıştı. Molfix de fena değildir ama bence şu anlık aşırı almayın. Çocuk doğduktan sonra, cildine uygun olanı seçeesiniz.
Islak mendil olarak da uni baby iyidir. Doğal içerikliler, paket üzerine pamuklu yazar ama malzeme %100 pamuk olmuyor, sadece bir kısmı pamuk olabiliyor. Gerisi polyester oluyor genelde. İçeriğine bakmak gerek. Ben düz pamuk kullanmıştım, ıslatarak. Bunda da aynısını planlıyorum inş. Biraz büyüyünce de poposunu yıkamak en güzeli.

Aynısını yaşıyorum yemek sonrası oluyor kafamıda toplayamıyprum sanki bi sersem ben şekerden şüpheleniyordum ama çıkmadı öyle bişeyde 🤷🏻‍♀️
evet benimde çıkmadı, ama dikkat etmeye başladım. Daha iyiyim. Sabah uyanınca hemen kahvaltı yapıyorum uzun süre aç kalmamaya çalışıyorum sizde uygulayın isterseniz belki faydası olur. Özellikle pazar günü kahvaltıdan sonra başladı akşam üzeri 5te kendime geldim. Kafamı kaldıramıyorum

Ne güzel eşinizin ailesi yanınızda olmuş bizimkiler 2 sokak uzakta ama gelip bir iğne kaldırmadılar ben bu halimle toparlanıyorum aylardır ne diyim ki … umarım su durumda satılmaz oturduğunuz ev 🤲🏻 o yüzden buraya yazıyorum samimiyetinize inanıyorum güzel kalbinize her zaman okuyorum yazıp can sıkmak istemiyorum cok bunaldığım zamanlar sizden destek almak için yazıyorum. Kardeşim bekar ailemle yaşıyor annem yaşlı esyaları getirsem o yorulacak beni yormamak için diye düşünüp getirmedim. Kayınvalidem arayıp sormuyor daha bir corap almadılar heves edip
Bu konuyu da daha önce konuşmuştuk burda ya , hormonların da etkisiyle insan daha duygusal oluyor tabi ister istemez beklentiye giriyoruz.Ama hiç beklentiye girmemek dünyanın en güzel hislerinden tam anlamıyla basarsak bunu çok iyi olacak 😊 Ama yine elinden geldigince her konuda hatta beklentiyi düşürmeye çalış bence yoksa herkesin her davranışından nem kapmaya başlıyoruz. E bu da hem bizi hem belkide bebislerimizi strese sokuyor.Valla ben bekliyorum o günü doğumdan sonra herhangi biri herhangi bir konuda eleştiride veya fikirde bulunursa dicem hamile halimle yaz sıcağında İstanbul trafigiyle tek başımıza her şeyi sıfırdan yapmak ancak bu kadar oldu bence yine iyi ilerledik dicem 😂😁

Evet ya hep bunu merak ediyorum doğum sancısı nasıl oluyor diye .Mesela adet sancısı gibi mi ya da şu sıra karnın aşırı sert olup bir ağrı oluşuyor o mu yoksa kabız oldugumuzdaki ağrı gibi mi ? Bir ara afedersiniz ama kabız olmuştum da dedim bu nasıl ağrı doğum da böyle mi oluyor acaba diye düşünmüştüm😂 Ama doğuma girmeden beb konuscam oglusumla nolur canım çok acimasin tatlı tatlı güzel guzel kavuşalım diye 😁😍🙏

Canım bebem naturale sans vermek istiyorum. Esimin ailesi 2 tane 1 numara 1 tane de 2 numara prima almışlar. Prima çok pahalı onla devam etmem. Bebem naturel veya molfix düşünüyorum. Islak mendil yerine pamuk aldım baya bir stok yaptım ama ıslak mendile de ihtiyacım olur diye sleepy naturel yenidogan 12 li flaş indirimdeydi trendyolda ondan aldım.
Bayb me e bebek pamuk mendili alın öyle ıslak mendil değil pamuk mendil değişik binsey baya iyi tavsiye ederim

Bana pazar sabahı ve pazartesi sabahı her iki bacağıma birden öyle bi kramp girdi ki bacağımdan doğuruyorum sandım ya, doğum acısı daha azdır herhalde 🤦🏼‍♀️ acı eşiğim yüksektir, acıdan ağlayacaktım hüngür hüngür. Magnezyumu günde ikiye çıkardı doktorum, dün iki tane içtim bugün kramp olmadı. Soda muz dışında destekleyebileceğim bi şey var mı biliyor musunuz

Kızlar hepsi burada ebebek kendi satıcısinda %50 indirim var. Aynılarını mağazada daha pahalı satıyorlar baya uyguna geldi haber vereyim dedim 😊
Ay ben gördüm sabah öyle bi uyku arasında bakmıştım sepetime attım sabahta aldım bir baktım bitmiş indirim , ben de indirimsiz almışım😑

Gittiniz mi kontrole, hayırlı haberle alırsınız inşallah 🤲🏻🥰
Şiiimdi geldik eve. Şükürler olsun şu an gelişimsel bir problem yokmuş, umarım böyle devam edebiliriz iki üç hafta daha 🥹 2700 olmuş kilomuz. Teşekkür ederim sorduğun içiin ❤️🥹
Sağlıkla atlatalım son haftaları heep beraber 🙏🏻
Bu arada ben de geçen gün sancının nasıl bir şey olduğunu sormuştum ama arada kaynamıştı sorum. Bugün nstde bir sancı çıktı, tek seferlik olduğu için önemli olmadığını söyledi doktorumuz. Sancın olursa haberleşelim dedi. Ben de kendisine sordum sancı tam olarak nasıl bir şey, nasıl anlayacağım diye 🙈 Belden başladığını ve göbek deliğinin üst tarafının toplanıp taş gibi olduğunu, öyle anlayabileceğimi söyledi. Aşağılardaki ağrılar sancı değilmiş. Şu an benim gibi merak edenleri görünce yazayım dedim. ☺️

X