Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bizim yan komsu epidural olmustu ayda 1 belinden igne oluyor büyük. Oğlu 6 yasinda hala cekiyor belinden. Kim görse asla epidural tercih etme cok cekersin diyor korkuyorum baya
Yok belle ilgili bişe olmadı ve hiç duymadim da sadece baş ağrısı ve buna bağlı kusma oldu sürekli acile gittim 5 gün falan ne ilaç yaptılarsa fayda etmedi sürekli Nescafe icirdiler doktor bile bu ağrı tutunca kesicek bı ağrı kesici yok mecbur beklicen en fazla 1hafta sürüyor dedi

Kızlar sabah işe giderken bir trafik kazası geçirdik, arkadan vurdular bize. Emniyet kemeri çok sıktı göbeğimi, hemen hastaneye geldim. Doktor ultrasonda sıkıntı görmedi ama plasentanın arkasında kanama alanı olmadığından emin olmak için bir gün yatış verdi. Kan verdim, şimdiye kadar da 3 kere nstye girdim, çok şükür bir sıkıntı yok gibi. İnşallah böyle ilerler de sabaha taburcu olurum🙏

Canım çok geçmiş olsun biz de dün trafik kazası geçirdik. Emniyet kemeri aparatı kullanıyorum bilgin olsun e bebekten almıştım

Kızlar benim kedim yatağa çiş yapmıştı yikatmistim burda yazmıştım belki hatırlarsınız. Ama benim burnuma yinede koku geliyor yani eşimede geliyormuş aslında adam çok uğraştı yıkadı ama leke yok koku hissediyorum. Allah aşkına koku nasıl gider nasıl temizlenir biliyormusunuz. Sonuçta bebekte yatak odasında yatcak. Yatağımı atmak istemiyorum yeni ve ben belimde sıkıntı olduğu icin her yatakta yatamıyorum 🙁
Sabahtan toz karbonat serpiştir yatağın üstüne canım akşama kadar odanın camı açık şekilde karbonatla beklesin yatak. Akşama süpür karbonatı temiz çarşaf ser yatışa hazır ✨✋

Geçmiş olsun geç uyanmışsınız normal de uzun sürmüyor. bende ilkte genel oldum odama geçirdiler. su yemek belli bir saatte yencek demişti.ben dayanamadım öksürmemek için bol bol su içtim cabuk atmıştım narkozu hatta annem yanımda o kadar su içtim çişim niye gelmiyo demiştim🙈 sonda takılı demişti nerden bilimm farkında bile deilm ameliyttan hemen sonra cıkarırlar sanmıştım 🙄
Ay sonda mükemmel bişey hiç çişin gelmiyo cidden keşke normal hayatımıza da onla devam etsek🤣
Benim acildi sanırım ani bayılttılar sonra uyanamadım.

Kızlaaarrr bizde bugün kontrole gittik, 34+5’teyiz. Doktorumuz haftasıyla uyumlu her şey yolunda dedi şükür 🥰 2 hafta sonra çatı muayenesini yapalım dedi, sezaryen istediğimi söyleyince o zaman haftaya gel tarih ayarlayalım dedi, yüzeysel bir konuşma oldu şimdilik ancak anladığım kadarıyla Allah izin verirse 3 hafta sonra bizde adaya veda ediyoruz 😅

Kızlaaarrr bizde bugün kontrole gittik, 34+5’teyiz. Doktorumuz haftasıyla uyumlu her şey yolunda dedi şükür 🥰 2 hafta sonra çatı muayenesini yapalım dedi, sezaryen istediğimi söyleyince o zaman haftaya gel tarih ayarlayalım dedi, yüzeysel bir konuşma oldu şimdilik ancak anladığım kadarıyla Allah izin verirse 3 hafta sonra bizde adaya veda ediyoruz 😅
Hayırlısı olsun canım ay ben de 35+2 yim doktorum ısrarla gün vermiyor 🙄

Kızlar bugün sabah devlete öğleden sonra özele gittim idrarda şeker cıktı yüksek oranda protein kaçağını filan duymuştum ama şeker ilk defa duydum idrarda çok sasırdım. Bebeğin karın cevresi bir hafta geriden geliyor dedi aslında beslenmeme hiç dikkat etmediğim kadar dikkat ediyorum stresten olabilir diye düşündüm. Suyum normale dönmeye baslamıs azalmıştı bol bol su içmiştim faydası geldi. Hala ev. Bulup taşınamadığım için stresli ve berbat haldeyim çocuğun esyalarını bile yıkayamadım ev ayakta kartonların içindeyim. Bilmiyorum kime ne yaptım ama hayatımın en kötü berbat günlerini yaşıyorum psikolojim tamamen bitik halde .. sizin güzel yazısmalarınız hazırlıklarınız cok mutlu ediyor beni iyiki varsınız❤️ dualarım sizlerle Rabbim evlatlarınızı size bağışlasın sağlıkla zamanında gelsinler 🤲🏻

Hayırlısı olsun canım ay ben de 35+2 yim doktorum ısrarla gün vermiyor 🙄
Çok teşekkür ederim canimmm, benim doktorumda geleneksel bir doktor bir sorun yoksa akışta kalmayı seviyor ama kendisi eylülün son haftası izne çıkıyormuş ondan muhtemelen önceden ayarlama yapalım dedi. Yoksa eminim benimkisi de vermezdi şimdiden 😅

Yok belle ilgili bişe olmadı ve hiç duymadim da sadece baş ağrısı ve buna bağlı kusma oldu sürekli acile gittim 5 gün falan ne ilaç yaptılarsa fayda etmedi sürekli Nescafe icirdiler doktor bile bu ağrı tutunca kesicek bı ağrı kesici yok mecbur beklicen en fazla 1hafta sürüyor dedi
Alllaaahh çok kötü yaa zaten benim basimin belasi gecmeyen migren agrilari 1 haftq komple agri insani bitirir yaaa

Çok teşekkür ederim canimmm, benim doktorumda geleneksel bir doktor bir sorun yoksa akışta kalmayı seviyor ama kendisi eylülün son haftası izne çıkıyormuş ondan muhtemelen önceden ayarlama yapalım dedi. Yoksa eminim benimkisi de vermezdi şimdiden 😅
Anladım canım sanırım onlar için rutin bişey sürekli doğumhanedeler çok normalleşmiş geçen gün doktorumla hastane kapısında karşılaştık doğuma gidiyordu sen nst çektir ben bi doğurtup geliyorum dedi 😅 sanki çok basit bişeymiş gibi o yüzden tarihi de çok önemsemiyor benimki

Kızlar bugün sabah devlete öğleden sonra özele gittim idrarda şeker cıktı yüksek oranda protein kaçağını filan duymuştum ama şeker ilk defa duydum idrarda çok sasırdım. Bebeğin karın cevresi bir hafta geriden geliyor dedi aslında beslenmeme hiç dikkat etmediğim kadar dikkat ediyorum stresten olabilir diye düşündüm. Suyum normale dönmeye baslamıs azalmıştı bol bol su içmiştim faydası geldi. Hala ev. Bulup taşınamadığım için stresli ve berbat haldeyim çocuğun esyalarını bile yıkayamadım ev ayakta kartonların içindeyim. Bilmiyorum kime ne yaptım ama hayatımın en kötü berbat günlerini yaşıyorum psikolojim tamamen bitik halde .. sizin güzel yazısmalarınız hazırlıklarınız cok mutlu ediyor beni iyiki varsınız❤️ dualarım sizlerle Rabbim evlatlarınızı size bağışlasın sağlıkla zamanında gelsinler 🤲🏻
Canımmm, öncelikle Allahtan diliyorum ki hayırlara sağlıkla seni/sizi selamete çıkarsın. Bizde tayinciyiz, seneye şubatta tayin çıkabilir, ya da oldu ki tayinimiz çıkmadı diyelim, seneye temmuzda da sözleşmemiz bitiyor yine her türlü gitme ihtimalimiz var. Kiracılık ne demek biliyorum yani 😅 Ailelerimiz uzakta, benim ailemdeki herkes de çalışıyor yani muhtemelen taşınma esnasında da mecburen yalnız olacağız eşimle, o yüzden bizde daha fazla eşya olmasın diye oda yapmadık. Bizim dolabımızdan bir kısım ayırdım oraya yerleştirdik eşyalarını, birde park yatağını aldık seneye taşınana kadar idare edeceğiz allahın izniyle. Çok şükür bundan büyük mutluluk yok 🙏🏻 Durumun zor gerçekten, insan ister ki kafası rahat olsun, hele ki böyle bir süreçte haklısın da inan ama önemli olan evlatlarımızın hayırla sağlıkla doğması, maddi şeyler zor olsa da yerine gelir. Sana önerim bir valize bebiş için ufak tefek birkaç şey hazırlaman, en azından kafan bir tık rahatlar. Hem şöyle düşün, tam taşındınız ya da bu karışıklıkta taşınamadınız o esnada bebiş mi geldi, sorun değil koltuğa/yatağa serersin temiz bir çarşaf ohh mis gibi evladınla/eşinle yan yana uyursun. Allah sağlık derdi vermesin, en kısa sürede gönlünüzden geçenler olur inşallah. Daralır da konuşmak istersen buradayım, istediğin zaman özelden yazabilirsin ❤️

Anladım canım sanırım onlar için rutin bişey sürekli doğumhanedeler çok normalleşmiş geçen gün doktorumla hastane kapısında karşılaştık doğuma gidiyordu sen nst çektir ben bi doğurtup geliyorum dedi 😅 sanki çok basit bişeymiş gibi o yüzden tarihi de çok önemsemiyor benimki
Hahahhaaaa, bence de kesin öyle rutine dönmüş artık 😂😂😂

X